Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Bolkes Döner Bayilik

Girişimcilik ekosisteminde iş fikirleri arasında en çok talep gören sektörlerden biri gıda bayiliği veren firmalardır. Bolkes Döner; Döner bayiliği almak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği bayilik veren firmalar arasındadır.

Gelin döner bayiliği veren Bolkes Döner’in bayilik şartlarını birlikte inceleyelim.

 

BOLKES DÖNER

Bolkes Döner Özel Röportaj

Murat Yanbay
Sözmer A.Ş., Genel Müdür

murat yanbay bolkes doner genel mudur

 

Döner sizin için ne ifade ediyor, Sözmer Grubun franchise hikayesi nasıl başladı?

Döner Türk Mutfağının dünya mutfağına hediyesidir. Pişirildikten sonra hem fast food anlayışına hem alakart anlayışına sahip esnek servis olanağı onu dünya da marka olmaya aday en önemli ürün haline getiriyor. Dilerseniz ekmek ya da lavaş arasında hızlıca yiyin dilerseniz oturup ailece yanında diğer garnitürlerle şık bir tabakta yiyin. Bir diğer önemli özelliği ise fast food ürünlerinden güncel markaların hızlı satış için ürüne takviye ettikleri kimyasal koruyucuların olmadığı bildiğimiz etin ateşle pişirilmesinin dışında hiçbir reaksiyona uğramadan doğal haliyle servis edilmesi. Biz de bu fikirden yola çıkarak hem hızlı servis edilen halini hem de masada oturularak yenilen halini tüketici ile buluşturduğumuz farklı ürün konseptleri ve farklı mağazacılık konseptleriyle markalar yaptık hem et döneri hem tavuk etinden döneri müşterilerimizle buluşturan markalar tasarladık. Geçmişinde Türkiye yeme–içme sektöründe önemli markalarını yaratmış ve geliştirmiş bir ekibin dinamiğini bu markalarımızın dinamiği ile buluşturarak bu pazarda önemli büyüklükler elde etmeyi planlıyoruz.
Sözmer Grup markalarının her birini sektörde öncü hizmetinde örnek ve müşterinin tercih ettiği yemek firması olarak başarılı kılmak ve edindiği başarıyı kalıcı hale getirmek vizyonuyla çıktığımız yolda hedeflerimize ulaşmak istiyoruz…

 

Türkiye’de gıda pazarındaki rekabetle birlikte pazar da hızla büyüyor. Sizce gıda sektörünün Türkiye’de geldiği nokta nedir ve varacağı yerde sizin hedefleriniz nelerdir?

3 markamızla sektörde önemli bir müşteri profiline ulaşıyoruz. Bugün yatırım yapabileceğiniz o kadar çok marka ve o kadar çok ürün mevcut ki her birisi yatırım özelliklerine göre pazarda bir payı oluşturuyor. Öncelikle konumlamayı başardığınız marka yatırım unsurları için de kısa sürede amortisman sağlayan bir esnekliğe sahipse öne çıkıyor .Burada da temel özellikler markanın yatırım maliyetinin ucuz olması ürünün farkındalık yaratan bir yapıda inovatif bir ürün olması lokasyon özelliği ile toplumun çok katmanına hitap etmesi (yani paket ,al götür ve masa seçenekleri sunabiliyor olması) Bizim bu 3 markamızda da konumlandırırken hassasiyetle üzerinde durduğumuz en önemli unsurlar bunlar oldu rekabetin içinde hızla öne çıkmamızı sağlayan özellikleri :

  • Yatırımcı tarafında ucuz maliyetli sürdürülebilir bir yatırım olması
  • Tüketici tarafında her zaman kolaylıkla ulaşılabilen ve fiyat-fayda kriterlerini tamamlayan
  • Ürün tarafında da kolaylıkla geliştirilen, geleneksel ama yenilikçi, lezzetli ve sağlıklı ürünler sunuyor olmamız.

 

Franchise ile büyüme kararını ne zaman aldınız? Bu konudaki hedefleriniz ve büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için aldığınız aksiyonlar nelerdir?

Sözmer Grup 2018 yılının eylül ayında kurulmuş genç bir şirket. Ancak kurucu ortaklarımızın deneyimleri, yakın geçmişte başarıyla kurup büyüttükleri ve pazarın lideri yaptıkları markalardan geliyor. Şimdi bu deneyimleri yeni markalarımız için sahaya sürüyoruz. Geçmiş deneyimlerimizin sağladığı; Ulaşabildiğimiz iyi bir işletmeci yatırımcı ağı, yine geçmiş deneyimlerimizle oluşmuş iyi bir tedarikçi ağı ve en önemlisi ürünü geliştirip konumlandırabilecek iyi bir mutfak deneyimimiz var.
Türkiye’de rekabetin en yoğun yaşandığı sektör olan fast food sektöründe bu unsurlar, bizi öne atan tercih edilir bir firma yapan en önemli unsurlar. 1 yıldır devam eden saha, ürün, organizasyon belirleme araştırmalarımız bu eylül ayında meyvelerini vermeye başladı ve ilk Bolkes Döner mağazalarımızı Ankara Kızılay, İstanbul Şişli, Bakırköy ve Kadıköy ilçelerinde lezzet severlerin hizmetine sunduk. Daha sonra bu noktalarımızı Aydın Merkez, Sivas Üniversite, İstanbul Haseki, Ankara Polatlı ve Kocaeli Gebze şubelerimiz takip etti. Bu süreçlerden sonra katılımcı olarak yer aldığımız “17. Bayim olur musun?” fuarında çok yoğun franchise başvuruları alarak hızlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Şu anda 8 Bolkes Döner şubemiz çalışıyor ve biz bunları anlatırken şantiyesi süren 8 franchise şubemiz daha önümüzdeki günlerde kasa yapmaya başlayacak. Bolkes Döner’de 2019 için yıl sonu hedefimiz, imzalanmış franchise sözleşmeleri ile 50 şube olmak. 2020 yılının ilk aylarına sarkmış mağaza açılış planlarımızda yeni franchise sözleşmeleri ile hız kesmeden devam ediyor.

 

Sizin bir Franchise adayında aradığınız özellikler nelerdir? Markanızın temsilcisi olacak her bir Franchise’ın kurum kimliğine bağlılığını hangi yöntemlerle tesis etmeyi düşünüyorsunuz.

Bu işi meslek edinmiş işletmeciler bizler için çok önemli sistem ‘know-how’ını kolay aktarabileceğimiz gelişime açık işletmeciler markaları her zaman daha yukarıya taşıyacak etkileşimler medyana getirir. Bu bilinçle yola çıkarak franchise ağımızı kurmanın peşindeyiz. Rekabetin içinde markayı iyi temsil eden işletmeci her zaman avantaj sağlayacaktır. Bütün bu ilkeler için öncelikle kar eden, sistem dinamiğini iyice aktardığımız operasyonunu sürekli kılıp yeniliklerle rekabetin gerisinde kalmayacak, sürekli sistem desteği sağladığımız ve tüm mecralarda (Sosyal medya ve yerel TV reklamları ve kurumsal kimlik etkileşimleri) markamızın adını hızlıca yaydığımız bir süreç planlamaktayız.

 

Yatırımcı buldunuz, sözleşmeler imzalandı, açılış yapıldı. Sonraki süreçte Sözmer Grup sürecin neresinde olacak?

SÖZMER Grup hep bu sürecin içinde zaten. Bu markalar binlerce kişiye istihdam sağlayacak bizim için sürekli geliştirilecek ve korunacak yapılar. Başlangıçtaki yol haritamızda franchise işletmeciyi bu markaların büyüme planından ayırt etmemiştik zaten bu süreç markanın ortakları ile başarısı diye anılacak bir süreç olmaktan çıktığı anda İÇERİĞİNİ YİTİRİP BAŞARISIZ OLMAYA MAHKUM OLUR.

 

Franchise sürecinde yatırımcı için finansman süreci nasıl işliyor? Devlet, banka ve çeşitli desteklerden faydalanmaları için kurumlarla anlaşmanız var mı?

Kendi öz kaynaklarını kullanan yatırımcılarla yol alıyoruz şu ana ancak bununla ilgili KOSGEB, kredi teşvik gibi konularla ilgili araştırmalarımız sürüyor yatırımın dışında işletim süreci için özel bankalarla anlaşmak üzere olduğumuz DBS uygulamamız yakında hayata geçecek. Büyük tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızla sağladığımız anlaşmalar özel imtiyazlı uygulamalar oluşturuyor. (Yemek Sepeti vb. gibi)

 

Son olarak; bana öyle bir şey söyleyin ki yarın franchise sözleşmesi imzalayalım?

Ben bu gün imzalamanızı öneririm çünkü süreç çok hızlı gelişiyor ki talip olduğunuz lokasyon şu an bile bir görüşmenin konusu olabilir.

 

 

Bolkes'in Hikayesi

%100 Yerli Sermaye

‘Et Yesin Herkes’ mottosuyla hareket eden Bolkes, %100 yerli sermaye ile kurulmuş olup, kısa zamanda franchise noktalarını artırmayı planlamaktadır.

 

Türkiye Bolkes Döneri çok sevecek

Türk insanın en çok sevdiği lezzetlerden olan et döneri artık herkesin yiyebileceği bir konsept ile sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Döneri çok seven Türk insanı Bolkes ile dönere aşık olacak.

 

Her yerde Bolkes Her Yere Bolkes

Bolkes markası, Sözmer grup ile sahip olduğu operasyon kabiliyetini ve tedarik gücünü kullanarak Türkiye’nin her yerinde şubeleşmeyi hedeflemektedir.

 

Bolkes’in Farkı

Aynı sektörde faaliyet gösteren markalardan bizi ayıran en büyük özelliğimiz tüketicimizin yanı sıra franchise alan yatırımcılarımızın da kazanacağı bir sistem kurgulanmış olmasıdır.

 

Sözmer Grup Güvencesi

Tedarik Şansı

Sözmer grubun sahip olduğu satın alma gücü ve iş ortaklıkları sayesinde franchise noktalarımız ürün tedariği alımı konusunda hem fiyat hem de kalite olarak avantajlı olacaktır.

 

Maydonoz Döner, 1 Piliç markaları

Sözmer Grup, Maydonoz Döner (15 il 20 şube) 1 Piliç ( 3 il 5 şube) gibi markalara sahip, sektörde söz sahibi olmaya başlayan genç ama aldığı yatırımları fırsata dönüştüren bir şirkettir.

 

Bolkes Markasının Varlığı

Bolkes, 4 yıldır hizmet verdiği fast food sektöründe Sözmer Grup bünyesine katılarak yatırım almış ve yenilenen konsept ile yatırımcısı ile buluşmaya başlamıştır.

 

Saha Ekibinin Varlığı

Bolkes’i bünyesinde bulunduran Sözmer Grup saha ekibi, Türkiye’de çok sayıda markanın büyümesinde katkı sağlamış ve franchise alanında oldukça tecrübelidir.

 

Bolkes Döner İletişim Bilgileri

Marka

Bolkes Döner

Yetkili Kişi

Mehmet Tuna

Sabit Telefon

0850 346 1065

GSM

0552 331 18 71

Bolkes Döner Bayilik Şartları

Sektör

DÖNER, FAST FOOD

Marka Adı

BOLKES DÖNER

Yatırım Tutarı

250.000 TL - 350.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

100.000 TL

Yatırımın Geri Dönüşü

12 Ay

Ortalama Kar Marjı

% 25 - % 30

Kuruluş Yılı

2014

Çalışan Sayısı

25

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

150

Mevcut Şube Sayısı

20

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

18

Reklam Katılım Ücreti

Yok

Gelirlerden Pay

Yok

Hedef Bölge

Türkiye

Ürün / Hizmet Kapsamı

Fast Food

Şube Büyüklüğü

En az 80 m2

Destekler

İş geliştirme, personel desteği, reklam desteği.


Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Gıda Kategorisinde Diğer Bayilik Fırsatları

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans