Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Erkek Kuaför Salonu Nasıl Açılır?

Erkek kuaförü açarken nelere dikkat etmelisiniz? Erkek kuaförü açmak için gerekli belgeler nelerdir?

Geçmiş yılların mahalle berberi kavramının günümüzde değişime uğradığı bir gerçek… Küçük bir dükkanda saç ve sakal bakımı hizmeti sunan berberler zaman içinde evrilerek erkeklere imaj hizmeti sunan işletmeler haline geldiler. Tek tük de kalsa eski nostaljik ruhu sürdüren erkek berber salonları mevcut olsa da işin kapsamının genel anlamda değiştiğinden söz edebiliriz.

Şurası bir gerçek ki güzellik kavramı hem erkekler hem de kadınlar için çok değişti. Bakım dünyasındaki yeni trend ve teknolojiler kadınların olduğu kadar erkeklerin de yakın markajında… Bu durum erkeklerin bakım rutinlerini değiştirirken, berber salonu hizmetinden beklentilerini de şekillendiriyor. Pek çok erkek için kuaför salonu erkeklerin imaj ve dış görünümlerine yön verilen işletmeler haline gelmiş durumda…

Erkek kuaför salonları, sunulan hizmetin kapsam ve çeşitliliğine göre değişmekle beraber, karlı işletmeler arasında yer alıyor. Peki erkek kuaför salonu nasıl açılır? Erkek kuaför salonu açarken nelere dikkat etmelisiniz? Bu yazımızda detaylarıyla anlatıyoruz.

 

  • Tüm Belgelerinizi Hazırlayın

Erkek kuaför salonu açarken tüm belgelerinizin hazır olduğundan emin olun. Ustalık belgesi, esnaf ve sanatkarlar odası belgesi, bağkur kaydı belgesi başta olmak üzere tüm belgelerinizin eksiksiz olmasını öneririz. Bu belgeleri hazırlama esnasında muhasebeci desteği alarak ilerlemeniz de bir yöntem olabilir. 

Devlet ve kamu görevlililerinin rutin kontrolleri esnasında sorun yaşamamak ve yasalara uygun hareket etmek adına belgelerinizin eksiksiz olduğundan emin olun.

 

  • Salon Konseptinize Karar Verin

Küçük ve minimal bir salon mu? Büyük ve gösterişli bir mekan mı? Önce lokasyona sonra da konsepte karar vererek hızlıca hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Salon konseptinize karar verirken hedef kitlenize ve lokasyona uygunluğa da dikkat etmelisiniz. Bulunduğunuz lokasyon için abartılı sayılacak bir konsept nasıl tutmayacaksa, lüks bir lokasyona açacağınız mütevazi bir salon da çok basit kalacaktır. Konseptinize karar verirken bu detayları iyice planlamaya özen gösterin.

 

  • Premium Ürün ve Hizmet Sunun

Erkek salonu deyip geçmeyin. Ne de olsa artık erkekler de trendleri takip ediyor. Bu yüzden kendinizi mesleki anlamda geliştirmek için okuyun, araştırın, gezin, öğrenin. Trendler ve moda olan detaylar hakkında ne kadar bilginiz olursa, o kadar kişiye özel hizmet sunma fırsatına sahip olursunuz.

Sunmuş olduğunuz hizmetlere ek olarak erkek bakımına yönelik premium ürünlerin satışını da yapın. Popüler ve ünlü markaların satış ekipleriyle bağlantıya geçerek size özel bir stand yaratmalarını isteyebilirsiniz. Saç ve sakal bakımı için ürün kullanmak isteyenlere yönelik alternatifler sunarak işinizi modern bir çizgiye taşıyabilirsiniz.

 

  • Dijital Pazarlama Araçlarından Faydalanın

Salonunuzu tanıtmak adına sosyal medyanın gücünden faydalanın. Sosyal medya hesaplarınız üzerinden hizmetlerinizi tanıtma fırsatı sunarken takipçilerinizi yenilikler, indirim ve promosyonlar hakkında bilgilendirebilirsiniz.

Sosyal medya bütçesi ayırarak lokasyon bazlı hedeflemelerle sponsorlu reklam yayınlayabilir, potansiyel kitlenizi daha doğrudan yakalayabilirsiniz.

 

 

Erkek Kuaför Salonu Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans