Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Balıkçı Dükkanı Nasıl Açılır?

Balıkçı dükkanı nerede, hangi bölgelerde açılmalıdır. Balıkçı dükkanı için kar beklentisi ve kuruluş maliyeti ne düzeydedir?

Kışın sofraların vazgeçilmezi B12 vitamini balık, sektör olarak da oldukça hareketlidir. Özellikle de kış mevsiminde balıkçıların dükkanlarında kuyruklar hiç boş kalmıyor. Doğal bir besin kaynağı olması ve birden fazla yararının olması insanlar tarafından da tercih ediliyor.

Kış aylarında sıklıkla tüketilen balı en çok da esnafın yüzünü güldürüyor. Peki balık dükkanı nasıl açılır? Bu işe yeni başlamak isteyen girişimciler ne yapmalıdır? Balık dükkanı açmak mantıklı mıdır?

Balıkçılık işi kış aylarında yapılsa da sabit bir dükkanınız bulunursa yaz aylarında da iş yapma ihtimaliniz yüksektir. Balık genellikle kışın tüketilmektedir. Ancak azımsanmayacak kadar da yazın tercih edilmektedir. Farklı balık türleri ile yaz kış insanlara hizmet verebilirsiniz. Balık işletmeciliği, bu işin mutfağında bulunanlar için daha da kolay olacaktır. Gelelim bu işin inceliklerine…

Balıkçı dükkanı açmak oldukça kolay bir işlemdir. Resmi evraklar, prosedür, kurulum maliyeti kolayca halledebileceğiniz konular. Önemli olan ise müşteri memnuniyeti. Ürünlerin taze olması ve kazanç. Tüm bu üç denklemde taze ürün aldığınız taktirde müşteri memnuniyetini kazanırsınız. Karşılığında ise iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz.

 

Balıkçı Dükkanı Kurulum Maliyeti

Yeni bir girişimde bulunmak isteyen insanlar genellikle daha az maliyetli işleri tercih etmektedir. Gireceği işin riskli tarafını düşününce de az maliyetli işler insanlara göre daha mantıklı gelmektedir. Balık dükkanı kurulum maliyeti düşünüldüğünde bu gruba örnek olabilir. Fazla bir para gerektirmeden balık dükkanı kurmak mümkündür.

Kuracağınız iş için kendiniz çalıştığınızda bu kurulum giderlerini daha da aşağıya çekebilirsiniz. Her ay ayrıca birine para vermenize gerek kalmaz. İşlerinizin ilerlemesine göre yanınıza bir işçi dahil edebilirsiniz. Ancak küçük bütçeli işlerde öncelikle işletme sahibinin çalışması önemli. Bir balık dükkanı açmanın maliyeti, 20 – 60 bin lira arasında değişmektedir. İçerisinde yer alacak ürün, makine ve farklı malzemelere göre bu fiyatı arttırmak mümkündür.

 

Balıkçı Dükkanı İçin Lokasyonun Önemi

Balık satarak ticaret yapacak girişimciler merkezi konuma fazla yakın bir yerde olmamalıdır. Zaten belediyeler balık kokusundan dolayı ana cadde, sokak, çarşı merkezi gibi yerlerde balık dükkanlarının kurulmasına karşı. Fakat bu merkezi bölgelere yakın konumlar tercih edilebilir. Örneğin, yoğun olan bir caddenin arka mahalle veya sokağı tercih edilebilir.

İnsan popülasyonunun fazla olduğu ve balık yeme kültürünün bulunduğu yerler seçilmelidir. Bu gibi konumlarda iş yapmak daha da kolaylaşır. Ulaşım olarak da insanların gelebilmesi kolay konumlar tercih edilmelidir.

 

Balıkçı Dükkanında Kar Marjı

Bir iş kurmanın ve işletmenin nihayetinde kar yapmak gerekir. İşletmenin sürekli ve düzenli bir şekilde devam edebilmesi için kazanç sağlamalıdır. Balık sektöründe de sattığı ürünlerden kar yapabilmek mümkündür. Burada satılan ürünün adet ve kilo bazlı satıldığını düşünerek hareket edilmelidir. Balık dükkanın bulunduğu yer ve insanların balığa olan ilgisi ile birlikte satışların kazanca dönüştüğünü görebilmek mümkündür. Ortalama bir kazanç belirtmek zor. Ancak en az 3 – 5 bin lira arasında net kar bırakabilmektedir.

 

Neden Balıkçı Dükkanı Açmalıyım

Balık dükkanı açmak isteyen girişimciler bu sektörü yakından takip ediyorlarsa yapabilir. Az maliyetle iş kurulabilmesi balık dükkanına olan rağbeti arttırmaktadır. Diğer yandan ülkemizin balık cenneti olması işletme sahiplerini daha da memnun etmektedir. Tüketim oranı çok yüksek olmasa da balık kültürüne sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir.

 

Sonuç

Balık dükkanı kurmak ile ilgili gerekli bilgileri paylaştık. Kurulum maliyetinin oldukça makul seviyede olduğunu belirttik. Lokasyon konusunda da dikkatli bir seçim yapılması uyarısını yapalım. Gerekli izin ve dükkan seçimi için belediye ile görüşmenizde fayda var. Aynı zamanda daha önceden bu işi yapan kişilerden de fikir almak gerekir.


 

Balıkçı Dükkanı Nasıl Açılır?

 

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans