Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Bebek SPA Merkezi Nasıl Açılır?

Bebek SPA merkezi açarken nelere dikkat etmelisiniz? Bebek SPA merkezi açarken önemli konular vurgulanıyor.

Çok değil, bundan 20 yıl önce bir bebeği büyütmek çok daha zahmetsizdi. Bebeğin temel bakımı ve ihtiyaçları ile ilgilenmek, ona sevgi ve ilgi göstermek, bebeğin gelişimi için yeterli oluyordu. Dünya daha az komplikeydi, ebeveynlik daha temel düzeyde sorumluluklar içeriyordu.

Bugün içinde yaşadığımız dünyada dünyaya getirdiğimiz bebeği sevmek, onunla ilgilenmek yeterli bulunmuyor. Bebeğimizin dünyanın sunduğu tüm imkanlardan faydalanan bir birey olarak yetişmesi için tüm imkanlarımızı zorluyoruz. Yetişkinliğe giden yoldaki tüm süreçlerin eksiksiz ve sağlıklı olması adına elimizden geleni yapıyoruz. Ebeveynlerin gösterdiği bu özen ve fedakarlık, bebek ve çocukların gelişimine katkıda bulunan yeni sektörlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Bebek SPA merkezleri de bu sektörlerin başında geliyor. Bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunan bebek SPA merkezleri, Avrupa ve ABD’nin ardından son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşmış durumda… Bebek SPA merkezleri; bebek masajından su terapilerine, ebeveyn eğitimlerinden bebek eğitimlerine olmak üzere pek çok farklı alanda hizmet veriyor.

Sağladığı faydaların yanı sıra aynı zamanda karlı bir iş modeli de olan bebek SPA merkezine yönelmek isteyen bir girişimci neler yapabilir? Bebek SPA merkezi açmak kolay mıdır? Bu yazımızda tüm detaylarıyla aktarıyoruz.

 

  • Ekipmanlara Yatırım Yapın

Bebek SPA merkezi açmanın sabır ve özen gerektirdiğini baştan söyleyelim. Söz konusu bebek sağlığı ve gelişimi olduğu için her detayla A’dan Z’ye ilgilenmeniz gerekecektir. Bu noktada lokasyon seçiminden ekipman seçimine, her aşamada doğru kararlar almalısınız.

Örneğin ekipman seçimi, çok titizlikle yaklaşmanız gereken bir konudur. Bebek yüzme havuzları, boyut ve güvenlik gibi kriterler bakımından yetişkin yüzme havuzlarından ayrılır. Başta havuz olmak üzere pek çok ekipman yurt dışından ithal edilerek ülkemizde satışa sunulur. Bu ekipmanları temin etmek, düzenli olarak bakımlarını yaptırmak ciddi bir yatırım gerektirir. Ancak bu sektör için bu, gerekliliktir.

 

  • Deneyimli ve Uzman Personel İstihdam Edin

Bebek masaj teknikleri, ilk yardım teknikleri, bebek bakımı gibi konularda gerekli yetkinliğe ve sertifikalara sahip personel istihdam edin. Danışma görevlisi, temizlik sorumluları, güvenlik görevlisi gibi ekstra çalışanlara ihtiyacınız olacağını da unutmayın.

Kimi personeliniz tam zamanlı çalışırken, kimi personeliniz de yarı zamanlı çalışabilir. Bebek SPA hizmetleri konusunda deneyimli ve ünlü olan kimi uzmanlar tek bir yere bağlı çalışmaktan hoşlanmazlar. Bu tarz isimleri haftanın belirli günlerinde hizmet verecek şekilde istihdam edebilir, esnek bir çalışma yöntemi oluşturabilirsiniz.

 

  • Ebeveynlere Yönelik Hizmetler Sunun

Bebek SPA merkezleri, genellikle, anne ve babaların birlikte ziyaret ettikleri mekanlardır. Bu ziyaretlerin rutin ve keyifli bir aile ziyaretine dönüşmesi de sizin elinizdedir. Bebeklerin dışında ebeveynlere yönelik hizmetler sunarak ziyaretleri daha cazip hale getirebilirsiniz.

Tesisinizde, yetişkin masajı, cilt bakımı, ıslak alan kullanımı, sauna, kapalı yüzme havuzu gibi ek olanaklar yaratarak bu ziyaretlerin ebeveynler için rahatlatıcı bir kaçamağa dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

 

  • Pazarlamanın Gücünden Faydalanın

Bebek SPA merkezleri, bijuteri dükkanı, çiçekçi dükkanı gibi her mahallede karşımıza çıkabilecek işletmeler değildir. Butik ve özgün tarza sahip işletmelerdir.

Bu tarz bir işletmeyi yönetirken online ve offline pazarlamanın gücünden faydalanmalısınız. Offline yani geleneksel pazarlamada flyer ve broşürler bastırarak bu basılı materyalleri hastaneler, çocuk doktorları gibi kanallara dağıtıp işbirliğine gidebilirsiniz. Online yani dijital pazarlama tarafında ise sosyal medya hesapları oluşturup, bu hesapları düzenli içeriklerle ve reklamlarla besleyerek yeni kitlelere ulaşabilirsiniz. Ayrıca, mevcut müşterilerinizi de reklam kanalı olarak değerlendirebilirsiniz. Memnun ve mutlu ebeveynler işletmenizi diğer ebeveynlere tavsiye ederek müşteri ağınızın büyümesine katkıda bulunacaklardır.

Bebek SPA merkezini kurma aşamasında yardıma mı ihtiyacınız var? Firma Kuruyorum’un tedarikçiler sayfasını inceleyin, doğru işbirlikleriyle işinizi faaliyete geçirin.

 

 

 

 

Bebek SPA Merkezi Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans