Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Facebook’ta Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook kurumsal hesabı nasıl açılır? Şirket hesabı Facebook'ta nasıl yönetilir?

Günümüzde iş kurmak sadece geleneksel pazar anlayışıyla olmaz. Geçmişte sadece yerel pazar düşünülerek hareket edilirdi. Ancak artık dünya fazlasıyla büyüdü. Bu büyümeyle beraber insanların birbirine erişimi daha kolaylaştı. Artık dijital bir dünyanın gerçeğiyle beraberiz.

Pek çok yaptığımız iş dijitalleşti. Bu yüzden işletme mantığıyla hareket edenlerin kendisini soyulması oldukça çağ dışı kalacaktır. Facebook’ta şirket hesabı açmak bu işin yalnızca bir başlangıcıdır. Ama büyük bir adımdır.

İnsanlar farklı nedenlerden dolayı sosyal medya platformlarını kullanır. Kimi bir bilgisini paylaşmak ister, kimi iş arar, kimi arkadaşlarıyla sohbet eder, kimi ise boş vaktini geçirir. Ancak zamanla insanlar dijital ortamda ihtiyaçlarını da aramaya başladı. Bu zaman içinde o kadar hızlı gelişti ki sadece online platformlar üzerinden alışveriş yapan bir toplum haline geldik.

Sosyal medya platformları üzerinden de yapılan alışverişler bir hayli fazla. İnsanların ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için bir şirket hesabı muhakkak olmalı. Facebook şirket hesabı açmak belki de daha iyi iş yapmanızı sağlayacak. Bu yüzden kesinlikle geri durmamalısınız. Peki Facebook’ta şirket hesabı nasıl açılır?

 

Facebook şirket hesabı açmak

Şirket hesabı açmak için öncelikle Facebook’ta bir hesabınız olmalı. İlk adım olarak eğer bir Facebook hesabınız yoksa aktif hale getirin. Bir hesap oluşturduktan sonra gerisi oldukça kolay işlemlerden geçiyor. Facebook üzerinden yapacağınız işlemler tamamen basit ve kolay şekilde yapılmaktadır. Şimdi adım adım Facebook şirket hesabı açmak işlemine göz atalım.

 

6 Kolay adımda Facebook şirket hesabı açmak

Birinci adım: Facebook paneli üzerinden işletmeyle ilgili bilgileri girin. İşletme adresini kayıt altına alın. Sayfa adı için işletmenin doğru ve tam adını yazmalısınız. Aynı zamanda yaptığınız iş ile ilgili kategori belirtme çabuk bulunmanızı sağlar.

İkinci adım: Facebook şirket hesabı açmak için ilk adımı attığınızda gerisi kolaylıkla gelecektir. Bundan sonra “Açıklama” alanını doldurun. Bu, arama sonuçlarında görünen kısa bir açıklamadır. Sadece birkaç cümle olması yeterlidir.

Facebook Sayfanız için bir profil ve kapak resimleri yükleyeceksiniz. İyi bir görsel ilk izlenim yaratmak önemlidir, bu yüzden burada akıllıca seçim yapın.

Üçüncü adım: Özel URL'niz olarak da adlandırılan kullanıcı adınız, insanlara sizi Facebook'ta nerede bulacaklarını söyleme şeklinizdir. Kullanıcı adınız en fazla 50 karakter uzunluğunda olmalı. Mümkün olduğu kadar fazladan karakter kullanmayın. Yazması ve hatırlaması kolay olursa avantaj sağlar.

Kullanıcı adınızı oluşturmak için sayfa ön izlemesinde “Kullanıcı Adı Oluştur” bölmesine tıklayın. Kullanmak istediğiniz adı girin. Facebook kullanılabilir olup olmadığını size bildirecektir. Yeşil bir onay aldığınızda kullanıcı adı oluşur.

Dördüncü adım: Ayrıntıları sonraya bırakmak isteyebilirsiniz, ancak Facebook Sayfanızın Hakkında bölümündeki tüm alanları en baştan doldurmanız önemlidir.

Facebook, bir müşterinin sizin hakkınızda bilgi almak için gittiği ilk yerdir. Örneğin, biri 9'a kadar açık bir işletme arıyorsa, bu bilgiyi Sayfanızda doğrulamak ister. Onu bulamazlarsa, daha yakın bir yer bulana kadar kesinlikle aramaya devam edeceklerdir. Bu yüzden bilgileri eksiksiz şekilde girmelisiniz.

Beşinci adım: Facebook şirket hesabı açmak için neredeyse tüm adımları gerçekleştirdiniz. Bu adımda ilk gönderinizi paylaşmaya geçebilirsiniz. Kendi gönderilerinizi oluşturabilir veya sektörünüzdeki düşünce liderlerinden ilgili içeriği paylaşabilirsiniz. Bir etkinlik veya teklif gibi belirli bir gönderi türü de oluşturabilirsiniz; sayfanızın üst kısmındaki Oluştur kutusundaki seçeneklerden birini tıklamanız yeterlidir.

Altıncı adım: Facebook İşletme Sayfanız artık potansiyel müşterilerin ve hayranların sizinle etkileşimde rahat hissetmelerini sağlayacak güçlü bir çevrimiçi varlığı temsil ediyor. Mevcut Facebook arkadaşlarınızı Sayfanızı beğenmeye davet ederek başlayın. Bunu yapmak için, sayfanızı başarı için ayarlayın. “Sayfanızı Tanıtın” adlı bölümü genişletin.

 

FirmaKuruyorum Facebook hesabına ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Facebook’ta Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans