Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Olunur?

Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Olunur? Doğum fotoğrafçılığı başlangıç maliyeti nedir? Doğum fotoğrafçılığında lokasyon seçimi nasıl olmalıdır? Doğum fotoğrafçılığında karlılık nasıldır?

Doğum fotoğrafçı stüdyosu, son yılların en popüler sektörlerinden biridir. Fotoğrafçılık sektörü kendi içinde birden fazla meslek dallarına ayrılır. Doğum fotoğrafçısı olmak da bunlardan biri. Ancak bu işi profesyonel yapanlar daha başarılı olur.

Revaçta bir meslek dalı olsa da hobi ya da ek gelir işi olarak da tercih edilebilir. Ancak her işte olduğu gibi doğum fotoğrafçılığını da profesyonel kişilere bırakmak gerekir. Fotoğraf makinasına sahip olan kişi, doğum fotoğrafçısı olamayacağı gibi kişisel gelişim okuyarak ya da ilgi duymadığı halde gelir elde etmek amaçlı bu iş yapılamaz.

Kısacası, işin geneline baktığımızda büyük bir pazara sahip olduğunu görebiliyoruz. Sektörde yer almak için iyi bir hizmet vermek gerekir. Gerekli hizmeti sağladıktan sonra tutunmanız kolay olacaktır.

 

Doğum Fotoğrafçısı Kuruluş Maliyeti

İş kurmanın en önemli noktalarından biri de dükkân açmaktır. Dükkân sadece bir mağaza gözüyle düşünülmemelidir. Kuracağınız iş ile ilgili sizlere prestij kazandıran yerin adıdır. Doğum fotoğrafçısı olmaya karar verdiğinizde stüdyo kurarak bir müşterilerinizden güven kazanabilirsiniz. Tabii açmayı hayal ettiğiniz stüdyonun masrafları cebinizi yakmamalı. Bir stüdyo ya da mağaza açmanın maliyeti insanları fazlasıyla alakadar eder. Stüdyo açmaya karar verdiğinizde öncelikle gerekli ekipmanları sağlamanız gerekir. Doğum fotoğrafçılığı hizmeti vereceğiniz için genelde dış çekimler fazla olacaktır. Maliyet hesaplamalarında bu unsur göz önünde bulundurulmalıdır. Yazıcı, bilgisayar, ışık vb. Ürünlere birinci dereceden ihtiyaç duyacaksınız. Sonuç olarak baktığımızda 50 bin ile 150 bin lira arasında bir yeterli seviyede dükkân açılabilir.

 

Doğum Fotoğrafçısı İçin Lokasyon Önemi

Fotoğrafçılık sektöründe lokasyon sadece reel ortamda belirlenmemelidir. Sanal yani, dijital ortamda seçeceğiniz lokasyon ile fazla müşteri kazanabilirsiniz. Seçilen dükkân ile internette bulunan konumun aynı olması müşterilerin sizlere daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca dükkân olarak seçilen iş yerinin konumu bölgeye göre değişiklik gösterir. Genel bir kural soracak olursanız, ana caddeler her yerde işlek olur. İnsanların sıklıkla kullandığı caddeler üzerinde bir dükkân tutmak daha mantıklı olacaktır. İyi bir reklam ve tanıtım ile lokasyonu daha bilinir hale getirmek sizlerin elinde.

 

Doğum Fotoğrafçılığında Kar Marjı

Doğum fotoğrafçısı olup işini iyi yapanlar için yüksek kazanç elde edebilir. Profesyonel hizmet veren bir işletmeye sahip olduktan sonra aylık kazancınızı üst seviyelerde tutabilirsiniz. Zengin içerik ve hizmet çeşitliliği kar oranını daha da yükseğe çıkarır. Doğum fotoğrafçılığının bir dönemi yoktur. Örneğin düğün fotoğrafçılığı genelde yaz dönemi daha fazla iş alır. Ancak doğum fotoğrafçılığının her dönemde yapılabilmesi kar oranını arttırır. Fiyatlarda şeffaf olmanız size müşteri kazandırır. Bu da kazancı etkiler. Yapacağınız her olumlu hareket size geri dönecektir. Doğum fotoğrafçılığı işini yaparak aylık 3 bin lirada kazanmak mümkün 10 bin, 20 bin de. Tamamen izlediğiniz yola ve yaptığınız çalışmalara bağlı.

 

Neden Doğum Fotoğrafçılığı İşi Yapmalıyım?

Doğum fotoğrafçısı olmak, yeni gelişen bir sektör olduğundan dolayı şimdilik önü açık. Doğum anını ölümsüzleştirmek isteyen çiftler özellikle doğum fotoğrafçılığını seçiyor. Sadece doğum esnasında değil daha sonra çocuğunun fotoğraflarını çekmesi için sabit bir fotoğrafçı edinmek istiyor. Böylece, doğan bebeğin tüm çocukluk fotoğrafları sadece bir kişinin objektifinden çıkıyor. Sürekliliği olan bir sektör. Profesyonel bir fotoğrafçı iseniz ve yeni bir atılım yapmak istiyorsanız, doğum fotoğrafçılığı iyi bir alternatif olabilir.

 

Sonuç

Yeni bir girişimci iseniz ve sevdiğiniz bir iş olsun istiyorsanız, doğum fotoğrafçılığı tamda aradığınız sektör olabilir. Ayrıca çocuk veya bebeklerle aranız iyi ise, bu işinize de verimlilik olarak yansıyacaktır.  Büyük bir zevkle işe sarılacaksınız. Doğum fotoğrafçılığında verilen hizmet oldukça önemlidir. İyi ve kaliteli hizmet vererek müşteriyi memnun ederseniz, her işte bir referans sahibi olursunuz. İş kurmaya karar verdiyseniz, bizce birde doğum fotoğrafçısı nasıl olunur? Bunu değerlendirin deriz.

 

 

 

 Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Olunur?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans