Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Bijuteri Dükkanı Nasıl Açılır?

Bijuteri dükkanı kuruluş maliyeti nedir? Bijuteri işinde lokasyon seçimi nasıl olmalıdır? Bijuteri işinde karlılık nasıldır?

Bijuteri dükkânı açmadan önce aklınızı meşgul eden bazı sorular vardır. Bunlardan ilki, bu iş imkanının günümüz şartlarına uygun olma durumudur. Ne iş yapmalıyım? Diye düşünürken aklınıza gelen bijuteri açma fikrini uygulamaya dökmek için acele edin. Bijuteri işi kapsamlı bir iştir.

 

Yalnızca kadınlara değil erkeklere de hitap ettiği için kazancınızın hedef kitlesi geniştir. Erkekler genelde bijuterileri hediye almak için kullansalar da kadınlar aksesuar tercihlerini bijuterilerden yaparlar. Ürün çeşidi iş yerinizin gidişatını belirler. Bijuteri dükkânı açmak konusunu biraz daha genişletelim.

 

Subwoo

 

Bijuteri Dükkanı Kuruluş Maliyeti

Bijuteri dükkanınızı açarken hedefiniz bir marka olmaksa, bütçenizi geniş tutmalısınız. Özel olarak tasarlayıp ürettiğiniz ürünlerin maliyeti sizi yorabilir. Sıradan bir bijuteri dükkânı açmak girişiminde bulunuyorsanız minimum 20 bin TL harcamanız gerekecektir. Bölgeye bağlı olarak ödeyeceğiniz kira tutarı değişecektir. Dükkân satın almayı planlıyorsanız masraflarınız katlanacaktır. Bayilik alarak bijuteri işletecekseniz her şey hazır olarak size teslim edilir. Çok fazla zorlanmadan hemen işe başlamak istiyorsanız bayilik almanız daha iyi olacaktır.

 

Bijuteri İşinde Lokasyonun Önemi

Bijuteri açacağınız yer, gün içinde pek çok insanın geçtiği bir noktadaysa şanslısınız. Kolay ulaşılabilir bir bölgede bulunuyorsanız, daha fazla kişinin sizi görmesi olasıdır. Bijuteri dükkânı açmak, doğru bir yol izlendiğinde size güzel kazandıracak bir fikirdir. Lokasyonu olması gerektiği gibi ayarladığınızda, özellikle rakipleriniz ile mesafeli ama çok da kıyıda kalmayacağınız bir yer bulmanız iyi olacaktır. Farklı bir yönden değerlendirmek gerekirse, örneğin bir kadın giyim mağazasının hemen yanında bijuteri açtınız. Kendine kıyafet alan kadınların ikinci olarak uğrayacaklar yer aldıklarına uygun aksesuar seçimi için bijuteri olacaktır. İmkânınız dahilinde, kadınların daha fazla uğrayacağı konumlara bijuteri dükkânı açmak başarı grafiğinizi yükseltir.

 

Bijuteride Karlılık Beklentisi

Bijuteri dükkânı açmaya karar verdiğinizde elde edeceğiniz karın ne olacağını merak edebilirsiniz. Bijuteri dükkânı açmak iyi kar getiren iş girişimlerinden biridir. Ürünlerinizi ilk etapta yüksek fiyatlı sattığınızda imajınızı zedeleyebilirsiniz. İşlettiğiniz sektöre göre uygun fiyatlı olarak ürünleri satmak müşteri kazanmanızı sağlar. Ürünleriniz ile beğeni kazandığınızda %30 kar ile satmaya başlasanız dahi elde ettiğiniz kardan yüksek ihtimal memnun kalırsınız. Bijuteri dükkânı dıştan ve içten bakıldığında göze hitap etmelidir. Ne kadar fazla dikkat çekerseniz, o derece merak uyandırırsınız. Hedef kitlenize uygun ürünler getirmek de belli günlerde daha fazla kar elde etmenizi sağlar. Mesela sevgiler gününe özel ürünler satmak, 14 Şubat’ta iyi satış yapmanızı sağlar. Sizi tercih edenleri farklı hediye fikirleri sunarak da memnun edebilirsiniz.

 

Neden Bijuteri İşine Girilmelidir?

Bijuteri dükkânı açmak, doğru satış teknikleri uygulandığında bir sene dolmadan kar elde etmenizi sağlayabilir. Günümüzde riskli iş girişimler çoğalmıştır. Hata yapmamak adına, daha fazla gelir getirecek iş kollarını aramak daha doğrudur. Bunlardan biri olan bijuteri dükkânı diğer işlerin maliyeti ile kıyaslandığında erişilemez boyutta olmadığı görülür. Her bütçeye uygun ürün satma imkânınız vardır. Size olan güvenin sarsılmasına izin vermeyecek çeşit çeşit aksesuarı müşterilerinizle buluşturabilirsiniz. .

 

Sonuç

Gerçek takı fiyatları gün geçtikçe artmaktadır. Bu artış imitasyon ürünlere olan eğilimi de hızlandırır. İnsan sağlığına zarar vermeyen her aksesuarı bijuterinizde satabilirsiniz. Ürün çeşidi ne kadar çok olursa müşterilerinizin size tutunmasını sağlarsınız. Bijuteri dükkânı açmak ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değilseniz satacağınız ürünleri muhakkak araştırın. İlgili bir dükkân sahibi, gösterdiği güler yüzle müşteriyi kazanabilir. Bu karlı iş fikri için yeterli bütçen varsa, vaktini ertelememeni öneririz. Gerekli detayların hazırlanmasına bütçe sıkıntısı olmadan destek verdiğinizde itibarınızın artacağını unutmayın.

 

 

 Bujiteri Dükkânı Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans