Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Çay Bahçesi Nasıl Açılır?

Çay bahçesi açarken nelere dikkat edilmeli? Çay bahçesi kuruluş maliyeti nasıldır? Çay bahçesinin lıkasyon seçimi neden önemlidir?

Çay bahçesi nasıl açılır iş fikri size cazip geliyorsa muhtemelen ya çayı ya da sosyalleşmeyi seviyorsunuz demektir. Çay bahçesi açarken hedef kitlenizi göz önünde bulundurarak bir dekor hazırlamalısınız. Geçmişte çay bahçesi denildiğinde cılız bir mekan göz önüne gelirdi.

Şimdilerde ise tasarım alternatifleri çok sayıda olduğu için çay bahçeleri hiç de sıradan olmuyor. Elinizdeki sermayeye göre açacağınız mekanın kalitesi değişecektir. Şunu belirtmeliyiz ki kışın ve yazın manzarası iyi olur çay bahçeleri pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Sıcak bir yaz günü soğuk gazozunuz soğuk kış günü de sıcak oraletiniz eksik olmazsa müşteriler bayram edecektir. Nostaljik esintiler günümüzde oldukça popüler bir hal aldı. Çay bahçesi iş fikrini nostaljik tasarımlar eşliğinde geliştirebilirsiniz.

 

Çay Bahçesi Açmanın Maliyeti

Çay bahçesi açmanın maliyetini belirleyecek olan sizin hayal gücünüzdür. İsmi her ne kadar çay bahçesi olsa da ürün çeşitliliği müşteriyi daima etkiler. Bu sebeple kahvaltı seçeneklerinin de olduğu bir çay bahçesi için kolları sıvamanız iyi olacaktır. Bu tarz iş yerleri açılırken sahiplerinin n büyük hatası hemen kazanç elde etmektir. Çay bahçesi denildiğinde olmazsa olmazlar nelerdir bunun listesini mutlaka yapın. Bu listeyi yaparken de hemen kazanç elde etmeye başlamanın ütopik olduğunu unutmayın. Çay bahçesi gibi butik işletmelerin önce kendini o bölgedeki kişilere kabul ettirmesi gerekir. Temizlik, ürün fiyatları, mekanın konumu gibi faktörler çay bahçenizin tercih edilme oranını etkiler. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak dört dörtlük bir çay bahçesi açmak ise oldukça maliyetli olacaktır.

 

Çay Bahçesi Açarken Lokasyonun Önemi

İşletmelerin lokasyonları kesinlikle geleceklerini belirlemedeki en önemli unsurdur. Harika bir tüyo verelim mi? Çay bahçelerinin en fazla iş yaptığı yer hastaneye yakın konumlardır. İnsanlar rahatlamak, hava almak için açık bir mekânda oturmak isterler. Doğal olarak sıcak bir şeyler içmek ve biraz stresten uzaklaşmak da hastaneden çıkan insanların gayelerindendir. Öyle bir nokta atışı yapmalısınız ki çevrenizde sizinle aynı konumda başka çay bahçesi varsa önce sizi tercih etmeliler. Bunun için göze ilk çarpan olmanız gerekecektir. Işıklandırma, reklam tabelası, bahçe düzeni gibi müşterilerin gözünde size değer kazandıracak unsurlara önem verin. Açık havayı kim sevmez ki diyerek açtığınız çay bahçesini ihmal etmeyin. Çay bahçenizi konumlandırdığınız bölgede görüntü kirliliği değil mutluluk sebebi olun. Sıcak ve samimi ortamların sevildiğini unutmadan müşterilerinize odaklanın.

 

Çay Bahçesi Kar Marjı

Çay bahçesi açtım hemen kar elde edebilir miyim? Bu soru gibi onlarcası arama motorlarında aratılmış. Kar elde etmeye başlamadan önce belli bir müşteri kitlenizin olması gerekiyor. Sürekli tercih edildiğinizde çay bahçeniz kalabalıklaşır. Çay bahçenizin kalabalık olduğunu görenler ise hizmetinizi merak ettikleri için size bir şans verirler. İşte o şansı iyi kullandığınız ve süreklilik sağladığınız takdirde kısa sürede yüksek oranda kara geçtiğinizi görebilirsiniz.

 

Neden Çay Bahçesi Açmalıyım?

İnsanları ağırlamayı seviyorsanız çay bahçesi açmak fikri kesinlikle size göredir. Çay bahçeniz için güzel ve akılda kalıcı bir isim de koymalısınız. Bu işletmeyi açarken tüm prosedürleri gülerek yerin getirin. Pozitif bir çay bahçesine hangi müşteri hayır diyebilir ki? Eğlenceli ve zamansız bir iş fikri olan çay bahçesi açmak ile ilgili sorularınızı tecrübe sahipleriyle paylaşın. Çay bahçesi açan herhangi bir işletme sahibiyle aynı konumdaysanız krizi fırsata çevirin. Rakiplerinizin eksiklerini gözlemleyerek onlardan bir adım önde olmayı hedefleyin. Günümüzde karlı iş fikri arayan çok sayıda insan bulunuyor. İş kurma sürecinde de sizi asla zorlamayacak olan bu fikri hayata geçirmek de keyiflidir.

 

Sonuç

Çay bahçesi açmak fikrinden korkmayın. Az sermayeyle güzel bir iş kurmak isteyenler çay bahçesi açmak üzerine düşünerek karar verebilirler.

 

 

Çay Bahçesi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans