Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Beyaz Eşya Teknik Servis Dükkanı Nasıl Kurulur?

Beyaz eşya teknik servisi açarken nelere dikkat edilmeli, kar marjı nasıldır, lokasyon seçimi nasıl olmalıdır... gibi sorulara cevap veriliyor.

Elektronik eşyalar, ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılır. Sıfır olarak alınan eşyalar zamanla bozulmaya yüz tutar. Garantileri bittikten sonra genellikle aşınmaya başlar. İç aksamı ve motor kısmından arızalar baş gösterir. Bu gibi durumlarda ise yetkili servisten ziyade kullanıcılar teknik servislere yönelir.

Fiyatların daha uygun olması nedeniyle kişilerin teknik servislerini tercih ettiğini biliyoruz. Alanında uzman kişiler kendi servis dükkanlarını açarak kullanıcılara hizmet veriyor. Sizler de kendi iş alanında bir teknik servis açmak istemez misiniz?

Beyaz eşya teknik servis dükkanı açmak için bazı yeterliliğe sahip olmak gerekir. Bu işte tecrübe çok önemlidir. Küçük, orta ya da büyük ölçekli bir şirket olmanız fark etmez. Daha öncesinde beyaz eşya servislerinde deneyim kazanılmalıdır. Eğer sermayeniz var ve bu işten az anlıyorsanız o zaman işi bilen bir ekip kurmanız gerekmektedir. Burada da yine işin içinden gelmeniz ileri de sıkıntı çekmemenizi sağlar.

Teknik servis hizmeti kusursuz olmalıdır. Kullanıcıların isteği doğrultusunda gerekli müdahaleler yapılmalıdır. Şeffaf, kalite ve güven müşteriye doğru şekilde verilmelidir. Çünkü insanların teknik servislerinden en çok korktukları fazla fiyat almalarıdır. Parça için ayrı işçilik için ayrı para istenmektedir. Aynı zamanda değişmesi gerekmeyen parçalarında değişimini talep eder. Bu yüzden düzenbazlık yerine şeffaf olmak size daha çok müşteri kazandırır.

Beyaz eşya teknik servisi açmak için her zaman doğru ve güvenilir olun. Çalışma arkadaşlarını da bu mottoyla seçin. Müşterilerinde sizler gibi bir insan olduğunu unutmayın. Farklı yollarla işleri halletmeyin. Günün sonunda kazanan işletmeniz olacaktır. Bunu unutmayın. İyi bir teknik servis hizmeti büyümenize yardımcı olur. Teknik servis dükkanı açmak için maliyet, lokasyon ve kar marjı gibi konulara geçiş yapalım.

 

Beyaz Eşya Teknik Servis Dükkanı Kurulum Maliyeti

Beyaz eşya teknik servisi açmak birçok izin ve başvuru gerektiren bir işlem olduğu için bu konuda profesyonel yardım almanız önerilir. Ayrıca kurulum maliyetinin yanında bu konuda bilgi ve deneyim sahibi olmak da oldukça önemli bir konu. Bu yüzden sektörün içinden gelmiyorsanız gerekli eğitimleri tamamlayarak belgelerinizi almanız faydalı olacaktır.

Beyaz eşya teknik servis kurulum maliyetlerinde gerekli izin ve başvurulardan sonra kira miktarı büyük önem taşımaktadır. Sektörün içinden geliyorsanız ve deneyim sahibiyseniz düşük kabul edilebilecek miktarlara beyaz eşya teknik servisi açmanız mümkün olabilir. Ancak sadece yatırımcı veya girişimciyseniz kurulum maliyeti de artabilmektedir.

 

Beyaz Eşya Teknik Servis Dükkanı Lokasyonun Önemi

İnsanlara hizmet veren her işletmede olduğu gibi beyaz eşya teknik servis dükkanı lokasyonu oldukça önemlidir. Bir beyaz eşya teknik servisi olarak ilk başta müşteriler tarafından fark edilmek gerekir. Çünkü varlığınızdan haberi bile olmayan kişiler sizden hizmet alamayacaklardır. Bunun için belirgin bir konumda işletmenizi kurmak faydalı olacaktır.

Ancak bu durumda da kira masrafları yükselebilmektedir. Bu yüzden aradaki dengeyi iyi kurmak gereklidir. Hem insanların görebileceği hem de uygun kiralara sahip bir lokasyon seçmek önemlidir. Lokasyonu doğru seçerek başarılı bir beyaz eşya teknik servis dükkanı açma yolundaki ilk adımınızı atmış olursunuz.

 

Beyaz Eşya Teknik Servis Dükkanı Kar Marjı Nedir?

Yine kar marjında da konu hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak büyük önem taşıyor. Çünkü tamirde kullanılacak parça fiyatlarının yanında teknik servis eleman maaşları da harcamalarınızın büyük kısmını oluşturabilir. Kendiniz bu konuda bilgiliyseniz daha az eleman çalıştırarak yine aynı oranda hizmet verebilirsiniz. Bu da kar marjını etkileyen bir faktör olabilir.

Kar marjını etkileyebilecek diğer bir etken tamirlerin hatasız şekilde yapılmasıdır. Yanlış uygulamalar ekstra masraflara sebep olabileceğinden kar marjının düşmesine yol açabilirler.

 

Neden Beyaz Eşya Teknik Servis Dükkanı Açmalıyım?

Beyaz eşya teknik servisi açmak size karlı bir sektöre girmenin kapılarını aralayabilir. Bunun yanında özellikle bu sektörde deneyiminiz varsa daha iyi noktalara ulaşabilirsiniz. Beyaz eşyalar konusunda teknik bilgiye sahipseniz beyaz eşya teknik servisi açmak daha kolay olacaktır.

Bunun yanında müşteriler genellikle teknik servislerin iyi hizmet verememelerinden şikayetçidir. Dolayısıyla dürüst ve kaliteli bir hizmet fark yaratmanızı sağlayabilir. Eğer bu şekilde çalışabilirseniz ve konu hakkında bilgi sahibiyseniz müşteriler tarafından tercih edilen bir teknik servis sahibi olabilirsiniz.

 

Sonuç

Beyaz eşyalar evlerimizin vazgeçilmezidir ve kimi zaman arıza çıkarabilmektedirler. Bu durumlarda her zaman teknik servisten yardım almaya ihtiyaç duyarız. Dolayısıyla beyaz eşya teknik servisi açmak iyi bir iş fikri olabilir.

Özellikle beyaz eşyalar konusunda deneyim sahibiyseniz bu iş sizin için uygun olabilir. Kaliteli ve güvenilir bir hizmet ile müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz.


 

Beyaz Eşya Teknik Servis Dükkanı Nasıl Kurulur?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans