Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Askeri Malzeme Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Askeri malzemeler dükkanı kurulum maliyeti nedir? Askeri malzeme dükkanı kar beklentisi nasıldır?

Askeri malzeme dükkanı açmak isteyenler bu rehbere göz atabilir. Ülkemizde askerliğe uygun olan herkes görevini yapmakla mükellef olur. Belli bir zaman diliminde bu görevi yapmak için ülkenin dört bir yanına insanlar vazifelerini tamamlar.

Askeri malzeme dükkanı açmak isteyenler bu rehbere göz atabilir. Ülkemizde askerliğe uygun olan herkes görevini yapmakla mükellef olur. Belli bir zaman diliminde bu görevi yapmak için ülkenin dört bir yanına insanlar vazifelerini tamamlar. Bunun için askere gitmeden önce bazı ihtiyaçları olur. Bu yüzden askeri malzeme satışı yapan yerlerden alışveriş yapmaya ihtiyaç duyar.

Aslında birçok ihtiyaç Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sağlanıyor. Ancak insanlar ihtiyaç duyacaklarından birçok malzeme almaya ihtiyaç duyar. Askeri malzeme satan dükkan açmak sadece bu amaçla hizmet etmez. İnsanlar gündelik hayat içinde de askeri ürünleri satın alabilir. Avcılık buna iyi bir örnek olabilir.

Geniş bir kitleye hitap eden bir sektör alanı olduğunu söyleyebiliriz. Askeri malzeme dükkanı nasıl açılır? Yazısıyla beraber işin gerekliliğine ve detaylarına göz atabilirsiniz.

Askerlik tutkusuna katılmanın veya bir işte hayatta kalmanın ideal bir yoludur. Keşif gezilerine çıkmak, kamp yapmak veya avlanmak için gereken ekipman hakkında bilginiz varsa, insanlara yardım etmenin ve para kazanmanın bir yolunu asker malzeme satan dükkanlar sunar.

Hobinizi bir kariyere dönüştürmek ve eşyalarınızı bilmek isteyen bir hayatta kalma veya askeri meraklısıysanız, mevcut ve eski askerlere ve kolluk kuvvetlerine, avcılara, sırt çantalılara, hayatta kalma ve dış mekana hizmet vermek için bir askeri malzeme mağazası açmak mantıklı olabilir.

Genel olarak, müşterilerinizi taktik teçhizat ve giysiler, silahlar, mühimmat ve askeri hatıralarla donatmanız gerekecek. Silah veya hayatta kalma eğitimi vererek gelirinizi tamamlayın. Geri bildirim almak için fikrinizi yerel sakinlere sunmayı da unutmayın.

Kurulum Maliyeti

Sıfırdan başlarken ilk eyleminiz bir lokasyona yatırım yapmak olmalıdır. Toplulukta uygun fiyatlı kiralama ve kiralama seçeneklerini belirlemeye yardımcı olabilecek saygın bir kuruluşla çalışın. Binanıza sahip olduğunuzda, gerekli inşaatlar, demirbaşlar, envanter, satış ve envanter yazılımı ve bir web sitesi için bütçe ayırmanız gerekecektir. Mağaza tabelaları, logo ve pazarlama materyalleri de başlangıç bütçenize dahil edilmelidir.

Tahmini ortalama maliyet 8.000$ ile 75.000$ arasındadır. Bu da minimum 100 bin lirayı gözden çıkarmanız anlamına geliyor. Alacağınız ürünlerin döviz kurundaki karşılığı da sizlere maliyet esnasında karşınıza çıkacaktır.

Gerekli Belgeler

Bir iç mekan veya dış mekan silah menzili açmanın uygulanabilirliğini doğrulamak için bölgeleme yetkilinizle iletişime geçin. Bir izin almak için hangi adımları atmanız gerektiğini öğrenin. Askeri malzeme satan dükkan açmak için bir işletmeden fazlasına ihtiyaç olabilir. Satılan ürünlere göre satış izni almanız gerekebilir.

Lokasyonun Önemi

Bir perakende konumundan satış yapacaksanız, işletmeniz için bir yer bulun. Görünürlüğü yüksek bir konum önemlidir ve bir tüfek menzili, avcılık sınıfları veya diğer hayatta kalma sınıfları sunacaksanız, geniş bir alana ihtiyacınız vardır. Sunacağınız hizmetlere uygun, görünürlüğü yüksek, kolay erişilebilir bir konum muhakkak sağlayın.

Kar Marjı

Askeri malzeme satan dükkan açmak bir kar marjını da beraberinde getirir. Geniş bir kitleye hitap eden dükkan sayesinde iyi bir kazanç yakalamak mümkün. Ancak burada bölge için rekabetçi olmak önemli. Bölgede açılacak ilk mağazanın olması sizi daha da ayrıcalıklı kılar. Bu sayede kazanç yüzde 20’nin ve yüzde 40’ın üzerine rahatlıkla çıkabilir.

Neden Açmalıyım

Bu işe meraklı olan tecrübeli kişilerin açmaları isabetli olacaktır. Askeri malzeme detaylı ve bilgi gerektiren bir iş alanıdır. Bu yüzden tercih edilirken bazı detaylara dikkat edilmelidir.

Sonuç

Bu tür perakende satış mağazaları için hedeflenen niş zaman içinde gelişir. Sivil askeri meraklılar hala bir odak noktası olsa da çoğu artık eski askerin, açık hava maceracılarının, spor fanatiğinin, balıkçıların ve hayatta kalanların ihtiyaçlarını karşılıyor. Mağaza sahiplerinden, hedef pazarlarını tanımlarken yerel toplumun ihtiyaçlarının neler olduğunu ve nerede eksik olduklarını bulmak gerekir.

Askeri malzeme mağazaları her satıştan gelir elde eder. Birçok işletme sahibi, artık yıllık karı artırmak için alternatif çalışmalar yürüterek ek hizmetler sunuyor.

 

 

Askeri Malzeme Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans