Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Gece Kulübü Nasıl Açılır?

Gece kulübü açarken nelere dikkat edilmeli? Gece kulübü kurulum maliyetleri nasıldır? Gece kulübü lokasyon seçimi, kar marjı nasıldır?

Okumanın yaşı olmadığı gibi eğlenmenin de yaşı yok. Her insanın kendine göre eğlenmeye hakkı vardır. Ancak orta yaş grubu daha fazla eğlenceye ihtiyaç duyar. Stresini atabileceği ve iş yoğunluğundan bir nebze kaçabileceği yer ister. Gece kulüpleri orta yaşın eğlenmesi için oldukça uygundur.

Özellikle de çalışan insanların sürekli stres altında olduğunu düşünürsek eğlenme gereksinimi olacaktır. İş yerinde, yolda ve evde yaşadığı negatif enerjiyi gece kulübüne giderek atabilir.

Gece kulüpleri özellikle de Cuma gününden itibaren kalabalıklaşır. İşlerin bitmesi ve hafta sonuna denk gelmesi gece kulüplerinde olan yoğunluğu arttırır. 18 – 40 yaş aralığındaki bireyler eğlenmek için arkadaşlarıyla buluşur ve vakit geçirir. Şimdi gelelim asıl konumuza. Gece kulübü nasıl açılır? Gece kulübünde ne kadar sermaye gereklidir? Sektör işletmeye ne kadar kar bırakır?

 

Gece Kulübü Kurulum Maliyeti

Gece kulübü açmak ciddi sermaye gerektirir. Belki de tek bir girişimcinin altından kalkması mümkün olmayabilir. Standart birçok işin yanında 3 – 5 kat daha fazla para harcamanız gerekecektir. Öncelikle maliyetin içinde hangi kalemler yer alır? Bunları tek tek yazalım.

  • Özel güvenlik ya da koruma
  • DJ cihazı ve DJ sanatçısı
  • Bar, masa sandalye gibi eşyalar
  • Garson ve şef
  • Özel gösteriler için bayan ve erkekler
  • Kokteyl tarzında hafif yemekler ve aşçı
  • Mekanın dekorasyonu
  • Şarkıcı (Opsiyonel)

Gibi unsurlar maliyetin içinde yer alır. Bunlar olmazsa olmaz olduğu gibi üzerine eklemede yapılabilir. Hepsini kabaca hesapladığımız zaman ortaya 1 milyon lira gibi bir rakam çıkar. Bu rakamın altına inmek pek mümkün değil. Ancak farklı kişilerle ortaklaşa iş yapılırsa maliyet azabilir. Yoksa iyi bir gece kulübü işletecekseniz, en az 5 milyon lira harcamalısınız.

 

Gece Kulübü İçin Lokasyonun Önemi

Gece kulübünde lokasyon hiç olmadığı kadar önemli. Özellikle de Ege ve Akdeniz kıyılarında Disco açmak işi daha mantıklı olabilir. Farklı şehirde yaşasanız dahi kıyı şeritlerinde açmak daha avantajlı olabilir. Şunu belirtmek de gerekir. Sahil şeritlerinde genellikle 8 ay Disco mekanları iş yapar. Ancak 8 ay full çeken bir mekan olursa 4 ayı tolere edebilirsiniz.

Büyük şehirlerde de gece kulüpleri iş yapabilir. Ancak şansını Anadolu şehirlerine taşımayın derim. Fazla rağbet görmeyeceği gibi hoş karşılanmayabilir. Potansiyeli yüksek şehirler seçilmelidir.

 

Gece Kulübünde Kar Marjı

Gece kulübünde 1 günde, 1 aylık ya da 1 yıllık hasılat toplamak mümkün olduğu gibi 1 ay sinek avlamakta mümkün. Bu işe girmeden tüm riskleri göze almalısınız. Sermayeyi geri kazanabilmek için

ciddi çalışmalar yapmanız gerekli. Ancak lokasyon olarak turistik beldeleri tercih ederseniz, kısa sürede kazanç sağlanabilir. Günlük 10 bin lira kazanabilir ya da daha fazla abartarak söyleyelim 100 bin lirada kar elde edebilirsiniz. Fakat işler tersine giderse aylık size 5 bin ile 10 lira kalabilir. İzleyeceğiniz strateji önemli.

 

Neden Gece kulübü Açmayı Düşünmeliyim?

Eğer çok paranız varsa yapmalısınız. Risk almayı seviyorsanız, Akdeniz ve Ege sahil şeritlerinde kolaylıkla mekan bulabilirim derseniz Disco açmak tam size göre. Daha önce buna benzer mekanlar işletenler için süreçte daha da kolay olur. Eğlence sektörünü seviyorsanız ve sermayeniz de yeterince varsa bu işi yapmalısınız.

 

Sonuç

Kampanya ve iyi reklam ile bu işi kolaylıkla yürütebilirsiniz. Ayrıca getireceğiniz şarkıcılarla daha fazla ilgi çekmekte mümkün. Yavru vatanda bile gece kulüpleri için tercih edilebilir. Sıcaklığın daha çok olduğu K.K.T.C. de Disco mekanları neredeyse her zaman dolu. Sonuç olarak gece kulübü açmak için öncelikle yer araştırması yapılmalı. Ve işi bilen birine muhakkak danışılmalı.

 

Gece Kulübü Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans