Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Bisiklet Tamircisi Nasıl Açılır?

Bisiklet tamircisi kuruluş maliyeti nedir? Bisiklet tamir işinde lokasyon seçimi nasıl olmalıdır? Bisiklet tamir işinde karlılık nasıldır?

Bisiklet tamircisi nasıl açılır başlığını görenler muhtemelen geçmiş zamana şöyle bir gideceklerdir. Genellikle mahallede, sokak aralarında bulunan küçük dükkanlarıyla tanınırdı bisiklet tamircileri... Şimdi öyle mi peki?

Günümüzde her şey daha modernleştiği için bisiklet tamircileri de çeşitli ihtiyaçları karşılayacak donanıma sahipler. Hatta çoğu tamirci dükkanı artık küçük değil. Üç beş çeşit bisikletler artık onlarca markanın binlerce çeşidiyle piyasada alıcılarını bekliyor. Durum böyle olunca da bisiklet tamircilerinin kapsama alanı da genişliyor. O halde bisiklet tamircisi açmak için neler gerekli şimdi detaylarını öğrenelim.

Bisiklet Tamircisi Açmanın Maliyeti

Bisiklet tamirci dükkânı açmak için bu işten anlamıyorsanız öncelikle yapmanız gereken iyi tamir ustaları bulmak olacaktır. Dükkanınızın kirası ve çalışanlarınızın SGK primleri gibi ödemeler sürekli olduğu için bunları maliyetten hesaplamalısınız. Bu işe başlangıçta birikimle girmişseniz muhtemelen avantajlı olacaktır. Bu tarz işlerde tutunmak müşteri sadakatine bağlı olduğu için yeni işletmelerin tanınması biraz zaman alır. Bu da düzensiz gelir demektir. Durum bu şekilde olunca dükkanınızı işletirken ilk bir sene reklam için de bir bütçe ayırmanız gerekebilir. Net bir bütçe söylemeyeceğiz. Bu işi yapanlarla temas kurarsanız doğru bir maliyet planlaması yapabilirsiniz.

Bisiklet Tamircisi Açmak için Gerekli Belgeler

Bisiklet tamircisi açmak isteyenlerin elinde bulunması gereken belgeleri maddeleyeceğiz. Şunu da ekleyelim şehirden şehre belgelerde değişiklik olabilir.

‘’

 • 2 adet yeni çekilmiş fotoğraf
 • İkametgâh Belgesi ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Adil Sicil Kaydı Belgesi
 • İşletici Kimlik Bildirme Belgesi
 • SGK’ya Kayıtlı Olunduğuna Dair Herhangi Bir Belge
 • Ticaret Sicil Gazetesi ve İmza Sirküleri
 • Oda Sicil Tasdiknamesi ve Oda Faaliyet Belgesi
 • Tapu ve Yapı Kullanma İzin Belgesi Alınmalıdır
 • Kira Sözleşmesi
 • İşyeri Krokisi / Planı
 • İtfaiye Uygunluk Raporu Alınmalıdır.
 • ASAT İşyeri Açma Ruhsatı Görüş Belgesi
 • Güvenlik Kameraları ve Kayıt Sistemine dair Belge ‘’

Bisiklet Tamircisi Açarken Lokasyonun Önemi

Anayol istikametinde bisiklet tamircisi dükkânı açmak sessizce reklamınızı yapmak gibidir. Dükkanınız göz önündedir ve geçen bisikletlilerin ister istemez görüş alanına girersiniz. Bu akıllıca bir fikir olsa da bu tarz işlek yerlerde dükkân kiralama bedelleri fazla olacağı için masrafların sizi endişelendirebilir. Şöyle düşünün, müşteri hacmi az bir lokasyonda şans eseri bir iki bisikletlinin sizi tercih etmesi mi yoksa nokta atışı yapabileceğiniz bir yerde dükkanınızı çok sayıda potansiyel müşterinin görmesi mi daha mantıklıdır?

Bisiklet Tamircisi Kar Marjı

Bisiklet tamircisi açmak uzaktan dar bir iş hacmine sahip gibi gözükse de bu yanlıştır. Bisiklet tamircisi dükkânı açtığınızda müşteri çekmeye odaklı çeşitli satışlarda gerçekleştirebilirsiniz. Çevrenizde daha tanınan bir tamirci varsa ya da hem tamir hem alım satım yapan bisiklet dükkanları varsa kara geçmeniz zorlaşacaktır. İyi araştırma yaparak bu iş fikrini hayata geçirmeniz önemlidir.

Neden Bisiklet Tamircisi Dükkânı Açmalıyım?

Verdiğiniz hizmete güveniyorsanız bisiklet tamircisi açmak güzel bir iş imkanıdır. Ulaşımda bisikletlerin yeri küçük gibi gözükse de artan benzin fiyatları alternatif ulaşım imkanlarına yönelmeyi hızlandırmıştır. Bisikletlerde hem spor yapma hem de bir nevi hızlı ulaşım için kullanılıyor. Özellikle büyük şehirlerde bisikletin daha sık tercih edildiği görülmektedir. Bunun asıl sebebi trafik yoğunluğudur. Bazı olumsuzlukları avantaja çevirmek sizin elinizdedir.

Sonuç

Bisiklet Tamircisi dükkânı açmak için her şey hazırsa negatif düşüncelerden uzaklaşıp hizmetinizi tanıtmaya odaklanın. Dükkanınızı büyütebileceğinizi unutmayın. Doğru müşteri kitlesiyle buluştuğunuzda ve sunduğunuz hizmetin hakkını verdiğinizde kazancınızın arttığını göreceksiniz. Bir süre sonra şartlarınız el verirse bisiklet tamirci dükkanınızı, bisiklet alım satım yaptığınız daha büyük bir işletmeye dönüştürebilirsiniz.

bisiklet tamircisi nasıl açılır

 


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans