Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Bowling Salonu Nasıl Açılır?

Bowling salonu işi karlı mıdır? Bowling salonu yatırım maliyeti nedir? Neden Bowling salonu için lokasyon seçiminin önemi nedir?


Eğlenmeyi evde yapabildiğiniz gibi dışarıda da yapabilmek mümkündür. Konumuza dönecek olursa eğlence sektörü geniş bir kapsama sahiptir. Bu alan kendi içinde birden fazla iş dalına ayrılır. Bowling salonu açmak isteyenler için hazırladığımız rehberle eğlence sektörüne girmek isteyenlere iyi bir yol gösterici olacağını umuyorum.

Bowling eğlence sektöründe önemli bir yere sahiptir. Genci yaşlısı her türden insan bowling oynar ve oynamaya da meraklıdır. Kolay ulaşılabilir olması ve fazla bilmeyen insanların bile tercih edebileceği bir oyundur. Eğlence sektörü dediğimizde bowling aklımıza gelebilir. Peki bowling salonu nasıl açılır? Gelin hep birlikte daha detaylı şekilde inceleyelim.

 

Bowling Salonu Kurulum Maliyeti

Bowling salonu açmak isteyenler öncelikle pazarı araştırmalı ve maliyetleri çıkarmalıdır. Bowling salonu az bir maliyetle kurabileceğiniz bir iş sahası değildir. Bowling salonu kurulum maliyeti değişiklik gösterse de en azından 100 bin lirayı gözden çıkarmak gerekir. Kimine göre bir bowling salonu kurmak için en az 250 – 300 bin lira arasında maddi gelir olmalıdır.

Kurulum maliyeti için destek kredilerine başvurarak bir kısmını kredi şeklinde alabilirsiniz. Ancak bundan önce iyi araştırma yapılmalıdır. Bir bowling salonu için ortalama 600 metrekare alanı ihtiyacınız olacaktır. Geniş ve ferah bir yer için alanı daha da büyütmek avantajlı olur.

 

Bowling Salonunda Lokasyonun Önemi

Bir iş düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk konulardan biri de lokasyon. İşin kurulacağı yer neresi olmalı ve nasıl olmalı sorusu kafaları karıştırır. Ancak bowling salonu açmak isteyenler için yer belirsizliği fazla olmayacaktır. Çünkü bowling salonları genellikle AVM’nin içinde yer alır. Eğer böyle bir fırsat elinize geçerse kaçırmayın derim.

Alışveriş merkezlerinde bowling salonları daha fazla tercih edilir. Hem insanların ortak toplanma alanı olduğu için ulaşım kolay sağlanır. Potansiyeli fazla olan alışveriş merkezlerinde bowling salonu yok ise bu fırsatı değerlendirin.

 

Bowling Salonunda Kar Marjı

Bowling salonu nasıl açılır, sorusundan başlayarak sektör hakkında bilinmesi gerekleri sıraladık. Elbette bu işin eğlence kısmı kadar kazanç tarafı da var. İyi bir yerde yer alan ve verilen hizmetinde kaliteli olmasıyla aylık kazançlar 20 ile 50 bin arasında olabilmektedir. Ancak burada kar edebilmek için salonun tanıtılması önceliklidir. İnsanların mekanınızı bilmelidir. Afiş, broşür sosyal medya reklamları gibi argümanları muhakkak kullanmalısınız.

Açılışa özel ve ara ara belli kampanyalar yürütmelisiniz. Kampanya daha fazla müşteri çekmenizi sağlar. Örneğin 1 oyundan sonraki oyunları indirimli yapabilirsiniz. En önemlisi de yeni bir işletme için biraz zaman tanımalısınız. Kısa vadede değil belki de uzun vadede kazançlı olabilirsiniz. Ayrıca bowling salonunda yiyecek ve içecek satışları da ciddi gelir kaynağı olur.

 

Neden Bowling Salonu Açmalıyım

Eğlence sektörünün içinde olan kişilerin daha kolay alışabileceği bir sektör olsa da yeni girişimciler içinde denenebilir. Girişimci kafası olanlar ve kendini bu işe verebilecekler için iyi bir fırsat olabilir. Sektörün geniş olması ve her şehirde yapılabilmesi avantajını arttırıyor. Bowling salonu kısacası kendi işinin patronu olmak için açabilirsiniz.

 

Sonuç

Bowling salonu açmak için karar vermeden önce her şeyi son kez gözden geçirin. Eğlence sektörü popülerliği olan bir iş alanı. Ancak işi düzgün yürütmediğinizde sonu hüsran olabilir. Eleman seçimi, malzemelerin kullanılması ve yer kirası gibi kalemleri düşünün. Ve reklam iyi yapın, sabredin.


 

Bowling Salonu Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans