Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Elektrik Taahhüt Şirketi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Elektrik taahhüt şirketi kurmak istiyorsunuz! Potansiyeller, kuruluş maliyetleri ve riskler hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Yeni girişimciler üniversiteden mezun olduktan sonra ya da belli bir iş deneyimi kazandıktan sonra kendi iş yerini açmak ister. Bu konuda elektrik taahhüt şirketi açmak ilginizi çekebilir. Bu alanda gelişen ve sektör içinde çalışanların ilgisini çekebilir. Peki elektrik taahhüt şirketi nasıl açılır?

Sektörel Giriş

Yeni girişimciler üniversiteden mezun olduktan sonra ya da belli bir iş deneyimi kazandıktan itibaren kendi iş yerini açmak ister. Bu konuda elektrik taahhüt şirketi açmak ilginizi çekebilir. Bu alanda gelişen ve sektör içinde çalışanlar için iyi bir alternatif sektör. Peki elektrik taahhüt şirketi nasıl açılır?

Elektrikçi işletmeleri, öncelikle evlerde ve işyerlerinde elektrik sistemlerine hizmet vermeye odaklanır. Bir ticaret işi olduğu için son derece uzmanlaşmak gerekmektedir. Ayrıca, yerel ve bölgesel anlamda çalışmaları yürütmek iş sahanızı geniş tutmanız yardımcı olur.

Bir elektrik taahhüt işine başlayan çoğu kişi, diğer kuruluşlar için çalışan bir elektrikçi olarak birkaç yıllık deneyime sahiptir. Ancak ortak olarak kalifiye bir elektrikçiyle bir iş kurmayı da düşünebilirsiniz. İş becerilerini profesyonel teknik bilgiyle bir araya getirerek işletme sahibi olmak mümkün. Bazı genel elektrik hizmetleri sunmakta uzmanlaşmayı planlıyor olsanız bile iyi bir fikriniz olmalı. Bu hizmetlere karar verdikten sonra yeni bir iş kurmanın temel yöneticisini almaya başlayabilirsiniz.

Bir elektrik işi kurma süreci 9 basit adıma ayrılabilir:

  • Hedef kitlenizi araştırmak.
  • Rakibinizin kim olduğunu kontrol edin.
  • İşletmeniz için bir isim seçme.
  • Sizin ve ekibinizin gereken tüm becerileri kapsadığından emin olmak.
  • Bir iş planı yazmak.
  • Finansmanınızın nereden geleceğini araştırın.
  • Bir iş kurulumu seçimi.
  • İlgili endüstri birliklerine katılmak.
  • Limited şirket olarak kayıt olmak.

Bu yukarıdaki adımlar bir yol gösterici olsa da işin içine girdiğinizde şartlar ve koşullar değişiklik gösterebilir. Yalnızca kendinizi bir iş yürütme ve çalışanları yönetme sorumluluğunu üstlenmek çok önemlidir. Bu yüzden liderlik vasfı ve ticari kafa gereklidir. Şimdi elektrik taahhüt şirketi açmak için diğer adımlara göz atalım.

Kurulum Maliyeti

Bir elektrikçi işine başlama maliyetleri bulunduğunuz bölge, şehir ve çalışma koşullarına göre değişiklik gösterir. Ancak genellikle lisans, sigorta, genel gider ve ekipman maliyetleri ve ofis alanı kirasını maliyet olarak gösterebiliriz. Bir elektrik taahhüt şirketi kurmak istediğinizde en az 70 bin ₺ sermayeniz olmalı. Bu sermaye işin niteliğine göre 300 bin liraya kadar çıkabilmektedir.

Gerekli belgeler

Elektrik taahhüt şirket açmak için öncelikle bir şirketiniz olmalı. Bu limited ya da şahıs şirketi olabilir. Bunun için gerekli belgeler tamamlanmalı. Kimlik fotokopisi, tapu, iş ile ilgili planlama gibi. Ayrıca taahhüt için bazı kurulumlarda lisans düzeyi de istenebilir.

Lokasyonun Önemi

Bir elektrikçi olarak kalifiye ve deneyimli olmanız ve tercihen serbest meslek sahibi bir taşeron olarak da birkaç yıl çalışmış olmanız gerekir. Acenteler veya diğer müteahhitler için bunca yıllık çalışma, kendi elektrik taahhüt işinizi başlattığınızda meyvelerini verir. Fakat bununla beraber iyi bir lokasyon işleri kolaylaştırır. İnsanların daha çok ihtiyaç duyduğu yerlerde dükkan kiralanması iş sahanızı genişletir.

Kar Marjı

Elektrik işlemlerine her zaman gereklilik duyulur. Her şekilde bu alanda hizmet verilmesi gerekir. Bunun karşılığında ise belli bir kazanç ortaya çıkar. Kar marjı, bu sektörde işine göre değişiklik gösterir. İyi bir planlama ile kazançlar hiç sanmadığınız kadar iyi çıkabilir.

Neden Açmalıyım

Elektrik taahhüt şirketi kurmak için birçok sebebiniz olabilir. Mezun olma ya da bu iş içinde tecrübe kazanma neden açmanıza verilebilecek en iyi cevaptır.

Sonuç

Markanızı bir şirket olarak inşa edebilmek, iş almanıza ve müşterilerin geri gelmesini sağlamanıza yardımcı olacaktır. Değerlerinizin ne olduğuna karar verin ve işinizi bu değerler etrafında kurun ki şirketiniz hem itibarlı hem de güvenilir olsun.

Buna ek olarak, güçlü bir marka oluşturmak, işinizi büyütmek için ihtiyaç duyduğunuz müşterileri çekmenize de yardımcı olmalıdır. Katılmak isteyebileceğiniz bazı pratik faaliyetler çevre edinmenize yardımcı olur. Ayrıca dijital medyada da varlık gösterirseniz, insanların size çabuk ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Elektrik Taahhüt Şirketi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans