Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Elektrikçi Nasıl Açılır?

Elektrikçi nasıl açılır? Elektrikçi dükkanı kar marjı nasıldır? Elektrikçi dükkanı nereye açılmalı?

Günümüzde hayatımızın her alanında elektrikli aletleri kullanmaktayız. Bu elektrikli aletler de sürekli olarak çalışmayı sürdüren bir elektrik kaynağına ihtiyaç duymaktadır. İster evlerimiz, ister işyerlerimiz ya da başka alanlar olsun, doğru şekilde kurulmuş bir elektrik tesisatı neredeyse her alanda gereklidir.

Elektrik tesisatı kurma işlemleri elektrikçiler tarafından yapılmaktadır ve bu daima ihtiyaç duyulan bir meslek koludur. Dolayısıyla “elektrikçi nasıl açılır?” sorusunu soruyor olabilirsiniz. Maliyetinden tutun kar marjına ve gerekli belgelere kadar, elektrikçi açmak konusunda merak edilen birçok sorunun cevabına yazımızda ulaşacaksınız. Böylelikle eğer elektrikçi açmayı planlıyorsanız veya elektrikçi açmak için gerekli işlemleri merak ediyorsanız, aradığınız bilgileri burada bulmuş olacaksınız.

Elektrikçi Açmanın Maliyeti

Elektrikçi açmak diğer işyerlerini açmak için harcanan masraflar ile kıyaslandığında yüksek masraflara sahip bir işlem değildir. Çünkü bir elektrikçi işletmesinde verilen hizmet temel olarak uzmanlığa dayalıdır. Bu yüzden elektrikçi açmak ve bu işletmeyi başarıya taşımak için, konu hakkında gerekli eğitimlere ve deneyim sahip olmak oldukça fayda sağlayacaktır. Fakat gerekli masrafları yapıp işletmeyi açarak, bu işletmede usta çalıştırmak da seçenekler arasındadır. Elektrikçi açma maliyeti dükkanın lokasyonu ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra başlangıçta alacağınız malzeme ve araç gereçler de maliyeti etkilemektedir. Temel olarak ortalama bir elektrikçi açmak için yaklaşık 15.000 TL ile 50.000 TL arasında sermaye yeterli olacaktır. Açılan işletmenin büyüklüğü gibi faktörler fiyatı etkileyeceği için, bu miktardan daha yüksek bir sermaye de gerekli olabilmektedir.

 

Elektrikçi Açarken Lokasyonun Önemi

Elektrikçi açarken lokasyonun önemi diğer bazı iş kollarına göre daha az olsa bile yine de hala yüksektir. İşlek bir bölgede, müşterilerin kolayca görebileceği bir dükkan açmak daha fazla kişinin işletmeye yönelmesine sebep olabilmektedir. Ancak iyi bir lokasyon için gerekli kira miktarı da aynı şekilde artış göstermektedir. Dolayısıyla görünürlük ve kira arasındaki dengeyi iyi kurmak faydalı olacaktır.

 

Elektrikçi Kar Marjı

Uzmanlığa bağlı olarak yapılan elektrikçilik işinde kar marjını etkileyen önemli bir faktör konu hakkında bilgi ve deneyim sahibi olup olmadığınızdır. Her ne kadar işletmeyi açıp usta çalıştırmanız mümkün olsa da bu durum kar marjını personel gideri yönünden etkilemektedir. Genellikle piyasanın şartları ve verilen hizmetin kalitesi gibi faktörlerin yanı sıra mekanın lokasyonu da elde edilen kazancı etkilemektedir. Başarılı bir elektrikçi işletmesi ile aylık 5.000 TL ile 10.000 TL civarında kazanç elde etmek mümkündür.

 

Elektrikçi Açmak İçin Belgeler

Çeşitli belgelere elektrikçi açmak için ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgelerin bazıları kayıt işlemlerinin yapılması için gerekliyken, bazıları ise güvenlik önlemlerinin alındığından emin olunması için istenmektedir. Elektrikçi açmak için gerekli belgeler şunları içermektedir:

  • 2 adet fotoğraf
  • Kimlik
  • İkametgah belgesi
  • Vergi levhası fotokopisi
  • Elektrikçiler odası kaydı
  • Ustalık belgesi
  • Yapı kullanımı için izin kağıdı
  • Sigorta veya bağkur belgesi
  • Yangın önlemlerine yönelik rapor

 

Neden Elektrikçi Açmalıyım?

Bir işletmenin başarıya ulaşması, temelde bu işletmeye duyulan ihtiyaca bağlıdır diyebiliriz. Farklı amaçlara yönelik elektrikli aletler oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadırlar. Dolayısıyla, bu elektrikli aletlerin çalışmalarını sağlayacak tesisatı kurmak için, elektrikçi işletmelerinden yardım almamız gerekli olmaktadır. Bu yüzden elektrikçiler sürekli olarak rağbet görmektedirler. Elektrikçi işletmelerine duyulan ihtiyaç bu denli yüksek olduğu için elektrikçi açmak iyi bir fikir olabilir. Bu konuda deneyim ve bilgiye sahipseniz veya en azından ilginiz varsa, elektrikçi açmak daha da iyi bir fikir haline gelmektedir. Yeterli bilgi ve deneyime sahip kişiler görece az bir sermaye ile elektrikçi açabilirler. Ardından bu kişiler işletmelerinin başarıya ulaşması için atmaları gereken adımları doğru şekilde atarak iyi bir gelir sahibi olabilirler.

Elektronik bayilik veren firmalara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sonuç

Her daim gerekli olan ve birçok kişinin ihtiyaç duyduğu bir işletme açmayı planlıyorsanız elektrikçi açmak harika bir fikir olabilir. Çünkü bir elektrikçi işletmesi, günümüzde neredeyse her yapıda ihtiyaç duyulan elektrik tesisatlarının kurulumunu ve konuyla ilgili diğer pek çok sistemin montajını gerçekleştirir. Dolayısıyla ne olursa olsun elektrikçi işletmelerine her zaman gerek duyulmaktadır. Eğer başarılı bir elektrikçi açmak istiyorsanız elektrikçi nasıl açılır ve bu işlem için hangi adımları uygulamak lazımdır konularını iyi bilmeniz gerekir. Elektrikçi açmak için iyi bir lokasyon belirledikten sonra yeterli sermaye ile ve gerekli belgeleri toparlayarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Lokasyonu iyi belirleyerek ve işletmeyi başarıya götürmek için tüm adımları doğru atarak iyi kar marjlarına erişmek mümkün olmaktadır. Özellikle konu hakkında gerekli eğitimi almış ve deneyim sahibi kişiler için elektrikçi açmak iyi bir iş fikri olabilir.

 

 

 

Elektrikçi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans