Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Dürümcü Nasıl Açılır?

Dürümcü nasıl açılır? Dürümcü dükkanı kar marjı nasıldır? Dürümcü dükkanı nereye açılmalı?

Yazılımda Öne Çıkan Markalar

Subbbbbbbbwo

hibyazilim2

 türkiyenin ilk hybrıd otomasyon sistemi 1 1

Gıda, ülkemizde en çok tercih edilen ihtiyaçların başında gelmektedir. Temel ihtiyaç olarak bilinen gıda, her zaman vücudun alması gerekmektedir. Gıdaları da iki ya da üç farklı şekilde ele almak mümkündür. Evde yaptığımız veya hazırladığımız gıdalar. Diğeri ise hazır gıdalar.

Yani dışarıda tükettiğimiz gıdalar. Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde dışarıda yemek kültürü vardır. 7’den 70’e herkes keyfi ya da zaruri durumlardan dolayı hazır gıda tüketir. Hazır gıda sektörü geçmişte nasıl popüler olduysa günümüzde de aynı şekilde devam ediyor. Bunu bilen ticari kafalar ise sektörü bir iş haline dönüştürüyor.

Firma kuruyorum, bugünkü yazısında sizlere dürümcü nasıl açılır? Konusunu işleyeceğiz. Sokak lezzetleri dediğimizde aklımız ilk gelen hazır gıdalardan biri de dürümdür. Kimsenin hayır diyemediği bu lezzet, her yörede farklı şekilde yapılmaktadır. İnsanların afiyetle yediği ve hiç vazgeçemediği bir lezzetten bahsediyoruz. Ancak bu alanda işletme sahibi olmak isteyenler olabilir. Dürümcü dükkanı açmak için doğru bir sektörü seçtiğini söyleyebiliriz.

Ticari geçmişe sahip ve daha önceden gıda alanında başarılar yakalayan kişiler, yeni bir işletmeye sahip olabilir. Güzel bir konsept belirleyerek dürümcü açılabilir. Bunun için iyi bir usta ve servis elemanları yeterlidir. Dürümcü açmak içinde bazı şartlar bulunmaktadır. Ancak bu şartların sağlanması sizi yormayacaktır.

Hazır gıda ya da dışarıda yemek yeme olarak adlandıracağımız sektör, Türkiye’de gelecek dönemlerde muhakkak devam edecektir. Bu yöne yatırım yapanların doğru planlama ile birlikte kazanç sağlaması muhtemeldir. Daha önce yapılmamış olanı ya da lezzeti nirvanaya çıkaran dokunuşlar müşterinin her zaman gelmesini sağlar. Kaliteli hizmet ve lezzet müşteriyi her zaman mekana çeker. İl dışından hatta yurt dışından bile sizleri ziyaret eden misafirleriniz olur. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan dürümcü kurulum maliyetleri başlığımıza göz atalım.

 

Dürümcü Kurulum Maliyeti

Bir dürümcü açmak kararı almadan önce kurulum maliyeti hakkında detaylı bilgi sahibi olunmalıdır. Sonuçta ilk başta harcamanız gereken miktarı bilmek önemlidir. Açacağınız dükkana göre her işte olduğu gibi dürümcü kurulum maliyetleri de değişim gösterebilmektedir. Ödeyeceğiniz kira bu konuda önemli bir faktör olacaktır. Dolayısıyla lokasyon, kurulum ve aylık giderler açısından büyük öneme sahiptir. Bunun yanında her ay belirli miktarda sabit giderler olacaktır. Malzemeler için ödenen ücret ve elemanların maaşları bunlardan sadece ikisidir.

Hedefiniz kaliteli bir dürümcü açmak ise harcamalardan kısmamak gerekebilir. Alacağınız araç gereçlerin kalitesi sonradan sıkıntı çıkarmamaları açısından önemlidir. 20-30 bin tl kadar maliyetle de dürümcü açmak mümkündür 150-200 bin tl gibi maliyetlerle de. Ancak ortalama bir dürümcü açmanın maliyeti yaklaşık 60-70 bin tl kadar olabilir. Dolayısıyla dürümcü açmak için öncelikle belirli bir bütçeye sahip olmak gereklidir. Kurulum maliyetinin sonrasında her ay olacak sabit giderleri de hesaba katmak gerekir.

 

Dürümcü İçin Lokasyonun Önemi

Söz konusu dürümcü açmak olduğunda lokasyonun önemi oldukça büyüktür. Çünkü kimsenin geçmediği bir sokakta meşhur olacak bir dürümcü açmak zor olabilir. Ancak işlek caddelerde de kira masrafları oldukça yüksek olacağından ayarlamayı iyi yapmak gerekir. Hem kiranın uygun olduğu hem de insanların gelip geçtiği yerler ideal olacaktır. Bunun yanında paket servisler için kalabalık lokasyonlara yakın bir yer seçmek daha iyi bir seçenektir.

 

Dürümcü İşinde Kar Marjı

Dürümcü kar marjında yine önemli olan faktör aylık sabit giderler olacaktır. Kira, elemanların maaş ödemeleri, malzeme fiyatlarına göre kar marjı da değişim gösterebilmektedir. Bir dürümcünün satacağı yiyecek ve içeceklerin kar oranı yüksek olacaktır. Her gün 200-300 arası dürüm satışı ile iyi bir kar elde edilebilir. Buna ek olarak daha popüler bir isme sahip olan işletmeler kar marjını daha da yükseltebilir. Bu yüzden kaliteden ödün vermemek ilk önceliklerden biri olmalıdır.

 

Neden Dürümcü Açmalıyım?

Dışarıda yemek oldukça yaygın bir aktivite ve yaygın olmaya devam edecek gibi duruyor. Bir dürümcü dükkanı karlı bir işletme fikri olabilir. Eğer bütçeniz buna uygunsa başarılı bir dürümcü dükkanı açmak mümkün olabilir. Müşterilere istedikleri hizmet kalitesini sunabileceğinize inanıyorsanız dürümcü dükkanı açmayı düşünebilirsiniz.

 

Sonuç

Hazır gıda sektörü oldukça büyük bir sektör ve büyümeye devam edecek gibi duruyor. Dolayısıyla birçok kişi bu sektöre adım atmak istiyor. Dürümcü dükkanı açmak pek çok kişinin yapmayı düşündüğü bir iş fikri.

Herhangi bir işe atılmadan önce bu konuda iyi araştırma yapmak gerekir. Dürümcü dükkanı açmak da buna dahil. Kurulum maliyetleri, kar marjı gibi konular iyi planlanmalıdır. Sonrasında müşterilere iyi bir hizmet sağlayarak ve doğru adımları atarak başarılı bir dürümcü dükkanı sahibi olmak mümkün olabilir.

 

Dürümcü Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans