Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Ev Dekorasyon Mağazası Nasıl Açılır?

Ev Dekorasyonu İşi Açarken Nelere Dikka Etmelisiniz? Ev Dekorasyonu Nasıl Açılır? Ev Dekorasyonu Kuruluş Maliyeti

Nitelikli bir ev dekorasyon mağazası açmak isteğiniz varsa bunun güzel bir girişim olduğu bilerek davranmalısınız. Verdiğiniz emeğin ve harcadığınız paranın karşılığın almak istiyorsanız doğru pazarlama yöntemleri kullanmanız faydalı olacaktır.

İlk etapta Franchise mi alacaksınız yoksa kendinize ait bir mağaza ismimi bulacaksınız? Sorusuna cevap vermelisiniz. Bilinen bir markanın devamı şeklinde mağaza açmak gözünüze risksiz gibi görünse de anlaştığınız markanın şartlarına göre kar elde etme hızınız değişebilir. Ayrıca öncelikle ödemeniz gereken Franchise bedelini de unutmamalısınız.

 

Ev Dekorasyonu işi Kuruluş Maliyeti

Ev dekorasyon mağazası nasıl açılır? Diye düşünürken akla gelen ilk şey kuruluş maliyeti olacaktır. Masrafların altından kalkabileceğini öngörmek içinizi rahatlatacaktır. Ev dekorasyon mağazası açmak ile ilgili kabataslak bir maliyet hesabı yaptık. Öncelikle kiralayacağınız mekânın kirası kazancınıza zarar vermeyecek düzeyde olmalıdır. Çalışanlarınıza vereceğiniz maaş ve kamu giderleri gibi zorunlu ödemelerinizi hesaplamakta fayda var. Mağazanın içeriğine de harcayacağınız miktar ortalama 50.000 civarında olacaktır. Ürünlerin müşteriyi cezbetmesine dikkat edin ki, işe başlar başlamaz satış yapabilesiniz. Diğer bir masraf gerektiren eylem ise reklam vermektir. Çünkü sektöre hiç bilinmeyen olarak sıfırdan başladıysanız reklam kampanyalarına yatırım yaparak görünür hale gelirsiniz. Minimum 3 bin lira da reklam için harcama yaptığınızı farzedersek en az 100 bin lira ile nitelikli ev dekorasyon mağazası açmak mümkün olacaktır.

 

Ev Dekorasyonunda Lokasyonun Önemi

Ev dekorasyon mağazası açmak hedefindeyseniz lokasyonu da hesaba katmalısınız. Ürün satışını en iyi nerede yapacağınızı düşünün. Kiralayacağınız yahut satın alacağınız mekânın çevresi ürünlerinizi satmak için ideal olmalıdır. Ürün satışı yapacağınız hedef kitle mağazanızı açtığınız caddeyi ne sıklıkla kullanıyor? Ev dekorasyonuna özellikle kadınlar öncelik veriyor. Bu da baz alındığında genelde kadınların uğradığı dükkanların olduğu bir yere, ev dekorasyon mağazası açmak doğru bir karar olacaktır. Mağazanızı arayanlar nerede bulmalılar? Sizi en iyi hangi cadde veya sokak ifade ediyor? Ürünlerinizin fiyatı hangi çevrede yaşayan insanlara hitap ediyor? Gibi sorulara verdiğiniz cevaplar doğru lokasyonu bulmanıza yardımcı olur.

 

Ev Dekorasyonunda Karlılık Beklentisi

Ev dekorasyon mağazası açmak karlı bir iştir. Tabii zaten kar edeceğim kesin tutunurum diye işinizin üstüne düşmekten vazgeçmeyin. Çünkü kara geçmeniz, müşteri ilişkileriyle, kullandığınız satış pazarlama yöntemleriyle, markanız için belirlediğiniz stratejiyle ilgilidir. Kar oranı işe olan uyumunuz ve müşteriye olan tutumunuzla doğru orantılı olarak değişim gösterir.

 

Neden Ev Dekorasyonu işi?

Ev dekorasyon mağazası işletmek fikirlerinizi parlatır. Ürün analiz yeteneğinizi güçlendirir. Göz zevkinizi artırır. Bu iş karlı bir yatırımdır. Şayet yürütmeyi başarırsanız markanız genel anlamda tanınmaya başladıkça burayı işletmekten büyük zevk duyarsınız. Ev dekorasyon mağazası açmak, işinizi hobiniz gibi zevkle yapmanızı sağlar. Özellikle günümüzde ev dekorasyonunda rağbet gören vintage akımına yönelik bir konsept düşünebilirsiniz. İnsanların dikkatini çeken ürünler genelde son dönemde moda olanlardır. Ayrıca son zamanlarda giderek popülerlik kazanan dekorasyon ürünleride, pek çok kişi tarafından ilgi odağıdır. Ürünlerinizin elinde kalma ihtimali çok düşüktür. Sektörün hızla büyüdüğüne dair haberler de mevcuttur. İş yeri açmak elbette kolay değil. Bu sebeple sizi hemen kara geçirecek bir girişimin peşine düşmek zarara uğramanızı önler. Ev dekorasyon mağazası ile, kısa sürede bol kazanç elde edebilirsiniz.

 

Sonuç

Evlilik, tek başına yaşama arzusu, konutta artış gibi değişmeyen gerçekler dekorasyon mağazalarının varlığını sürdürebilmelerinde ki en büyük etkendir. İnsanlar evlerinde kendilerini mutlu hissetmek isterler. Ve eşya seçimlerini de bu yönde yaparlar. Dekorasyon her evin olmazsa olmazıdır. Böyle canlı bir sektör için iş planı yaparak doğru bir karar almış olursunuz.

 

 Ev Dekorasyonu


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans