Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Fatura Ödeme Merkezi Nasıl Açılır?

Fatura ödeme noktası açmayı düşünüyorsunuz! Fatura ödeme noktası için kar beklentisi nedir? Fatura ödeme dükkanında lokasyon seçimi ve fırsatları anlattık.

Günümüzde fatura ödeme işlemlerinin bir kısmı internet üzerinden yapılmaktadır. Ancak reel ortamda fatura ödeme merkezlerini halen kullananların sayısı azımsanmayacak kadar çok. Yeni nesilde internet üzerinden ödemeler yapılsa da eski nesil insanlarda halen fatura ödemeleri reel bir dükkandan yapılmaktadır.

Hal böyle olunca da bu sektörün bitmediğini görebilmekteyiz. Ayrıca bazen internet üzerinden yapılan ödemelerde sıkıntı olması insanların fatura ödeme merkezlerinden vazgeçemediğini göstermektedir. Kısacası fatura ödeme merkezi açmak günümüzde halen revaçta.

Fatura ödeme merkezi açmak isteyenleri ise ayrı bir sıkıntının beklediğini söyleyebiliriz. Aslında buna sıkıntı demek doğru olmaz. Fatura ödeme merkezlerini istismar eden birtakım insanlar işin dolandırıcılık kısmını kullanmışlar. Bu yüzden insanlarda yine de bir tedirginlik oluyor. Ödeme merkezlerine giderken acaba güvenilir mi, sorusu akıllara geliyor.

Fatura ödeme merkezi kurmak isteyenler öncelikle insanların güvenirliğini sağlamalıdır. İşe başlamadan önce çevreye kendinizi tanıtmalısınız. Verdiğiniz hizmeti broşür dağıtarak mağaza önünde afişler hazırlayarak anlatmalısınız.

Güvenirliği sağlamanın diğer bir yolu ise bayilik satın almak. Fatura ödeme merkezi konusunda daha önceden isim yapmış firmalara başvurabilirsiniz. İnsanların bu firmaları tercih etme olasılığı daha fazladır. Güvenilir ve kaliteli olarak gören vatandaş isim yapmış fatura ödeme merkezlerini tercih eder. Aynı zamanda bayilik hizmeti veren firmalar ücretsiz isim hakkını da vermektedir. Bu sayede şirket için isim parası da vermenize gerek kalmaz.

Her insanlar için daha güvenilir hem de işletme sahibi olarak sizin için daha fazla kazanç anlamına gelir. Şunu da unutmadan söylemek de fayda var. Lisanslı bir ödeme kuruluşunu tercih etmek sektöre girişte büyük avantaj sağlar.

Fatura Ödeme Merkezi Kurulum Maliyeti

Fatura ödeme merkezi kurulum maliyeti oldukça düşüktür. Fazla bir dükkan alanı olmadan ufak bir alanda çalışmanız yeterli olacaktır. Kurulum için masrafı minimum seviyede tutan sektörlerden biridir. Genellikle fatura ödeme merkezlerinde iki çalışan bulunur. Her bir çalışan için birer bilgisayar temin edilmelidir. Büro dükkanı gibi masa, sandalye, internet gibi eşyalar alınmaktadır. Tüm bunları ortalama olarak düşündüğümüzde 20 - 30 bin arasında bir maliyetle kurulumu yapabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz bayilik veren firmaları seçerek işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

 

Fatura Ödeme Merkezi İçin Lokasyonun Önemi

Fatura ödeme merkezi için dükkan seçimi oldukça önemlidir. Dükkanın bulunduğu konum herkesin erişebileceği bir yerde olmalıdır. Büyük bir dükkana ihtiyaç duyulmaması sayesinde cadde ve sokak üstünde bir iş yeri bulma ihtimaliniz daha fazla olacaktır. Yaklaşık 10 ile 20 metre karelik bir alan bu iş için yeterli olacaktır.

Dükkanın alanı küçük olacağı için lokasyonu iyi yerden seçmelisiniz. Biraz fazla para vererek herkesin çabucak gelebileceği alanlar bulmalısınız. İnsan yoğunluğunun olduğu yerlerde fatura ödeme merkezi açmak isabetli karar olacaktır.

 

Fatura Ödeme Merkezinde Kar Marjı

Fatura ödeme merkezlerinde yapılan işlemlerden sonra her bir fatura için belli bir ücret alınmaktadır. Bu şehire ve işletme sahiplerinin uyguladığı politikaya göre değişebilir. Ancak yeni açılan bir yerde daha ucuz ya da birden fazla fatura ödeyenlere bir tane bedava ödeme gibi yapacağınız kampanyalar daha karlı olacaktır. Geri dönüşü uzun vadede muhakkak işletmeye yarar.

Ortalama bir fatura ödeme merkezinin kazancı 10 bin ile 20 bin lira arasında değişkenlik göstermektedir. Bu rakamlar yoğunluğa göre artabilir ya da azabilir.

 

Neden Fatura Ödeme Merkezi Açmalıyım

Az bir bütçeyle iş yapmak isteyenler fatura ödeme merkezi açmalıdır. Fazla bir beklenti içine girmeden geçimini sağlayacak kadar bir işletme sahibi olmak isteyenlere güzel bir fırsat. Günümüzde revaçta olması yapılabilirliğini arttırıyor.

 

Sonuç

Fatura ödeme merkezi açmak yeni bir girişimci için iyi bir seçenek. Aynı zamanda ücretsiz bayilik veren firmalara dahil olarak bu sürece daha çabuk adapte olabilirsiniz. Bayilik alacağınız şirket ile beraber kazancınızda kısa sürede gerçekleşebilir.


 

Fatura Ödeme Merkezi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans