Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Firma kurarken merak ettiğiniz ve mutlaka bilmeniz gereken tüm bilgiler bu bölümde.

 

Şirket Ünvanı Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Şirketinizi kurarken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi de şirket ünvanını belirlemektir. Firmanızın ünvanı sizi diğer ticari faaliyette bulunan firmalardan ayıran en belirgin özelliktir. Türk Ticaret Kanununa göre ticari işletmesine ilişkin işlemleri ticaret ünvanı ile yapmak ve şirketi ile ilgili her türlü evrağı bu unvan altında imzalamak durumundadır.


İmza Sirküsü Nedir?

İmza sirküsü resmi işlemlerde evrakta sahteciliğin önüne geçilmesi için gerekli ve zorunlu bir evrak olup imza sirküsünde yetkilendirilen kişinin yan yana 3 (üç) adet imza örneğinin bulunduğu firma adına resmi işlemlerin kimin yapacağını gösteren ve noter onayı gerektiren bir belgedir.


NACE Kodu (Altılı Faaliyet Kodu) Nedir?

Avrupa Topluluğunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması (NACE); Avrupa‘da ekonomik faaliyetlerle ilgili istatistiklerin üretilmesi ve yayılması amacına yönelik bir başvuru kaynağıdır. Nace koçu iş yerlerinin çalıştıkları alanlara göre tehlike sınıflarını belirleyen sistemin oluşturduğu altı haneli bir koddur. Bu sebeple altılı faaliyet kodu olarak da bilinir.


Firma Nasıl Kurulur?

Kararınızı verdiniz, firma kurmaya hazırsınız. Bir firma nasıl kurulur? Kuruluşun önemli adımları ve geleceğinizi kolaylaştıracak kararlar nelerdir? İşte adım adım yol haritanız....


Şirket Ana Sözleşmesi Nedir?

Ana sözleşme, firmaların kuruluş aşamasında ortak ve/veya ortaklar arasında yazılı olarak düzenlenen belgedir. Ortaklığın tüzel kişilik kazanabilmesi, tescil ve izin işlemlerinin gerçekleşmesi için ana sözleşmenin düzenlenip imzalanması ve Ticaret Sicil Müdürlüğüne tasdik ettirilmesi zorunludur.


Yeni Kurulan Şirketlerde “Fatura” İşlemleri

Şirketinizi kurduktan sonra ticari faaliyete başladınız ve ilk satışınızı yaptınız artık fatura düzenlemeniz ( kesmeniz ) gerekecektir. Bunun için öncelikle faturanızı matbu olarak bastırmanız gereklidir.


Firma Kurarken Yapılmaması Gereken Hatalar

Özellikle beyaz yakalı çalışanlarda kendi firmalarını kurma isteği sürekli kafalarını meşgul eden durumdur. Bir çoğu neden başkasına para kazandırayım, kendi firmamı kurar kendim kazanırım düşüncesiyle harekete geçmeye çalışır.


Bağ-Kur ve SGK

16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu'na devir olmuştur.


Şirket Kuruluşu İçin Fiyat Teklifi Alın

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Invalid Input
Lütfen sektör belirtiniz.
Invalid Input
Lütfen bir seçenek işaretleyiniz.

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans