Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Beyaz Eşya Dükkanı Nasıl Açılır?

Beyaz eşya dükkanı açmanın maliyeti nedir? Beyaz eşya dükkanında lokasyon seçiminin önemi nedir?

Beyaz eşya evlerimizin vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Evlerde beyaz eşya olmadan yaşamak pek mümkün değildir. Her evin birçok ihtiyacı muhakkak beyaz eşya ile görülür. Beyaz eşya ev ürünlerinde önemli yere sahiptir.

Beyaz eşyaların olması, böyle bir sektörün doğmasına sebep olmuştur. Birçok girişimci veya ticaret ile uğraşan kişiler için beyaz eşya dükkanı açmak mantıklı gelmiştir. Ancak şunu unutmamak gerekir; ticarette kazanmakta var, kaybetmekte...

Ticaret diğer çalışma stillerine göre oldukça farklıdır. Ticaret ile birlikte bir riske de girmiş olursunuz. Doğru, kaliteli ve güvenilir hizmet veren işletme, insanlar tarafından tercih edilir. İşini bilen ve ürünün arkasında duran işletme sahibi her zaman kazanır. Beyaz eşya sektörüne baktığımızda geniş bir alana yayıldığını görebiliyoruz. Fazla dükkan olmasına rağmen talebin de aynı şekilde çok olduğu görülmektedir. Hem yeni evlenen çiftler hem de eşyasını yenilemek isteyen bireyler, beyaz eşya satın alırlar. Bir de beyaz eşya sadece buzdolabı, çamaşır makinası ve bulaşık makinasından oluşmaz. Küçük ev etleri de birer beyaz eşyadan sayılır. Bu yüzden bir dükkan açtığınızda satabileceğiniz onlarca ürünü pazarlamanız gerekiyor. Ne kadar çok ürün sunarsınız, o kadar fazla müşteri kazanırsınız. Beyaz eşya dükkanı açmak iki şekildedir. Bunlardan birincisi kendinize ait bireysel bir dükkan, ikincisi ise belli bir markanın bayiliği. Herhangi bir markanın bayiliği aldığınızda kazanma avantajınız daha fazla olacaktır. Marka bilinirliği sayesinde müşteriler daha fazla tercih edecektir.

 

Beyaz eşya dükkanı kurulum maliyeti

Beyaz eşya dükkanı açmak bazı sektörlere göre daha maliyetli olabilir. Ancak yeteri sermayeden sonra kazancı bir o kadar sizi tatmin edecektir. Sermaye ya da finans sağlamak bu adımın önemli kısmıdır. Marka bayiliği almak için anlaşma yapmak ve marka ile görüşme yapmanız gerekir. Ancak burada da markanın belirlediği koşullara uygun şekilde davranmak zorundadır. Kriterlere uyduğunuz taktirde istediğiniz markanın bayiliğini alabilirsiniz. Dükkan kurmanın bedeli 30.000 TL ile 200.000 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

 

Beyaz eşya dükkanında lokasyonun önemi

Her sektörde olduğu gibi beyaz eşya alanında da dükkanın konumu oldukça önemlidir. İşletme sahibi, özellikle bir markanın bayiliğini üstlenmişse konum olarak iyi bir yerde olması gerekir. İnsanların akışının olduğu caddeler ve sokaklar tercih edilmelidir. Dükkanın lokasyonu iki unsuru belirler. Birincisi dükkanın fiyatını ikincisi ise, dükkanının kazancını. İyi bir dükkan ile istediğiniz rakamların üstünde çıkmak mümkündür. Şunu da söylemek gerekir; her şey lokasyon değildir. Dükkan seçimi yaparken bulunduğu çevrede iyi bir araştırma yapmak gerekir. Yanında veya etrafında beyaz eşya satan yer olmaması daha fazla avantaj sağlar.

 

Beyaz eşya dükknaında kar marjı nedir?

Beyaz eşya dükkanı açtıktan sonra en önemlisi de kazanabilmektir. Bir dükkanın kazanabilmesi için gerekli şartları ve yolları kullanmak gerekir. Dükkanın konumu kar marjında önemli etkendir. Dükkanın lokasyonu iyi yerde olması kazancınıza doğrudan etki eder. Marka bayiliği aldığınız zaman kazanma ihtimaliniz daha da yükselir. Rakamsal olarak baktığımızda İse aylık tüm masrafları çıktığımız zaman 5.000 TL ile 15.000 TL arasında gelir bırakabilir. Ancak bu rakamların altında ya da üstünde kazanmak da mümkündür.

 

Sonuç

Evet gelelim sonuca. Son olarak kendimize beyaz eşya dükkanı açmak ne kadar mantıklı bir tercih olarak sorabiliriz? Beyaz eşya dükkanı açmak için herhangi bir tecrübeye gerek duymayız. Ancak bir ticaret aklımızın olması gerekir. Ticari kafayla bir şeyler yapabiliyorsak bu işinde üstesinden gelebiliriz. Şunu da söylemeden edemeyeceğim. Bir dükkan açmak istiyorsanız bayilik yöntemini seçebilirsiniz. Marka bayiliği sahip olduğunuz dükkanın daha fazla kazanmasını sağlayabilir.

 

 Beyaz Eşya Dükkanı Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans