Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

By Beyaz Döner Bayilik

By Beyaz Döner

By Beyaz Döner

By Beyaz Döner 2010 yılından bugüne kadar gerek üretim gerekse perakende sektöründe gün geçtikçe büyüyen bir markadır. Kalite ve hizmet anlayışı, kendine özgü konseptiyle müşteri memnuniyetini her zaman birinci sırada tutarak, bu sektöre yatırım yapmak isteyenlerin ilk aklına gelen marka olmayı hedeflemektedir.

 

Kurulum Maliyeti

By Beyaz Döner markamızın bayilik kurulum maliyeti 250 bin TL’den (KDV hariç) başlamaktadır. Şubenin kurulum alanı ve fiziki özelliklerine göre maliyetler değişebilmektedir. Bununla ilgili olarak lokasyon belirledikten sonra kendisine özel çalışma yapılarak maliyet bilgisi verilir.

 

Neden By Beyaz

10 yıllık saha ve üretim tecrübemiz, bayilerimizin gelişimini sağlayan işletme koçluğu hizmetimiz, kendi entegre tesisimizde üretilen ürün kalitemiz, lokasyona göre farklılık gösteren esnek konsept ve menülerimiz, heyecanımız ve samimiyetimiz bizi diğer markalardan ayıran özelliklerimizdir.

 

Yatırımın Geri Dönüş Süresi

Kira, personel ve diğer değişken giderlere bağlı olarak ortalama yatırımın geri dönüş aralığı 12 ay ile 18 ay arasında değişebilmektedir.

 

Tedarik Sevkiyat

Ürünlerimiz günlük taze olarak üretilir ve şoklanmış bir şekilde şubelere ulaştırılır. Sipariş verildikten sonra 1- 3 gün içerisinde şubelere ürün teslimatı yapılır.

 

Tecrübe

Markamız DÖNİŞDER (Döner İşletmecileri Derneği) kurucusu ve UDOFED (Uluslararası Döner Federasyonu) kurucu üyesi olarak hazır döner ve restoran işletmeciliği sektöründe 10 yıllık tecrübeye sahiptir.  

 

Sertifikalarımız

By Beyaz Döner markamız tüm helal kesim sertifikalarının yanı sıra kalite ve hijyen sertifikalarına da sahiptir. Web sayfamızdan bu sertifikalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Dükkân Özellikleri

By Beyaz Döner şubeleri giriş katı ve düz ayak girişi olmalıdır. Bulunacak mağazada baca sorunu olmamalıdır. Giriş katı minimum en az 80 m2 (alan+wc+depo) olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 3.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. İş yerinin giriş katında olma zorunluluğu dışında, kiralanan lokasyonda gerçekleşen inşaatın uygunluğu By Beyaz markamızın standartları doğrultusunda kontrol edilir.

 

Bayilere Destekler

 • By Beyaz Döner ailesinin üyesi olan bayilerimize;
 • lokasyon analizi
 • Pazarlama
 • Reklam
 • Satın alma
 • Eğitim
 • İnsan kaynakları gibi alanlarda destek verilmektedir.

 

Lokasyon Seçimi

Aday bölgenin detaylı analizi oluşturulmaktadır. Bölgenin gelir seviyesi, yaş ortalaması, konut sayısı, nüfus sayısı vb. verilerine ulaşarak değerlendirme yapılmakta. Değerlerin yeterli seviyede çıkması sonucunda, saha ekibi tarafından By Beyaz Döner açılacak lokasyon yerinde fiziki olarak değerlendirilir. Fizibilite raporunun ve fiziksel değerlerin olumlu sonuçlanmasından sonra lokasyon onaylanır.

 

Ciro Payı

By Beyaz Döner markası konsept için yüksek bedeller talep etmediği gibi, cirodan pay almamaktadır. Ana ürün grubunda tüm ürünlerin tedarik ve sevkini şubelere markamız sağlamaktadır.

 

Denetleme

Düzenli olarak şubelerimizin K.S.T (Kalite, Servis, Temizlik) standartlarına uygunluğu merkez operasyon departmanı tarafından denetlenmektedir. Haberli ve habersiz olarak yapılan bu ziyaretlerde şubenin detaylı analizi yapılır, güçlü yönler ve eksik kalan yönler belirlenerek düzeltici hareket planları hazırlanır.

 

Franchise Bedeli

By Beyaz markasına yatırım yapmak isteyen yatırımcı adaylarımız için isim hakkı bedeli 50bin +KDV olarak belirlenmiştir.

 

ORGANİZASYON

Franchise verilen işletmelerin ayakta kalabilmesi için kesin bilgiye ve yol gösterilmesine ihtiyacı vardır. Bu süreç zaman alabilir ama harcanan zamana değer. Hazırlığı tam olarak yapılmış, altyapısı tam bir franchise sistemi işlerin sorunsuz yürümesini sağlar. Pazarlamadan görsellere, baskılı ürünlerden personel eğitimine, tüm süreçlerin her yerde aynı şekilde akması gerekir. Franchise ilişkilerinin nasıl olması gerektiği, izlenecek yollar ve uyulması gereken kurallar için bir kılavuz hazırlanmalı. Franchise alan işletmeler için de başvuracağı bir kaynak oluşturulmalıdır.

 

HUKUKİ ADIMLAR

Franchise alacak yatırımcılar ile şirket arasında hazırlanacak sözleşme çok önemlidir. Bu sözleşmenin içeriğinde uyulması gereken kurallar, operasyon işleyiş modeli, ödemeler gibi uyulması gereken tüm kurallar kesin olarak belirlenmelidir. Bu nedenle bu süreçte sözleşme hazırlığı avukat ile birlikte yapılmalıdır.

 

SEÇİCİ OLMKAK

Franchise vereceğimiz işletmeleri belirlerken seçici davranmamız gerekir. Sermayesi olan birini bulmak kolaydır ama güvenilirliğini de bilmek gerekir. Bir işletme yönetmeye yetecek kadar tecrübesi enerjisi, yeteneği var mı? Değerlendirilmelidir. Bu kişi, markayı temsil edecek olduğundan, şirket standartlarına göre çalışmayı, uyulması gereken tüm kurallara uymayı kabul etmiş olmalıdır. Adaylarla bu konuları konuşup kişileri yakından tanımak gerekir.

 

MARKAYI KORUMAK

Franchise veren bir şirketin en değerli varlığı markasıdır. Markalar şirketin kültürünüzü, değerlerini ve müşterilerine olan tutumunu yansıtır. Franchise vermek başka insanlara markanızı temsil etme şansı vermek demektir ve bu işin en büyük risklerinden biri budur. Markanın kullanımı için çizgileri ana hatlarıyla çizilmiş bir kılavuz hazırlamak gerekir. Her aşaması ayrıntılarına kadar belirlenmiş anlaşılır ve tutarlı, kurallarla uygulamalar olmalıdır. Bu otoriter görünebilir ama kimsenin markayı daha önceden onaylanmamış bir şekilde kullanmasına izin verilmemelidir. Tüm tasarımlar merkez tarafından onaylanmalı, ürün ve fiyat geçişleri merkez tarafından yapılmalıdır. Sık aralıklarla ayrıntılı bir şekilde sosyal medya paylaşımlarını takip edilmelidir. Planlı yada plansız şube ziyaretleri yapılmalı K.S.T standartları ve marka değerleri kontrol edilmelidir.  

 

DOĞRU KONUM

Açılacak şubeler için en doğru adres neresi? Marka nerelerde tanınıyor? Potansiyel müşteri kitlesine uygunluğu ve diğer şubelerin satışlarını engellemeyecek kadar uzak olması gibi etkenlere bakılmalıdır.  Mümkün olduğunca aynı güzergâhta ya da birbirine yakın şubeler olmalıdır. Bu şekilde insanlar tarafından fark edilme süresi kısalır, marka bilinirliği hızla oluşur. Yakın lokasyonda olan veya planlaması düzgün yapılmış şubeler lojistik operasyonunu da kolaylaştırır, maliyetleri düşürür.

 

BÜYÜME STRATEJİSİ

İstikrarlı ve stratejik büyüme idealdir. Markayı büyütürken şube sayısını mümkün olduğunca kısa sürede arttırmak mı? Uzun soluklu franchise ilişkileri kurarak mı? Lokalde büyümek mi? ülke genelinde olmak mı? Sorularına net cevaplar verilmelidir.

 • Yüksek Bedeller ByBeyaz Döner’de Yok
  Franchise almak isteyen adayların katlanmak zorunda olduğu yüksek konsept bedelleri, fahiş ürün bedelleri ve reklam katılım bedeli ByBeyaz Döner’de yoktur.
 • Yetişmiş saha ekibi, işletme reçetesi
  ByBeyaz Döner Saha Ekibi, franchise sektöründe 15 yılı aşan süredir tecrübe kazanmış isimlerden oluşmaktadır. Bu tecrübesiyle işletmelere reçete oluşturarak şubelerin gelişmesine ve daha fazla kazanmalarına destek olur.
 • Cirodan pay almıyoruz
  Frachise firmaları bayilerinin aylık ciroları üzerinden belirli bir yüzde oranında almaktadır. ByBeyaz döner olarak bayilerimizin sırtındaki bu yükü tamamen kaldırdık. Royalty bedelini almayarak bayilerimize avantaj sağlıyoruz.
 • Bayi Eğitim Desteği
  Franchise alan tüm bayilerimize, ilk aşamadan son aşamaya kadar, her türlü eğitim desteği verilmektedir. Açılışların tamamlanmasının ardından, işletmelere özel reçete ile bayilerimize eğitim, iş geliştirme destekleri verilmeye devam etmektedir. Tüm bayilerde standartların korunması için aylık KST(Kalite, Servis, Temizlik) eğitimi verilmektedir.
 • Franchiseler için hazırlanan ve tüm operasyonel ayrıntıları içeren ByBeyaz Restoran İşletim Klavuzu,

By Beyaz Döner 2010 yılından bugüne kadar gerek üretim gerekse perakende sektöründe gün geçtikçe büyüyen bir markadır. Kalite ve hizmet anlayışı, kendine özgü konseptiyle müşteri memnuniyetini her zaman birinci sırada tutarak, döner tercihinde tüketicinin ilk aklına gelen marka olmayı hedeflemektedir.

By Beyaz Döner İletişim Bilgileri

Marka

By Beyaz Döner

Yetkili Kişi

Cihangir Kartal

Firma Web Sitesi

By Beyaz Döner Bayilik Şartları

Sektör

Gıda

Marka Adı

By Beyaz Döner

Yatırım Tutarı

300.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

50.000 TL

Yatırımın Geri Dönüşü

18 - 24 Ay

Ortalama Kar Marjı

%20

Kuruluş Yılı

2011

Çalışan Sayısı

70

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

30

Mevcut Şube Sayısı

10

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

3

Reklam Katılım Ücreti

Yok

Gelirlerden Pay

Yok

Hedef Bölge

Türkiye

Ürün / Hizmet Kapsamı

Döner, Köfte, Burger

Şube Büyüklüğü

75-150 m2

Destekler

Eğitim, ürün, pazarlama, anahtar teslim kurulum, ekipman


Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Gıda Kategorisinde Diğer Bayilik Fırsatları

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2023 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans