Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Elektronik Dükkanı Nasıl Açılır?

Elektronik gükkanı kuruluş maliyetlerinden, lokasyon seçiminin öneminden ve kar marjlarından bahsedilmekte...

Elektronik işi, günümüzün dijital dünyasında en çok talep edilen iş fikirlerinden biri haline geliyor. Elektronik mağaza yıllar geçtikçe çoğalıyor. Her şey dijitalleşme evresine gidiyor. Ayrıca, çeşitli markalar, tüm markalara tek çatıdan erişmek için bir elektronik mağaza işletmesi kurmak istiyor.

Büyük elektronik firması her yerde mağaza açamaz. Her ilde bir mağaza olsa bile, o zaman insanlar içinde zor. İkinci veya üçüncü kademe olmanız, bu elektronik ürünlerin distribütörü olarak görev yapacaksınız, anlamına gelir.

Günümüzde, akıllı telefonu olmayan birini bulmakta zorlanırsınız. Elektronik, bilgisayar ekipmanı ve aksesuar elektronik mağazaların en çok satılan ürünleridir. Bir elektronik mağazası yalnızca en yeni ve en iyi ürünleri satın alabileceğiniz bir yer değil, aynı zamanda cihazlarınızın bağlı ve işlevsel kalmasını sağlayan bir tamirhanedir.

Elektronik dükkanı açmak isteyenlerin iyi bir yol haritası belirtmesi gerekir. Elektroniğe girmek kesinlikle birçokları için harika bir fikir gibi. Eğer doğru yapılırsa harika fikir olduğunu göreceksiniz.

Elektronik mağaza kurmak için pazara girmeden önce bir plan yapılmalıdır. Elektronik işiniz için bir yol haritası, mağazayı nasıl kuracağınıza dair her fikri önemli. Tüm süreç bunaltıcı görünebilir, ancak bir iş planı yazılımı çok faydalı olabilir. Planınızın doğruluğunu ve tutarlılığını sistematik olarak tasarlayabilirsiniz, bu da elektronik mağazanın değerini artıracaktır.

 

Elektronik Dükkanı Kurulum Maliyeti

Herhangi bir başlangıç şirketi, girişimlerine başlamak için büyük ölçüde sermayeye dayanır. Bir anket, küçük girişimlerin %57'sinin başlamak için kişisel tasarruflarına bağlı olduğunu gösteriyor. Elektronik mağazası açmak, en yeni elektronik cihaz türlerinin tümünü sergilemek için iyi bir sermaye yatırımı gerektiği göz önünde bulunmalı.

Elektronik mağazanın kurulum maliyeti diğer sıradan sektörlere göre fazla harcanması gerektiği bilinmelidir. Satılacak ürünlere göre 200 bin liradan başlar 2 milyon liraya kadar çıkan bir bütçe gerekebilir.

 

Elektronik Dükkanı Açarken Lokasyonun Önemi

Herhangi bir mağazanın konumu, tüketici davranışını anlamada önemli bir rol oynar. Herhangi bir franchise perakende mağazası, ürün için yüksek talep gören müşterilerin akın ettiği bir alanda en iyi şekilde çalışma eğilimindedir. Aslında, bir mağazanın konumu uygun erişilebilirliğe sahipse, işletmenin hayatta kalma şansını artırır.

Mağazanızın açılışını yapmak için mükemmel bir yer bulduğunuzda, franchise şirketleri bağlamayı daha uygun buluyor. Bu, işin yıllar içinde gelişmesine yardımcı olacak elektronik mağazaya maksimum görünürlük sağlar. Bu yüzden elektronik mağaza açmak isteyenler konumu son derece önemli yerde seçmelidir. İster geniş çaplı ister ufak bir işletme olsun lokasyon iyi belirlenmelidir.

Elektronik Dükkanında Kar Marjı

Elektronik ürünlerde kar döviz bazlı değişmektedir. Dövize bağlı olarak alınan ürünlerde kar değişebilir. Ayrıca tamir, teknik servis hizmetleri de kar oranını artırır. Kar miktarları birçok faktöre bağlıdır:

  • İşletme boyutu
  • Talep etmek
  • Satılan ürünler
  • Satışta aracılar
  • Ürünün maliyet fiyatı

Dolayısıyla bu dijital dünyada bir elektronik mağaza açmak, pazarda hızlı bir büyüme yaratacaktır. Ayrıca, pazardaki birçok elektronik mağazasının çok fazla rekabet olmasının nedeni, ondan öne çıkmanız gerekiyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında ortalama yıllık kazanç 80 bin ile 200 bin lira arasında değişebilir. Daha üstüne çıkabilmek de performansa bağlı olarak değişiklik gösterir.

Neden Elektronik Dükkanı Açmalıyım?

Elektronik mağazası açmak için bu mesleği sevmek yetmez. Ayrıca işin inceliklerini ve püf noktaları bilinmeli. İyi bir ticaret yapısına sahip olanlar kolaylıkla da açabilir.

Elektronik bayilik veren firmalara buradan ulaşabilirsiz.

 

Sonuç

Elektronik dükkanı açmak için bazı argümanları da göz önünde bulundurmak gerekir. Bu yüzden son olarak şunlara göz atın:

  • Şehrin ticaret alanının büyüklüğü
  • Nüfus ve nüfus eğilimleri
  • Toplam satın alma gücü ve kimde var?
  • Farklı ticaret dalları için toplam perakende ticaret potansiyeli
  • Rekabetin kalitesi

 

 

 

 

Elektronik Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans