Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Eşarp ve Şal Dükkanı Nasıl Açılır?

Eşarp ve Şal Dükkanı nasıl açılır merak mı ediyorsunuz? Eşarp ve Şal Dükkanı kurulum maliyetleri, Eşarp ve Şal Dükkanı kar marjı ve diğer soruların cevabı burada...

Eşarp ve şal dükkanı açmak isteyenler bu yazımızı mutlaka okumalıdır. Günümüzde geçmişe nazaran tesettür giyim kategorisinde çok sayıda seçenek bulunuyor. Eşarp ve şal şatışı da buna bağlı olarak yükseliyor.

 

Özellikle trend renklere ve desenlere hakim eşarp şal satışı yapıyorsanız muhtemelen sizi tercih eden alıcı da çoğalacaktır. Tabi ki her sektörde olduğu gibi eşarp ve şal satışı yapmanın da incelikleri vardır. Böyle dükkanlara genellikle kadınlar geldiği için müşteriyle mutlaka bir kadının ilgilenmesi şarttır. Erkek kimliğinizle bu sektöre girmek istiyorsanız tuttuğunuz dükkanda çalışması için tesettürlü bir bayanı işe almanız doğru bir karardır. Şimdi gelelim eşarp ve şal dükkanı açmak için gerek olan detaylara...

Eşarp ve Şal Dükkanı Açmak İçin Resmi İşlemler

Eşarp ve şal dükkanı açmak için öncelikle resmi işlemleri tam anlamıyla halletmelisiniz. Aşağıda yapmanız gerekenleri listeledik.

Yazar kasa için vergi dairesine gitmelisiniz.

İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı için belediyeye gitmelisiniz.

Esnaf odalarına kayıt yaptırmalısınız.

Muhasebeci ile anlaşmalısınız.

Bu işlemler yaptırırken bazı masraflar çıkabilir. Resmi işlemler için de tahmini bir bütçe ayırmalısınız. Eşarp ve şal dükkanı açmanın en kolay kısmı kesinlikle resmi işlemleri halletmektir. Her zevke hitap eden dükkanı açabilmek ise büyük bir dikkatle çalışma gerektirecektir.

Eşarp ve Şal Dükkanı Açmanın Maliyeti

Eşarp ve şal dükkanı açmak büyük bir birikim gerektirmez. Küçük bütçeyle doğru seçimler yaparak açtığınız eşarp ve şal dükkanının satışları iyi gidecektir. 2022 yılı için ortalama 10 bin ila 30 bin lira gibi bir bütçeyle güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Büyük markalardan ilham alarak kendi aşarp ve şal markanızı satışa sunmayı hedefliyorsanız maliyet artabilir. Biz tedarik ettiğiniz eşarp ve şalların satışına göre bu bütçeyi yorumladık. Ben bu sektörde en iyi olacağım gibi bir iddianız varsa girişiminizi daha yüksek bütçeyle geliştirmelisiniz. Örneğin dar bir dükkan kiralamaktansa farklı sezonlarda değişik konseptlerle ön plana çıkacağınız yeterli büyüklükte bir dükkan seçimi yapabilirsiniz. Söz konu giyim olduğu için dükkanınızın dekorasyonuyla ön planda olmalısınız. Bu sayede eşarp ve şal dükkanınız için kısa sürede sadakati büyük müşteriler edinmiş olursunuz.

Eşarp ve Şal Dükkanı Açarken Lokasyonun Önemi

Hangi iş yerini yeni açacak olursanız olun lokasyonun satışları büyük oranda etkilediğini unutmayın. Eşarp ve şal dükkanı denildiğinde ilk olarak akla tesettürün geldiğini biliyoruz. Çok uç bir örnek vermek gerekirse İstanbul’un belli başlı semtlerinde özellikle tesettür mağazaları ön plandadır. Bunun sebebi tesettür giyimli bayanların o semtlerde daha fazla olmasıdır. Bu dağılıma grafiklere bakarak da hakim olabilirsiniz. Eşarp ve şal dükkanınızı açacağınız yerde uzun zamandır çalışan ve sizinle aynı işi yapan bir dükkan dezavantajdır. Şu var ki ben aynı sokakta ikinci eşarp ve sal dükkanı açan kişi olacağım diyorsanız da farklı olmak için çabalamalısınız. Öncelikle rakibiniz olan eşarp ve şal dükkanlarının içine girip inceleyin. Eksiklikleri gözlemleyin. Kendi dükkanınız açarken gözlemlediğiniz bu eksiklikleri tamamlayarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Eşarp ve Şal Dükkanı Kar Marjı

Eşar ve şal dükkanınızda satacağınız markaların alıcı oranlarına göre kar marjınız değişecektir. Burada en önemli detay başlangıçta beklentiyi yüksek tutmamaktır. Çok şanslı değilseniz dükkanınızı yeni açtığınızda müşteriler sadece ne var ne yok diye girip bakacaklardır. Genellikle ayaklarının alışık olduğu yerden alışveriş yapan kişilerinde önyargısını kırmak için samimi davranmalısınız. Modaya hakimseniz, sezonun trendlerini biliyorsanız müşteriyi cezbetme ihtimaliniz yüksektir. Eşarp ve şal dükkanı açtıktan hemen sonra neden gelirim yükselmedi gibi negatif düşüncelere kapılmayın. Bu başlangıçta her iş için sabırla geçilmesi gereken bir süreçtir. Siz elinizden geldiğince tanınmaya bakmalı ve müşteri memnuniyetini önem vermelisiniz.

Neden Eşarp ve Şal Dükkanı Açmalıyım?

Yukarıdaki başlıklarda değinmediğimiz bazı bilgilere bu kısımda yer vereceğiz. Eşarp ve şal dükkanı açmak yaşadığımız coğrafyada mutlaka alıcı bulan bir iş girişimi olacaktır. Buradaki önemli nokta işleri sabit tutmanız değil büyütebilmenizdir. Kendini markanızı kurarak eşarp ve şal dükkanı açmak hayaliniz varsa reeldeki varlığınızı online mağazanızla destekleyebilirsiniz. Bu avantaj özellikle giyim sektöründe mutlaka değerlendirilmelidir. Online mağaza aracılığıyla yeni markanızı kısa sürede çok daha fazla kitleye duyurabilirsiniz. Reklam kampanyalarıyla müşterilerinizi artırabilirsiniz. Eşarp ve şal satışında mutlaka sezonu takip etmelisiniz. Tesettür modasına dair yaptığınız paylaşımlarda dikkat çekecektir. Reel mağazanızda ise vitrininizin marka kimliğini yansıttığını unutmamalısınız. Eşarp ve şal satışında nasıl farklılık yapabilirim ki diye düşünmeyin. Açmış olduğunuz dükkanının tabelasındaki bir detay bile müşterinin satın alma eğilimini etkiler.

Sonuç

Eşarp ve şal dükkanı açmak için büyük bir sermayeye gerek olmaması son yıllarda bu mağazaların artmasına da sebep olmuştur. Bu artış rakiplerin çoğalması demektir. Rekabetin fazla olduğu sektörlerden genellikle girişimciler çekinirler. Aklınızdaki işi hayata geçirmek yerine çekimser olacaksanız zaten hiçbir işte tam olarak başarı elde edemezsiniz. Yaptığınız işte kendinizi geliştirmeyi hedefinize koyarak ilerleyin.  Eşarp ve şal dükkanı açmak kolaydır. Önemli olan doğru ürün satışı yapıp satışınız yaptığınız markanın veya markaların kalitesini gösterebilmenizdir. Müşterilerinize ilgili bir şekilde ürünlerinizi tanıtın. Eşarp ve şal seçimi yapan müşterileriniz size fikrinizi sorduğunda mutlaka yorumunu yapın. Örneğin müşterinin ten rengine göre hangi eşarp ve şal renklerini tercih etmesinin daha uygun olduğunu belirtebilirsiniz. Bu küçük detaylar zamanla müşterilerinizin artmasını sağlayacaktır.

 

esarp ve sal dükkanı açmak istiyorum


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans