Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Evcil Hayvan Bakıcılığı İşletmesi Nasıl Açılır?

Evcil hayvan bakıcılığı işi açmak için gerekli belgeler nelerdir? Evcil hayvan bakıcılığından ne kadar kazanabilirsiniz? Evcil hayvan bakıcılığını hangi lokasyonlarda açmalısınız?

Evcil hayvan bakıcılığı açmak, eğlenceli ve pek çok kişinin seveceği bir iş. Peki bu iş herkese göre uygun mu? Her hayvansever bu işi yapabilir mi? Bir belgeye ihtiyaç var mı? Tüm detaylar evcil hayvan bakıcılığı işletmesi nasıl açılır? Yazımızda…

Çoğu evcil hayvan bakıcılığı işletmesi her yerden yürütülebilir. Bu da bu tür bir işe başlamanın diğerlerinden daha az maliyetli olduğu anlamına gelir. İyi bir bilgisayardan, biraz profesyonel yazılımdan, esnek bir programdan ve hayvan sevgisinden fazlasına ihtiyacınız olmayacak. Kendi mahallenizin ötesinde çalışmak istiyorsanız, sigortalı ve tam bir araca da ihtiyacınız olabilir.

Sektör uzmanları ayrıca, evcil hayvan bakıcıları için tasarlanmış genel sorumluluk sigortası satın almanızı tavsiye ediyor. Evcil hayvan bakıcılığı işletmeleri, evcil hayvan sahiplerine, işteyken evcil hayvanlarını egzersiz yapmak da dahil olmak üzere çeşitli hayvan bakım hizmetleri sunar. Ayrıca tatiller veya iş gezileri sırasında bir köpek kulübesinde evcil hayvanlara uygun fiyatlı bir alternatif sunarlar. Kendi ev ortamında kalabilmek hem evcil hayvanlar hem de sahipleri için ayrılık kaygısını azaltabilir.

Evcil hayvan bakıcılığı işletmesi açmak hemen hemen her şehir için uygun bir iş sahası. Evcil hayvan bakıcılığı hala nispeten yeni bir meslektir. Ancak evcil hayvan sahipliğinin artmasıyla birlikte, insanlar tüylü arkadaşlarına karşı büyük bir sevgi besledikleri ve onlara bakmalarına yardımcı olacak profesyonel bir kişi bulmak istiyor. Bunun içinde son derece güvenilir kişiler arıyor.

Yardımsever bir arkadaş veya komşu yerine evcil hayvan bakıcısı kullanmanın yararı, evcil hayvan bakıcısının anlaşmalı zamanlarda bakım sağlayan sözleşmeli bir hizmet olmasıdır. Bu, onu yalnızca daha güvenilir kılmakla kalmaz, aynı zamanda evcil hayvan sahibine evcil hayvanına mümkün olan en iyi şekilde bakıldığı konusunda gönül rahatlığı verir.

 

Evcil Hayvan Bakıcılığı İşletmesi Kurulum Maliyeti

Evcil hayvan bakıcılığı açmak için ciddi bir sermayeye gerek duyulmaz. Belli başlı ihtiyaçlar giderildikten sonra hizmet verebilmek mümkün. Bu tür bir iş için devam eden giderler şunları içerir:

  • İşletme ruhsatı ve sigorta
  • Bilgisayar, iş yazılımı ve web sitesi bakımı
  • Kartvizit vb. gibi reklam maliyetleri
  • Çalışanlar varsa maaşı

Ortalama bir standart maliyet için başlangıçta 10 bin ile 50 bin TL yeterlidir. Düşük bütçeyle bir başlangıç yaparak daha sonrasında büyüyebilirsiniz.

 

Evcil Hayvan Bakıcılığı İşletmesi Açmak İçin Gerekli Belgeler

  • İş kurmak için dökümanlar (kira sözleşmesi, kimlik fotokopisi vb.)
  • Evcil hayvancılığı için sertifika
  • Sigorta gerekliliği

 

Evcil Hayvan Bakıcılığı İşletmesi İçin Lokasyonun Önemi

Evcil hayvan bakıcılığı yapmak için lokasyon iyi şekilde saptanmalıdır. Veteriner ve evcil hayvanların daha çok yer aldığı konum birinci öncelik olabilir. Bu bölgelerde potansiyel müşteri kolay bulunabilir.

 

Evcil Hayvan Bakıcılığı İşletmesinde Kar Marjı

Bir evcil hayvan bakıcılığı işletmesi, çeşitli evcil hayvan bakım hizmetleri için evcil hayvan sahiplerinden ücret alarak para kazanır. Bazı hizmetler saate göre fiyatlandırılırken, diğerleri hizmete göre fiyatlandırılır. Örneğin, bir evcil hayvan bakıcısı hafta sonu bakımı için belirli bir ücret alabilir, ancak özel eğitim gibi hizmetler için ek ücret talep edebilir.

Yerel mahallede bir saatlik basit bir yürüyüş  ya da ilgilenme 50-250 ₺ mal olabilir. Evcil hayvan sahipleri genellikle banyo yapma ve bakım alabilir. O zaman fiyat değişiklik gösterir.

 

Neden Evcil Hayvan Bakıcılığı İşletmesi Açmalıyım?

Hayvanların dilinden anlayan ve seven hoş geçirmek isteyenler için açılabilir. Hayvanları bir dost görenler için hem kazanç sağlayan hem iyilik yapan bir işletme olabilirsiniz.

 

Sonuç

Evcil hayvan bakıcılığı açmak için son olarak şunlar söylenebilir: herhangi bir işletmeyi tanıtmak göz korkutucu bir görev olabilir, ancak evcil hayvan bakıcılığı gibi bir hizmet sunarken, ağızdan ağıza iletişim ve kişisel tavsiye çok değerlidir. Bu nedenle, mevcut müşterilerden referanslar alın ve en iyi erişimi sağlamak için sosyal medyayı kullanın.

 

Evcil Hayvan Bakıcılığı İşletmesi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans