Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Ambalaj Malzemeleri Dükkanı Nasıl Açılır?

Ambalaj malzemeleri dükkanı nerede, hangi bölgelerde açılmalıdır. Ambalaj malzemeleri dükkanı için kar beklentisi ve kuruluş maliyeti ne düzeydedir?

Ambalaj malzemeleri satan bir dükkan aklınıza iş olarak hiç gelmiş miydi? Bu alanda satış yaparak gelir elde etmenin mümkün olduğunu düşünmüş müydünüz? Ambalaj ve plastik ürünlerin satışlarından kazanç sağlamak ister misiniz?

O halde gelin ambalaj malzemeleri dükkanı nasıl açılır, yazımıza hep birlikte başlangıç yapalım.

Ambalaj ürünleri, günümüzde sıklıkla kullanılan araç gereçler arasındadır. Fazlaca kullanılan ambalaj ürünleri her alanda rastlayabilmek mümkündür. İş yerleri, düğün programları, piknik alanları, eşya taşıma, herhangi bir toplantı gibi pek çok alanda ambalaj ürünlerini kullanırız. Sektör, ambalaj ve plastik ürünleri şeklinde de bilinmektedir. Bu işi yapan işletme sahipleri toptan ya da perakende olarak yapmaktadır. Satışlar bu iki yöntem birisi seçilerek yapılabilmektedir. Bazı firmalar ise hem toptan hem de perakende satış yöntemini de kullanmaktadır.

Ambalaj dükkanı açmak isteyenlerin rekabet edeceği fazla kimse bulunmamaktadır. Sektöre giriş için ciddi maliyetlerin ortaya çıkması pek çok kişiyi fikrinden geri çevirmektedir. Bu yüzden kayıt ve ambalaj dükkanı açmak isterseniz sektörü kolayca ele geçirebilirsiniz. Özellikle de bulunduğunuz bölgede ve bölge yakınlarında bu işi yapan hiç kimse yoksa işiniz daha da kolay olur. Daha fazla uzatmadan kurulum maliyetinde diğer detaylara bakalım.

 

Ambalaj Malzemeleri Dükkanı Kurulum Maliyeti

Kağıt ve ambalaj dükkanı açmanın kurulum maliyeti 50 bin ile 150 bin lira arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak bu maliyet küçük ölçekli bir iş yeri için geçerlidir. Daha büyük bir dükkan açmak isteyenler için kurulum maliyeti 500 bin liraya kadar çıkmaktadır.

Ciddi bir kurulum maliyeti gerektiren sektörde daha ufak çaplı işlerde yapabilmek mümkün. Ancak yüksek kazançlar ve iyi gelir elde etmek isteyenler kesenin ağzını açmalıdır. Kurulum maliyetinin büyük bölümünü alınan ürünler ve dükkan kirası oluşturmaktadır. Özellikle de büyük bir depo gibi bir alanda bu hizmeti verecek girişimci için maliyet artar. Toptan alımlar maliyeti biraz olsun aşağıya çekebilir. Ancak depo gibi büyük bir alanı doldurmak da kolay olmayacaktır.

Toptan olarak aldığınız ürünler yine aynı şekilde toptanda satışı yapılabilir. Bu şekilde uğraştırması daha az olacaktır. İşi kendiniz ya da bir çalışan ile yürütebilmek mümkündür. Bazı kalemler düşünülerek maliyet az da olsa aşağıya çekilecektir.

 

Ambalaj Malzemeleri Dükkanında Lokasyonun Önemi

Toptan satış yapacak bir işletme için lokasyon çok önemli değildir. Ancak perakende satışı ön plan olan biri için insanların bulunduğu cadde, sokak ve mahalle mevkileri seçilmelidir. İmkan dahilinde bir perakende ve bir de toptan satışı yapabileceğiniz dükkan kullanabilirsiniz. Depoyu perakende satışı olan yere yakın seçerek ürünleri getirmek daha kolay olur. Her iki dükkan arasında mesafenin kısa olması hizmetin daha çabuk olmasını sağlar.

 

Ambalaj Malzemeleri Dükkanında Kar Marjı

Ambalaj malzemeleri dükkanı kar marjının yüksek olduğu iş sahasına sahiptir. Yüzde yüzlere varan kar marjı bulunmaktadır. Kar marjının yüksek olması kurulum maliyetinin kısa süre içinde geri dönmesi anlamına gelmektedir. Minimum % 100 olan kar marjı bazı ürünlerde daha da fazlalaşabilir.

Toptan ya da perakende satışında bu kar marjları değişkenlik gösterir. Toplu alımlarda sürümden kazanmak bu işin inceliğidir. Yapılan işin niteliğine göre aylık minimum 3.000 ile 5.000 bin arasında para kazanmak mümkündür. İşin büyümesiyle birlikte bu rakamlar 15.000 - 20.000 Türk Lirasına kadar çıkmaktadır.

 

Neden Ambalaj Malzemeleri Dükkanı Açmalıyım

Sektör işletme sahiplerine güzel kazançlar sağlıyor. Özellikle de büyük bir depo açarak toptancı şeklinde iyi karlar çıkarabilmek mümkün. Birçok sektöre göre de zahmeti oldukça az.

 

Sonuç

Ambalaj dükkanı açmak, sektörün genelini düşününce mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Yaptığınız işi internet ortamına da satış olarak taşımanız artı avantaj sağlar. Ancak bu işe girişmeden önce daha önce yapanlardan bilgi alınmalı ve iyice araştırılmalı.


 

Ambalaj Malzemeleri Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans