Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Çeyiz ve Ev Tekstili Dükkanı Nasıl Açılır?

Çeyiz ve ev tekstili dükkanı için yatırım maliyeti nedir? Çeyiz ve ev tekstili dükkanında lokasyon seçiminin önemi nedir?

Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmak isteyenler buraya. Bu sektör hakkında bilmek ve öğrenmek istediğiniz pek çok konu yazımızda yer alıyor. Çeyiz ve ev tekstili dükkanı nasıl açılır? Çeyiz ve ev tekstili dükkanı günümüzde nasıl karşılanıyor? Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmak mantıklı mıdır? Gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Çeyiz ve ev tekstili dükkanları özellikle kadınların çok sevdiği bir dükkan modelidir. Bu tarz bir dükkan gördükleri zaman içinde saatlerce vakit geçirebilirler. Evli çiftlerin ziyaret ettiği gibi ev hanımları da evin ihtiyaçlarını gidermek için muhakkak uğrarlar. Çeyiz ve ev tekstili dükkanları günümüzde daha çok rağbet görmektedir. Aradığınız her şeyi tek bir yerde bulabilmeniz insanlar tarafından öncelikli tercih sebebi olmaktadır.

Yeni evli çiftler için daha da önemli olan çeyiz takımları bu tarz dükkanlarda sahip olabilirsiniz. Çeyiz ve ev tekstili dükkanları olmadan önce istediğiniz ürünleri teker teker gezmeniz gerekiyordu. Bu da evlilik zamanında büyük bir zaman kaybına yol açıyor. Yaklaşık 20 senedir bu tarz yerlerin olması zaman kaybını telafi etmiştir. İnsanlar tarafından da rağbet görmesi sonucu sayıları her geçen gün artmıştır. Sizde çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmak istiyorsanız bir değerlendirin.

İşin içinden gelenler ve daha önce bu iş alanında belli bir tecrübeye sahip kişilerin dükkan açması daha mantıklı olacaktır. Hiç bilmeyen birinin işe girmesi oldukça risklidir. Ortaklık yaparak bilen biriyle dükkan açmak daha mantıklıdır.

 

Çeyiz ve Ev Tekstili Dükkanı Kurulum Maliyeti

Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmanın maliyeti oldukça fazla gelebilir. Küçük ölçekli bir şirket bile kurmak isterseniz kesenin ağzını açmanız gerekir. Alınacak onlarca çeyiz ve tekstil ürünleri için maddi kaynak oluşturulmalıdır. İş yeri kurmak için gerekli belgeler ve çalışanların maaşları iş yeri kirası gibi kalemler hesaplanmalıdır. Zor günler için ek olarak kenarda paranın olması sizlerin ayakta durmasını sağlar.

Kurulum maliyeti için net bir şey söylemek doğru olmaz. Ancak tüm giderleri işin içine kattığımızda en azından 100 ile 200 bin lirayı gözden çıkarmak gerekir. Bu rakamların altına ya da üstüne çıkmak sizlerin tercihine bağlıdır.

 

Çeyiz ve Ev Tekstili Dükkanı Kurulurken Lokasyonun Önemi

Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmak için en işler cadde ve sokaklar tercih edilmelidir. Özellikle de kadınların sürekli uğrayabildiği ve ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceği lokasyonlar olmalıdır. Dükkan kirasının biraz fazla olmasını göz ardı ederek iyi bir konumda bulunmalısınız. İnsan popülasyonunun sık olduğu bir bölgede iş yapma olasılığınız artar.

 

Çeyiz ve Ev Tekstili Dükkanı Kar Marjı

Çeyiz ve ev tekstili işine başladığınız zaman belli bir gelir elde etmelisiniz. İşletmenin kendini çevirmesi için maddi bir gelir elbette beklemek doğaldır. Ancak bunun için para alımlarına dikkat etmelisiniz. Ödemeler genellikle peşin ya da kredi kartı ile olmalıdır. Senetli yapılan taksitlendirmeler başta oldukça riskli olacaktır. Daha sonrasında insanı ve çevreyi iyi tanıyarak vadeli satış yapabilirsiniz. Ürün çeşitliliğini de göz önüne aldığınızda geliriniz sizleri tatmin eder.

 

Neden Çeyiz ve Ev Tekstili Dükkanı Açmalıyım

Eğer bu işin içinde kariyer yaptıysanız çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmalısınız. Bu işin en ince ayrıntısına kadar bilgiye sahipseniz, tam size göre. Tecrübe ve insan ilişkileri iyi olanların dükkanı çevirmesi de olasıdır.

 

Sonuç

Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmak maddi kaynak olarak kolay gibi gözükmüyor. Bu seçenekte ortak kişiler bulabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise tanıdık bayilerin isim haklarını alabilirsiniz. Tamamen bir marka kendiniz oluşturarak işi büyütebilirsiniz. Unutmadan kazanç için kampanya kartlarını da kullanın. Kadınlar, indirim ve kampanya gibi satış psikolojisini sever.


 

Çeyiz ve Ev Tekstili Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans