Firma Kuruyorum

Bujiteri Dükkanı Nasıl Açılır?

Bujiteri dükkanı kuruluş maliyeti nedir? Bujiteri işinde lokasyon seçimi nasıl olmalıdır? Bujiteri işinde karlılık nasıldır?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

 

Bijuteri dükkânı açmadan önce aklınızı meşgul eden bazı sorular vardır. Bunlardan ilki, bu iş imkanının günümüz şartlarına uygun olma durumudur. Ne iş yapmalıyım? Diye düşünürken aklınıza gelen bijuteri açma fikrini uygulamaya dökmek için acele edin. Bijuteri işi kapsamlı bir iştir.

 

Yalnızca kadınlara değil erkeklere de hitap ettiği için kazancınızın hedef kitlesi geniştir. Erkekler genelde bijuterileri hediye almak için kullansalar da kadınlar aksesuar tercihlerini bijuterilerden yaparlar. Ürün çeşidi iş yerinizin gidişatını belirler. Bijuteri dükkânı açmak konusunu biraz daha genişletelim.

 

Bujiteri Dükkanı Kuruluş Maliyeti

Bijuteri dükkanınızı açarken hedefiniz bir marka olmaksa, bütçenizi geniş tutmalısınız. Özel olarak tasarlayıp ürettiğiniz ürünlerin maliyeti sizi yorabilir. Sıradan bir bijuteri dükkânı açmak girişiminde bulunuyorsanız minimum 20 bin TL harcamanız gerekecektir. Bölgeye bağlı olarak ödeyeceğiniz kira tutarı değişecektir. Dükkân satın almayı planlıyorsanız masraflarınız katlanacaktır. Bayilik alarak bijuteri işletecekseniz her şey hazır olarak size teslim edilir. Çok fazla zorlanmadan hemen işe başlamak istiyorsanız bayilik almanız daha iyi olacaktır.

 

Bujiteri İşinde Lokasyonun Önemi

Bijuteri açacağınız yer, gün içinde pek çok insanın geçtiği bir noktadaysa şanslısınız. Kolay ulaşılabilir bir bölgede bulunuyorsanız, daha fazla kişinin sizi görmesi olasıdır. Bijuteri dükkânı açmak, doğru bir yol izlendiğinde size güzel kazandıracak bir fikirdir. Lokasyonu olması gerektiği gibi ayarladığınızda, özellikle rakipleriniz ile mesafeli ama çok da kıyıda kalmayacağınız bir yer bulmanız iyi olacaktır. Farklı bir yönden değerlendirmek gerekirse, örneğin bir kadın giyim mağazasının hemen yanında bijuteri açtınız. Kendine kıyafet alan kadınların ikinci olarak uğrayacaklar yer aldıklarına uygun aksesuar seçimi için bijuteri olacaktır. İmkânınız dahilinde, kadınların daha fazla uğrayacağı konumlara bijuteri dükkânı açmak başarı grafiğinizi yükseltir.

 

Bujiteride Karlılık Beklentisi

Bijuteri dükkânı açmaya karar verdiğinizde elde edeceğiniz karın ne olacağını merak edebilirsiniz. Bijuteri dükkânı açmak iyi kar getiren iş girişimlerinden biridir. Ürünlerinizi ilk etapta yüksek fiyatlı sattığınızda imajınızı zedeleyebilirsiniz. İşlettiğiniz sektöre göre uygun fiyatlı olarak ürünleri satmak müşteri kazanmanızı sağlar. Ürünleriniz ile beğeni kazandığınızda %30 kar ile satmaya başlasanız dahi elde ettiğiniz kardan yüksek ihtimal memnun kalırsınız. Bijuteri dükkânı dıştan ve içten bakıldığında göze hitap etmelidir. Ne kadar fazla dikkat çekerseniz, o derece merak uyandırırsınız. Hedef kitlenize uygun ürünler getirmek de belli günlerde daha fazla kar elde etmenizi sağlar. Mesela sevgiler gününe özel ürünler satmak, 14 Şubat’ta iyi satış yapmanızı sağlar. Sizi tercih edenleri farklı hediye fikirleri sunarak da memnun edebilirsiniz.

 

Neden Bujiteri İşine Girilmelidir?

Bijuteri dükkânı açmak, doğru satış teknikleri uygulandığında bir sene dolmadan kar elde etmenizi sağlayabilir. Günümüzde riskli iş girişimler çoğalmıştır. Hata yapmamak adına, daha fazla gelir getirecek iş kollarını aramak daha doğrudur. Bunlardan biri olan bijuteri dükkânı diğer işlerin maliyeti ile kıyaslandığında erişilemez boyutta olmadığı görülür. Her bütçeye uygun ürün satma imkânınız vardır. Size olan güvenin sarsılmasına izin vermeyecek çeşit çeşit aksesuarı müşterilerinizle buluşturabilirsiniz. .

 

Sonuç

Gerçek takı fiyatları gün geçtikçe artmaktadır. Bu artış imitasyon ürünlere olan eğilimi de hızlandırır. İnsan sağlığına zarar vermeyen her aksesuarı bijuterinizde satabilirsiniz. Ürün çeşidi ne kadar çok olursa müşterilerinizin size tutunmasını sağlarsınız. Bijuteri dükkânı açmak ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değilseniz satacağınız ürünleri muhakkak araştırın. İlgili bir dükkân sahibi, gösterdiği güler yüzle müşteriyi kazanabilir. Bu karlı iş fikri için yeterli bütçen varsa, vaktini ertelememeni öneririz. Gerekli detayların hazırlanmasına bütçe sıkıntısı olmadan destek verdiğinizde itibarınızın artacağını unutmayın.

 

 

 Bujiteri Dükkânı Nasıl Açılır?


İş Fikirleri?

Diğer İş Fikirleri

  Kitap kokusunu sever misiniz? Binlerce kitabın arasında dolaşmak, bilgilerinizi sunmak ve kitap severlere yardım etmek isterseniz kitabevi açmak size uygun bir iş demektir.

  Sağlık sektörü, ticaretin önemli bir kısmını oluşturur. İstemesek de hastalıklarla geçirdiğimiz bir hayatımız vardır. En azından bir kere de olsa hastaneye gitmişizdir. Bu

  Kebap salonu nasıl açılır? Kebap dükkanı açmak maliyetli midir? Sorularına yanıt aramadan önce kısaca sektöre giriş yapalım. Gıda ya da yemek sektörünün öneminden bahsedelim.