Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Ev Yemekleri Dükkanı Nasıl Açılır?

Ev yemekleri dükkanı açarken nelere dikkat edilmeli? Ev yemekleri işinde kar marjı nedir? Ev yemekleri dükkanı için lokasyon seçminin önemi...

Yazılımda Öne Çıkan Markalar

Subbbbbbbbwo

hibyazilim2

 türkiyenin ilk hybrıd otomasyon sistemi 1 1

Kadın girişimcilerden tanıdığımız ev yemekleri sektörü son yılların popüler meslekleri arasında. Etrafımızda da rastladığımız kadım girişimciler ev yemekleriyle yiyecek sektörüne yeni bir bakış açısı getirdi. Hal böyle olunca ev yemekleri dükkanı açmak revaçta olmaya başladı.

Popülerliğini halen koruyan sektör, önü açık meslek arasında görülüyor. Farklı lezzetler kadınlar tarafından ortaya koyulması işi daha da güzel hale getiriyor.

Son 10 – 15 yıla baktığımızda ev yemekleri ciddi bir patlama yaşadı. Bu patlamanın en büyük mimarisi elbette kadınlar. Ancak devletin ve özel kurumların vermiş olduğu maddi desteği de unutmamak gerekir. Bazı projelerde hibe bazı projelerde ise geri ödemeli sistemle ev kadınları iş sahibi oldu. Bu sayede kadınlarda topluma kazandırıldı. Projenin tutmasıyla bu işe yeniden el atmak isteyenler olabilir. 2021 yılı itibarıyla ev yemekleri lokantası açmak fikri aklınıza gelebilir. Ancak neler yapıldığını iyi bilmek gerekir. Doğrudan işe girmek riskli de olabilir.

Ev yemekleri işine girmek için bazı ayrıntıları bilmek de fayda var. Öncelikle kendi yemeklerinizi müşterilerinize sunmalısınız. Örneğin, günlük 4 farklı çeşit yemek çıkarabilirsiniz. Ancak hem işletmeyi hem de yemek yapmayı yürütmek zor olacaktır. Bu noktada çevrenizde ev yemekleri yapan birisiyle anlaşabilirsiniz. Elinin lezzetine güvendiğiniz arkadaşlara çorba, sulu yemek, meze, içli köfte gibi yemekler yaptırabilirsiniz. Bu sayede ürün çeşitliliğini de sağlarsınız.

Ev yemekleri satarken konseptten uzaklaşmayın. Kendinize has bir tarz belirleyin. Ve tuttuğunda konsept içine yenilikler ekleyin. Siz de göreceksiniz ki iyi bir başlangıç olacaktır. Peki ev yemekleri dükkanı nasıl açılır?

 

Ev Yemekleri Dükkanı Kurulum Maliyeti

Bir iş yeri açmaya karar verdiğinizde belli giderleriniz olacaktır. Bu giderler yapılan işe göre değişiklik gösterir. Ev yemekleri kurulum maliyeti için gelin hesaplama yapalım;

  • Dükkan kirası,
  • Tencere, tava, tabak, kaşık ve çatal,
  • Faturalar,
  • Çalışan varsa işçi parası,
  • Bulaşık makinası, buzdolabı,

Gibi kalemler gider olarak karşınıza çıkar. Ancak başta da söylediğimiz gibi özel ve devlet kurumlarından destek alabilirsiniz. O zaman daha az sermaye yatırmış olacaksınız. KOSGEB’in sağladığı programlara göz atmak gerekir. Ortalama 30 ile 200 bin lira arasında bir ev yemekleri dükkanı açılabilir.

 

Ev Yemekleri Dükkanı İçin Lokasyonun Önemi

Her sektörde olduğu gibi ev yemekler işi yapmak isteyen biri için lokasyon önemlidir. İş yapacak konumlar muhakkak seçilmelidir. İşlek cadde ve sokaklar birinci tercih olmalıdır. İnsanların sıklıkla gezdiği ve dolaştığı bölgelerde dükkan seçilmelidir. Yiyecek ihtiyaçlarını gidermek için uğradıkları mekanların bulunduğu konumlarda araştırılabilir.

 

Ev Yemekleri Dükkanında Kar Marjı

Ev yemekleri dükkanı açmak isteyenler için en güzel haber kar marjında. Yemek yapmak için alınacak malzemeler hariç tamamen el yapımı olduğu için kazançta fazla olacaktır. El emeği ile yapıldığında kazançlar yüzde 80’lere kadar çıkacaktır. Yaptığınız yemeklerin çeşidine göre karlılık oranı artış gösterir.

Günlük olarak çıkardığınız yemek sayısı ve ağırladığınız müşteri hesaba katılarak ortaya net bir ücret çıkarmak mümkündür. Haftalık ve aylık giderleri de hesapladığınızda kazanç ortaya çıkar. Kısaca ev yemekleri lokantası işleten biri aylık 3000 ile 7000 lira arasında bir gelir sağlayabilir.

 

Neden Ev YEmekleri Dükkanı Açmalıyım

Elinin lezzetine güvenen kadınlar ev yemekleri dükkanı açabilir. Kadın olarak iş sahibi olmak ve girişimcilik örneği göstermek isteyenler için iyi bir fırsat. Yüksek beceriye sahip ve girişimci kadınların becerebileceği bir iş sahası.

Gıda Sektöründe bayilik veren firmalara buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Sonuç

Ev yemekleri dükkanı açmak günümüzde halen yapılabilmektedir. Ayrıca hibe ve destek verildiğini düşündüğümüzde ev yemekleri üzerine bir iş yeri açılabilir. Saha araştırması ve plan yapılarak işin daha gerçekçi boyutuna bakılmalıdır. Eğer uygun görüyorsanız açmayı düşünebilirsiniz.


 

Ev Yemekleri Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans