Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Avize Mağazası Nasıl Açılır?

Avize dükkanı açarken nelere dikkat edilir? Avize dükkanı açmanın maliyeti nedir?

2022 yılına girdiğimizde girişimciler yeni iş sahası ve alanı aramaya devam ediyor. Ekonomik koşullar sağlandığı sürece her birey kendi iş yerini açmak istiyor. Günümüzde iş yeri açmak zor olsa da yapılan sektöre göre bir avantaj sağlayabilir. İnsanların ihtiyaçları göz önünde bulundurarak bu sektörlere yönelmek önemli.

Bir avize mağazası açmak isteyenler bunu düşünerek hareket edebilir. Avize her evin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından bir tanesidir.

Akşamları ve geceleri aydınlanmak için muhakkak avizelere ihtiyaç duyulur. Bazı sıradan bazıları ise gösterişli avize ister. Her isteğe karşılık verebilmek gerekir. Tüm bunları düşünerek bu sektöre giriş yapılmalı. Peki avize mağazası nasıl açılır? Neler gereklidir?

Günümüzde iş sahaları azalmış gözükse de insanların bir şekilde ihtiyaçları giderilmeli. Bu yüzden doğru stratejilerle birlikte açacağınız avize dükkanı beklenildiğinde daha iyi iş yapabilir. Aydınlatma dükkanı açmak için konum, kurulum maliyeti, hizmet ve kalite gibi konular ön planda olmalıdır. İyi bir hizmet hiçbir zaman karşılıksız kalmaz.

 

Avize Mağazası Kurulum Maliyeti

Bir iş yeri açmak isteyen girişimci öncelikle kurulum maliyetini düşünür. Hangi iş kurulursa kurulsun maliyet her zaman önemlidir. Özellikle ilk kurulum esnasında olabildiğince az bir harcama yapılmalıdır. İleriye dönük sağlam adımların atılması gerekir. Avize mağazası kurumanın maliyeti için ciddi bir sermayeniz olmalı.

Avize mağazasının sermayesini en çok dükkan ve avizeler içermektedir. Geniş bir mağaza ve dükkan olması şart. Ürünleri müşterilere sergileyebilmek için geniş ve yüksek tavanlı dükkan işinizi görecektir. Aydınlatma ürünlerinin yanında yan malzeme satışları içinde yeteri alan bulunmalıdır.

Aydınlatma mağazası açmak için minimum 50 bin liralık bir bütçe ayırılmalıdır. Bu bütçe zamanla fazlalaşabilir. Döviz kurlarına ve enflasyona göre artışlar günlük bile değişebilir. 500 bin liraya hatta 1 milyon liraya kadar çıkabilecek bir kurulum maliyeti olabilir.

 

Avize Mağazasında Lokasyonun Önemi

Avize dükkanı açmak için doğru lokasyon seçilmeli. Müşterilerin kolay ve çabuk ulaşım sağlayacağı yerler tercih edilmelidir. Ayrıca mobilya, beyaz eşya ve buna benzer ürünlerin satış yapıldığı lokasyonlar geri dönüşü daha çabuk sağlar.

Müşteri kitlesine göre lokasyon seçimi de önemlidir. Satılan ürünlere göre muhit seçilerek dükkan kiralanmalıdır. Ayrıca cadde, sokak ve nüfusun yoğun gezdiği alanlar birinci öncelik olmalıdır. Bulunan lokasyonda geniş dükkan ve rahat alanın olması da artı avantaj sağlar.

 

Avize Mağazası İşinde Kar Marjı

Avize satışlarında kar oranları iş sahibini yeterince tatmin eder. Satılan ürünler üzerinden ciddi bir kar marjı alınabilmektedir. Toplu alım yapılan ürünlerde perakende satışlar için kazanç daha çok olacaktır.

El işçiliği yüksek ürünlerin satışlarından daha iyi kar elde edilebilir. Ayrıca online satışlara yoğunluk verilmesiyle beraber kar oranı ciddi manada artış yaşar. Ortalama bir kar marjı için 10 bin lira baz alınabilir. Satışların artmasıyla beraber kazanç 50 bin liraya kadar çıkabilmektedir.

 

Neden Avize Mağazası Açmalıyım?

Eğer daha önce bu alanda tecrübe edinen biriyseniz avize dükkanı açmak için zorlanmasınız. Elektrik ve elektronik işlemleri bilen biri olan için daha kolay bir süreç olur. Ticari alanda faaliyet gösteren kişilerde yine aynı şekilde tercih edebilir. Bu işi sevenlerin bizzat yapması isabetli tercih olur.

 

Sonuç

Avize mağazası açmak için gelelim sonuca. Ben bu işi yapabilir miyiz? Sorusunu kendinize muhakkak sorun. Ticari ve iş tecrübesini göz önünde bulundurun. İşi sadece geleneksel pazarda değil dijital ortamda da düşünün. Her yönden fırsatları değerlendirin. Planlama yapın ve daha önceden bu işi yapanlardan fikir alın.

 

 

 

Avize mağazası nasıl açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans