Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Bebek ve Çocuk Giyim Dükkânı Nasıl Açılır?

Bebek ve çocuk giyim dükkanı kuruluş maliyeti nedir? Bebek ve çocuk giyim dükkanında lokasyon seçimi nasıl olmalıdır? Bebek ve çocuk giyim dükkanında karlılık nasıldır?

Bebek ve çocuk giyim mağazası denildiğinde akla bin bir tane marka geliyor değil mi? Üstelik bebek kıyafetlerinin fiyatıyla yetişkin kıyafetlerinin fiyatları neredeyse aynı. Bebek ve çocuk giyim mağazası açmak fikrine sahipseniz imaj oluşturmalısınız. Mağazanıza giren ebeveynler de çocuklar da ürün almasalar dahi memnun ayrılmalılar.

Sonuçta aktif işleyen bir sektörün içinde bulunacaksınız. Giderek ihtiyacın arttığı bu sektörde her yeni açılan mağaza ciddi aksaklıklar yaşamadığı müddetçe tutunabiliyor. Daha önce alım- satım işleri ile meşgul olmadıysanız, herhangi bir mağaza işleten tanıdığınız varsa fikrini almanız yararlı olabilir. Şunu söyleyebiliriz, bebek çocuk giyim mağazası açmak günümüz şartlarında karlı bir girişimdir.

 

Subwoo

 

Bebek ve Çocuk Giyim Dükkanının Maliyeti Nedir?

Bebek çocuk giyim mağazası açmak, maliyeti düşünüldüğünde de cazip bir iş fikridir. Kazandırmaya odaklı bu sektöre yaptığınız yatırım boş bir yatırım olmayacaktır. Tabii mağaza açmak söz konusu olduğunda maliyeti de başlangıç için düşündürücü olabiliyor. Aslında bütçenize göre esnek yahut kısıtlı davranabilirsiniz. Satışını yapacağınız giysiler, mağaza dekorasyonu, personelleriniz gibi etkenler maliyeti artırabilir. Bir de lokasyon maliyetin en belirleyici unsurudur. Gün içinde çok fazla kişinin geçtiği bir cadde üzerinde dükkân kiralayacak olursanız, maliyetin büyük kısmını bu oluşturacaktır. İşinizin devamlılığı süresinde kiradan etkilenmeme ihtimalinizde elbette vardır. Gelir gideri karşılamaya başladığı takdirde sorun çıkmaz.

 

Bebek ve Çocuk Giyim Dükkanında Lokasyonun Önemi

Bebek çocuk mağazası açmak için en doğru konumu bulmanız kazancınızı doğrudan etkiler. İş yapma hızınız, müşterinin size ulaşma hızıyla beraber artar. Peki görünür olmayan bir sokakta bebek mağazası açmak ne kadar mantıklıdır? Elbette, böylesine değerli bir girişimi kötü lokasyon seçimiyle batırabilirsiniz. Bunun önüne geçmek istiyorsanız, hedef kitlenizin en fazla nerede vakit geçirdiğini düşünerek yer belirlemelisiniz. Mesela bir oyuncak mağazasının hemen yanında! Yahut bir oyun parkının... Odaklanmanız gereken asıl kişiler elbette ebeveynler, para kazanmanın yanı sıra ihtiyacı karşılamaya da odaklanmalısınız. Lokasyonun önemini görmezden gelmek, kötü açtığınız mağazanın müşteri kazanma potansiyelini ilk etapta kaybetmesi demektir.

 

Bebek Mağazası Açmak Karlı Bir İş Fikri Midir?

Bebek mağazası açacak olanların gözleri parlayacak! Bu iş asla küçümsenmemelidir. Sermayeniz küçük dahi olsa kâr marjı yüksek bir iştir. Bu sebeple çok büyük bir yatırım yapmanıza gerek kalmadan güzel bir işletmeye sahip olabilirsiniz. Burada önemli olan, bebek mağazanızı işletirken bazı detaylara dikkat etmenizdir. Hijyen, iletişim, tasarım gibi ebeveynleri ve çocukları doğrudan etkileyen unsurlara yoğunlaşın. Elinizdeki bu güzel iş imkanını bol kazanca dönüştürmek için istenileni karşılamalısınız. Müşterilerinizin beklentilerine cevap olabilirseniz, bebek çocuk mağazası açmak en doğru verdiğiniz kararlardan biri olacaktır.

Bebek ve çocuk giyim mağazası açarken mevcut bir franchise sistemine de dahil olabilirsiniz. Bebek ve Çocuk giyim alanında bayilik veren firmaları lütfen inceleyin.

 

Neden Bu İşe Seçmeliyim?

Büyük bir markanın bayiliğini alarak da çalışabilirsiniz ya da tamamen özgür olup kendi markanızı kendiniz de oluşturabilirsiniz. Sürdürülebilir bir meslektir. Bugün var, yarın yok denilecek bir sektör değildir. Şunu da hatırlatalım. Şayet, bebek ürünü satarken doğallığı önemsiyorsanız ve sizi diğer mağazaların hepsinden ayıran özelliğiniz organik olmanızsa ebeveynleri daha kolay etkileyebilirsiniz. Bu meslek büyük oranla annelerin kalbine girmekten geçiyor. Çocuğu için en iyisini alan anneler asla alışveriş yaptıkları yeri unutmazlar. Hafızalarda kalabilmeyi başararak, mağazanızın kısa sürede başarı yakalamasını sağlarsınız.

 

Sonuç

Her ebeveyn bebeği için en iyisini ister. Zevkinize güveniyorsanız, ürün yelpazenizi geniş ve kaliteli tutacaksanız bebek çocuk mağazası açmak fikri tam size göre! Kar getirme oranına bakıldığında ise diğer giyim kategorilerine göre daha fazladır. Giyim sektörü yaşayan bir sektördür. Mağazanıza harcadığınız çaba, sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

 Bebek ve Çocuk Giyim Dükkânı Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans