Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Ayaküstü Kahve Bayilik

Kahve dükkanı açmak, iş fikirleri'nin en gözdesidir. Ayaküstü Kahve markası da kahve dükkanı açmak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği bayilik veren firmalar arasındadır. 

Gelin kahve bayiliği veren Ayaküstü Kahve'nin bayilik şartlarını birlikte inceleyelim.

Ayaküstü Kahve

Ayaküstü Kahve Özel Röportaj

Murat ÖZ
Kurucu

Kahve sizin için ne ifade ediyor, Ayaküstü Kahve’nin hikayesi nasıl başladı?

"Türkiye’nin Yeni Nesil Kahvecisi, kazandıran kahve markası"

Ayaküstü Kahve, sektördeki 15 yılı aşkın deneyimiyle Murat Öz tarafından Yabancı markalara Türk ve Yerli muadil olarak İzmir'in Bornova ilçesinde butik kahve konseptiyle hayata geçmiştir. Farklı konsepti, ürünlerinin lezzeti ve imalattan satış anına kadar her noktasında dikkat ettiği kalite standartlarıyla şube ağını her geçen gün daha da genişletmektedir.

 

Türkiye’de kahve sektörü dünyada olduğu gibi son yıllarda önemli bir ivme kazandı. Kahve pazarındaki rekabetle birlikte pazar da hızla büyüyor. Sizce kahve sektörünün Türkiye’de geldiği nokta nedir ve varacağı yerde sizin hedefleriniz nelerdir?

Ayaküstü kahve yatırımcısına kurumsal yapısıyla, kazandıran konseptiyle ve ürün gamı ile fark yaratan butik kahve hizmetini vermektedir.

Ayaküstü kahve, hizmet vermeye başladığı 2013 yılından bugüne her yıl %100’ün üzerinde büyüme yakalamıştır. Ayaküstü Kahve yaptığı ve planladığı stratejik yatırımlarıyla marka değerini her geçen gün arttırmaktadır. Yatırımcısına lokasyon seçimi, mimari projelendirme, personel eğitimi, sosyal medya desteği de vererek anahtar teslim karlı ve yüksek cirolu bir yatırım imkânı sunar.

 

Franchise ile büyüme kararını ne zaman aldınız? Bu konudaki hedefleriniz ve büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için aldığınız aksiyonlar nelerdir?

Ayaküstü Kahve stratejik ortaklıkları ürün zenginliği lokasyon hassasiyeti kaliteli iş gücü ve kurumsallığa verdiği önem ve finans gücüyle kahve sektöründeki farkını kurulduğu ilk günden ortaya koymaktadır.
Ayaküstü Kahve kahveden zevk alan tüketicilerin kalite ve standartlardan uzak ve yabancı işletmelerin sağlayamadığı sıcaklığı sunmaktadır.
Ayaküstü kahve 2021 yılı sonuna kadar 50 noktaya ulaşmayı ve ciro anlamında %433 büyüme hedeflemektedir. Bu oran şubelerin kâr marjıyla doğru orantılıdır

 

Sizin bir Franchise adayında aradığınız özellikler nelerdir? Markanızın temsilcisi olacak her bir Franchise’ın kurum kimliğine bağlılığını hangi yöntemlerle tesis etmeyi düşünüyorsunuz?

Profesyonel ve kurumsal yönetim ilkelerini benimsemiş kişiler. Ayaküstü kahve bayilerini işletmelerimizin ilk gününden itibaren eğitimler ,profesyonel kordinasyon ekibi , kampanyalar ve reklamlar ile destelemektedir.
Konsepti, ürün çeşitliliği bakımından zengin, kurumsal kaliteli güler yüzlü personeli ile fark yaratan bir hizmet vermektir.

 

Perakendenin büyüme hızı oldukça yüksek bu sektöründe kahve yatırımcısı sizi neden tercih etmeli? Sektördeki diğer firmalardan sizi ayıran özellikler nelerdir?

Ayaküstü kahve yatırımcısına güvenilir, kurumsal ama hantal olmayan, kazandıran konseptiyle fark yaratan yeni nesil kahve hizmetini vermektedir. Hizmet vermeye başladığı 2013 yılından bugüne her yıl %100’ün üzerinde büyüme yakalamıştır. Ayaküstü Kahve yaptığı ve planladığı stratejik yatırımlarıyla marka değerini her geçen gün arttırmaktadır. Yatırımcısına A’dan Z’ye, lokasyon seçimi, mimari projelendirme, personel eğitimi, sosyal medya desteği de vererek anahtar teslim karlı ve yüksek cirolu bir yatırım imkânı sunar.

 

Yatırımcı buldunuz, sözleşmeler imzalandı, açılış yapıldı. Sonraki süreçte Ayaküstü Kahve sürecin neresinde olacak?

Ayaküstü kahve bayilerini işletmelerimizin ilk gününden itibaren eğitimler, profesyonel koordinasyon ekibi , kampanyalar ve reklamlar ile destelemektedir.

 

Franchise sürecinde yatırımcı için finansman süreci nasıl işliyor? Devlet, banka ve çeşitli desteklerden faydalanmaları için kurumlarla anlaşmanız var mı?

Ayaküstü Kahve de süreç ilk olarak kurulacak işletmenin anahtar teslimi bütçelendirilmesi ile başlanıyor imzalarla birlikte proje başlangıç bedeli alınarak ilerliyor, geriye kalan ödemelerde kurulum safhasında parça parça ödeniyor. Talep edilmesi halinde bayilerimizi anlaşmalı olduğumuz bankalara yönlendiriyoruz.

 

Son olarak; bana öyle bir şey söyleyin ki yarın franchise sözleşmesi imzalayalım?

Her gün yüzlerce  kahve dükyanı açılıyor ve kapatılıyor Ayaküstü Kahve olarak biz kurumsal yapımız, deneyimimiz , işletme stratejilerimizile yatırımcılarımızın zarar etme ve hata yapma riskini minimum a indirgiyoruz .

Murat ÖZ

Ayaküstü Kahve

Ayaküstü kahve “Türkiye’nin Yeni Nesil kazandıran kahve zinciri” dir.

Güvenilir, kurumsal ama hantal olmayan, kazandıran, konseptiyle her zaman fark yaratan yeni nesil kahve zinciriyiz.

A’dan Z’ye ;  lokasyon seçimi, mimari projelendirme, personel eğitimi, sosyal medya desteği vererek, anahtar teslim,  karlı ve yüksek cirolu bir yatırım imkanı  sunuyoruz.

Ayaküstü Kahve geliştirilebilir konsept imkanı da sağlayarak bulunduğunuz bölgenin arz –talep döngüsünün yönetilmesinde size destek sağlar .

Girişimcide aranan özellikler: Kahve kültürüne haiz olmalarını, Ayaküstü Kahve Ailesine vizyonlarıyla değer katmalarını ve güler yüzlü ve takım ruhuna sahip olmalarını bekliyoruz.

Ayaküstü Kahve Bayilik Şartları

Sektör

Kahve

Marka Adı

Ayaküstü Kahve

Yatırım Tutarı

400.000 - 700.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

30.000 TL

Yatırımın Geri Dönüşü

6 - 16 Ay

Ortalama Kar Marjı

% 50 - %100

Kuruluş Yılı

2013

Çalışan Sayısı

90

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

50

Mevcut Şube Sayısı

10

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

5

Reklam Katılım Ücreti

% 1

Gelirlerden Pay

% 3

Hedef Bölge

Yurt içi ve Yurt Dışı Tüm Bölgeler

Ürün / Hizmet Kapsamı

Espresso Bazlı Kahveler, 3. Nesil Kahve, Take Away (al götür), Detox / Katkı Maddesiz Ürünler

Şube Büyüklüğü

En az 50 - 150 m2 arası

Destekler

Personel Eğitim Desteği, Proje Desteği, Pazarlama Desteği, El Kitabı, Yer Seçimi, Ortak Reklam


Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans