Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Açık Parfüm Dükkanı Nasıl Açılır?

Açık parfüm dükkanı açarken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Açık parfüm dükkanı için lokasyonun önemi, kar marjı ve kuruluş maliyetleri hakkında bilgiler veriliyor.

Parfüm, hem kadınların hem erkeklerin ortak kullandığı bir aksesuardır. Herkes kendi kişiliğine göre farklı kokuları tercih eder. Hatta günlük, haftalık bile ruh haline bağlı olarak parfüm kullananlar var. Bu durumu kadınlarda daha çok görebiliriz.

Erkekler parfüm tercihinde özenli olsalar da kadınları geçemeyecekleri kesin. Ülkemizde parfüm kullanımı ise oldukça fazla. Kapalı parfümler tercih edilse de açık parfümlerin yeri her zaman ayrıdır. Peki açık parfüm dükkanı nasıl açılır?

Açık parfümler, marka adı altında satılmadığı için daha ekonomiktir. Marka parfümler için ayrıca ismine para ödediğiniz unutmayın. Örneğin, markasız ancak kaliteli bir elbise 10 lirayken, markalı ve kaliteli elbise 100 lira olabilmektedir. Kısacası markasız ürün her zaman kalitesiz olduğunu söyleyemeyiz. Bu açık parfüm almak isteyenlerde de geçerlidir. Elbette markaların özel incelikleri vardır.

İnsanlar tarafından açık parfümler oldukça fazla tercih edilmektedir. En büyük sebebi ise fiyatlarının uygun olmasıdır. Bu yüzden açık parfüm dükkanı açmak isteyenlerin sayısı da son yıllarda çoğaldı. İyi getirisi ve oluşan talep nedeniyle yeni girişimcilerin ilk tercihleri arasında parfüm dükkanı açmak yer alıyor.

Parfüm dükkanı pek çok sıradan iş ile aynı kurulum işlemlerine sahiptir. Dükkan kirası kontratı, vergi levhası, belediye izinleri, itfaiye raporu, ikametgah gibi evraklar gerekmektedir. Parfüm dükkanı için ekstra yapılması gereken bir dokümana gerek yoktur. Şimdi kurulum maliyeti, lokasyon ve kar marjı konularına göz atalım.

 

Açık Parfüm Dükkanı Kurulum Maliyeti

Açık parfüm dükkanı açmanın maliyeti birçok işe göre daha azdır. Az bir sermaye ile parfüm dükkanı açabilmek mümkün olduğu gibi detaylı bir işletme için sermayenizi arttırabilirsiniz. Kısacası ortalama 30 bin TL ile 300 bin TL arasında bir maliyetle açık parfüm dükkanı açabilirsiniz.

İşletmenin kurulumunda asıl belirleyici dükkan kirası ve dekorasyon olacaktır. İyi bir konsept için ciddi sermaye harcamanız gerekebilir. Çalışanların maaşı ve parfümlerin maliyetini de hesaba kattığımızda ortaya en az 20 bin TL çıkıyor. Ayrıca franchise sistemiyle bayilik almak istediğinizde fiyatlarda biraz değişiklikler olabilir. Ancak bayilik sisteminde de kazancınız daha fazla artabilir.

 

Açık Parfüm Dükkanı İçin Lokasyonun Önemi

Açık parfüm dükkanı açmak isteyenler lokasyonu iyi belirlemelidir. Marka takıntısı bulunmayan topluluğa açık parfüm pazarlamak daha kolay olur. Açık parfüm kullanma fikrine sıcak bakan bölgeler tercih edilmelidir. Ayrıca insanların yoğun olduğu cadde ve sokaklar önceliğiniz olmalıdır. Trafiğe kapalı ve sadece insanların uğradı ana caddeler ilk tercih olabilir.

 

Açık Parfüm Dükkanı Kar Marjı

Açık parfüm dükkanı kurmak az sermaye ile mümkün olduğu için kazancı amorti etmenizde hemen gerçekleşebilir. Ancak önce iyi araştırma yapmanız şarttır. Bu tarz dükkanların sık olduğu yerlerden uzak durulmalıdır. İhtiyaç olan lokasyonlarda açıldığında kazanç sağlarsınız.

Fazla sermaye ile girdiğinizde de kazancınız doğru orantıda yükselir. Ancak iyi plan yapmak her şeyin ötesinde olduğunu unutmayın. Açık parfüm satacağınız için kar oranları %80 – %100 olabilir. Bu oran %150’ye kadar çıkabilir. Kısacası aylık kazanç 5 bin TL ile 20 bin TL arasında değişebilir.

 

Neden Açık Parfüm Dükkanı Açmalıyım?

Günümüzde halen açık parfümlere talep var. Bu işte daha önce çalışıp inceliklerini öğrenenler daha çabuk adapte olur. Yeni bir işletme açmak isteyenler araştırma yapmak şartıyla bu sektöre yönelebilir.

 

Sonuç

Açık parfüm dükkanı açmak hem kolay hem zor. Rakip fazla olsa da henüz küçük şehirlerde yapılabilir. Büyük şehirlerde ise farklı konsept belirleyerek rakiplerden sıyrılmak mümkün. Kampanya ve reklamlarla işinizi genişletebilirsiniz. Ancak işe girmeden ön bir çalışma muhakkak yapın.


 

Açık Parfüm Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans