Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

At Çiftliği Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

At çiftliği kurulum maliyeti nedir? At çiftliği kar beklentisi nasıldır?

At çiftlikleri, at tutkunlarının vazgeçilmez yerlerindendir. Ülkemizde at çiftliği kurmak isteyen girişimciler KOSGEB’e başvurabilir. Projenizin başarılı olacağını düşünüyorsanız bunu ilgili yerlere iletmeli ve maddi anlamda destek alabilirsiniz. Para kazandıran girşimcilik fikirleri arasında artık at çiftlikleri de bulunmaktadır. Son yıllarda popüler bir girişimcilik alanı olan at çiftliği kurmak üzerine yapılan araştırmalarda sıklık kazanmıştır.

At Çiftliği Kurmanın Maliyeti

Yeni bir girişime başlayacaklar öncelikle maliyet konusunda araştırma yapmaktadır. Devlet, at çiftliği kurmak isteyenlerin isteğini artırmak için teşvik amaçlı maddi destek sağlamaktadır. At çiftliği kurmak istiyorsunuz lakin atçılık üzerine daha önce eğitim almadıysanız bu konuda da devlet destek verebiliyor. At çiftliği maliyetini aşağı yukarı tahmin etmek için nelere ihtiyaç olduğunu bilmelisiniz. Örneğin çiftliğin kurulması ve atların yetiştirilmesi için büyük bir alana ihtiyacınız var. At sporları için farklı bir alan kurulması gerekiyor. Çiftlik içerisinde kafeterya ve dinlenme alanları bulunması da at çiftliğinizi ziyarete gelenlerin memnun kalmasını sağlayacaktır. Atların yetiştirildiği ve mutlu olması için tesis edildiği alanda uygun koşullar sağlanmalıdır ki bu canlılar yaşamlarını kaliteli bir şekilde sürdürebilsin.

At Çiftliği Kurarken Lokasyonun Önemi

At çiftlikleri genellikle şehirden uzak ve turistlerin ilgisini çekecek olan doğada bulunurlar. Bölgenizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin ulaşmaktan çekinmeyeği bir alana at çiftliği kurabilirsiniz. Şehirden uzağa kuruyorsanız gerekli tüm imkanları sağlamalısınız. At çiftliği kurarken önemli hususlardan biri de alanın zararlı bitkilerden arındırılmasıdır. Sert kayaların da at çiftliğinin kurulduğu yerde bulunmaması gerekir. Atlar için bakım ve beslenme ürünlerinin kolay temini de önemlidir. Lokasyonda at çiftliği için net olarak şurası uygun ya da burası uygun değil demek doğru olmaz. Seçeceğiniz büyük alanı gidip görmelisiniz.

At Çiftliği Kar Marjı

At çiftliği kurarken çok fazla para harcamanız gerekecektir. Yine de bu sermayenin bir miktarını devletin karşıladığını düşünürsek bu girişimcilik fikri uygulanabilirdir. Deneyimli kişiler at çiftliği kurmanın karlı bir yatırım olduğunu düşünmektedir. Sabır ve zaman at çiftliği kurarken çok önemlidir. Kısa sürede kar elde etmeseniz bile çok da uzun bir zaman geçmeden harcadığınız miktarı kara dönüştürebilirsiniz. At çiftliğinizi tanıtmanızda kısa sürede kara geçmenizi olumlu yönde etkileyecektir. At çiftliği kurarken şu da önemli bir husustur. Başlangıçta bilindik ırklardaki atlarla bu işe girin. At yetiştiriciliğinde tecrübe kazandıkça farklı ısrklara çiftliğinizde yer vermeniz daha doğru olacaktır.

Neden At Çiftliği Açmalıyım?

At çiftliği insana huzur veren bir ortama sahiptir. Çiftliğinizde çok yönlü olarak hizmet vermeniz ciddi kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Örneğin at çiftliğinizde binicilik kursu eğitimi verebilirsiniz. Değerli eğitmenlerle çalıştığınızda at çiftliğinizde normal şartlarda elde edeceğiniz karı iki katına çıkarabilirsiniz.

Sonuç

Her girişimcilik fikri kendi özelinde heyecan vericidir. Düşünseniz bir at çiftliğine sahipsiniz ve her gün bu nadide atlarla ilgileniyorsunuz. Stresli yönleri elbette olacaktır ama size kendinizi daha iyi hissettireceği de bir gerçek... At çiftliği olan kişilerle istişare ederek bu girişimcilik fikriyle ilgili daha doğru bilgi edinmiş olursunuz. At çiftliğinizi kurarken kalitesiz hiçbir malzeme kullanmayın. Çiftliğinize gelen kişiler verdiğiniz hizmetten öyle memnun kalsınlar ki daimi ziyaretçiler ve müşteriler kazanabilesiniz.

at çifliği nasıl kurulur

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans