Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Çin Lokantası Nasıl Açılır?

Çin lokantası kuruluş maliyeti nedir? Çin lokantası işinde lokasyon seçimi nasıl olmalıdır? Çin lokantasında karlılık nasıldır?

Yazılımda Öne Çıkan Markalar

Subbbbbbbbwo

hibyazilim2

 türkiyenin ilk hybrıd otomasyon sistemi 1 1

Yeni lezzetler denemeyi çoğumuz severiz. Sürekli aynı yiyecek ve içecekler insanı sıradanlaştırır. Farklı mutfakların lezzetini deneyerek damak tatlarına bakmak insanı güzel hissettirir. Ülkemizde de hem yerel ve yöresel hem de dünya mutfaklarından pek çok örneği görebiliriz. Peki sizlerde bu hizmeti veren bir işletmeci olmak istemez misiniz?

Örneğin Çin lokantası açmak sizce nasıl bir fikir? Asya mutfağını ülkemize getirerek farklı lezzetleri insanlarla buluşturmak güzel olmaz mı? Yeni lezzetlere yelken açmak isteyen insanlar için kuracağınız Çin lokantası iyi bir alternatif olabilir. O halde Çin lokantası nasıl açılır? Yazımıza hoş geldiniz.

İlk başta farklı yemekler yaparak işe girişmek riskli gibi gözükebilir. Yöresel lezzetler varken insanlar farklı tatlara açık mıdır? Sorusu kafanızı kurcalayabilir. Ancak bu düşünce artık geçmişte kaldı. Ülkemizde insanlar sadece yerel mutfakları tercih etmiyor. Farklı ülke ve toplumların mutfak lezzetlerini de merak ediyor. Çin mutfağı da en çok merak edilen lezzetler arasında yer alıyor. Bu yüzden Çin yemekleri restoranı açmak fikri parlak gelebilir.

Çin yemeklerini ön plana çıkaran bir diğer unsur ise ucuz ve çeşitli olması. Çin mutfağının ilgi çeken bir tarafı da ucuz ürünlerin yer alması. İnsanlar kaliteli lezzetleri ucuz fiyatlara deneyebilmektedir. Bu da insanların tabularını yıktığı anlamına gelir. Özellikle de iyi bir hizmet ve kaliteyi sağladığınız zaman insanlar sizde kolay kolay vazgeçemeyecektir. Belki de daimi müşteri kazanabilirsiniz. Tamamen sizin ve aşçıların yeteneklerine bağlı. İşletme sahibi olarak her şeyin kusursuz olmasını sağlamalısınız. Önceliğinizi kalite ve hizmete verdiğinizde meyvesini kat be kat geri alırsınız.

 

Çin Lokantası Kurulum Maliyeti

Çin lokantası açmak için konseptiniz belli. Lokanta tamamen Çin usulüne göre düzenlenir. İç dizayn, dış görünüm ve mutfak Çin geleneklerine göre yapılır. İsminin hakkını vererek tam bir Çin lokantası olduğunu göstermelisiniz. Elbette bu saydıklarımızın bir de maliyet boyutu var. Yapılan her işlem için belli bir para harcamanız gerekir.

Kendi başınıza bir Çin lokantası açabileceğiniz gibi franchise yöntemiyle de iş sahibi olabilmek mümkün. İsim yapmış bir firma ile anlaşarak bu süreci daha çabuk tamamlayabilirsiniz. Ancak hepsinin belli bir maliyeti bulunuyor. Günümüzde orta ve büyük ölçekli bir lokanta açmaya karar verdiğinizde minimum 100 – 150 bin TL gibi bir maliyet karşınıza çıkar. Franchise işin içine girdiğinde bu fiyatlarda daha yükselir. Ayrıca farklı bir konsept deneyeceğiniz için kenarda para da bulundurmalısınız.

 

Çin Lokantası Açarken Lokasyonun Önemi

Çin lokantasında lokasyon tercihi dikkatli şekilde yapılmalıdır. Yanlış bir konumda açacağınız dükkan sizler için olumlu sonuçlar vermeyebilir. Öncellikle farklı lezzetlere açık toplumları tercih edin. Turistik yerler ve yoğun nüfusu hedefleyin. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarını keşfedin. Özellikle de Asya ülkesinden gelen misafirlerin bulunduğu konumlar nokta atışı olabilir.

 

Çin Lokantası Kar Marjı

Çin lokantasında sürümden kazanma olayı oldukça fazladır. Yukarıda belirttiğimiz gibi çoğu yemeklere göre Çin mutfağı daha ekonomiktir. Bu da daha fazla müşteri demektir. Ürünler ucuz olsa da kazancınız fazla olacaktır. Yüzlerce insanın gelmesiyle kazancınız ikiye veya üçe katlanır.

 

Neden Çin Lokantası Açmalıyım

Asya mutfağına hakim ve aşçılık mesleğini yapmış girişimciler açabilir. Daha önce yıllarca başka yerde çalışan bireylerin kendi yerlerini kurmak için bir fırsat.

Sonuç

Türkiye, farklı lezzetlerin buluştuğu bir ülke. Asya, Avrupa, ve Amerika gibi kıtaların lezzetlerini ülkemizde bulabilmek mümkün. Ayrıca yabancı turistlerin ülkemize sık gelmesi farklı lezzetlerin bulunmasını sağladı. Bu yüzen Çin lokantası açmak, yapılabilecek işler arasında gösterilmektedir.

 

Çin Lokantası Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans