Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Gelinlik Mağazası Nasıl Açılır?

Gelinlik mağazası nasıl açılır? Gelinlik mağazası açmanın avantajları nelerdir? Gelinlik mağazası işinde yatırım maliyeti ve karlılık beklentisi nasıldır?

Gelinlik mağazası açmanın baz gereklilikleri vardır. Mesela modayı yakından takip etmeniz gerek ki müşterileriniz sizin seçimlerinizi önemsesin. Trendleri tasarladığınız gelinlikleri yasnıtmanız burada mühim bir konudur.

Gelinlik mağazası açmak, denildiğinde öncelikle gelinlik satışı ön planda gibi dursa da, düğün için gerekli bazı aksesuarların satışını da yaparak gelirinizi artırabilirsiniz. Estetik bakış açınızın kuvvetli olması ve bunu tasarıma dökebilmeniz de gelinlik mağazanız için son derece önemlidir. Özellikle vitrinin dekore edilmesinde titiz davranmalı ve koleksiyonunuzun en çarpıcı gelinliklerini sergilemelisiniz.

 

Gelinlik Mağazası Kuruluş Maliyeti

Gelinlik mağazası açmak için yüklü bir miktar paraya ihtiyacınız vardır. Bunun sebebi ise sektörün pahalı olmasıdır. Harcamalarınızda çekimser davranmayın. Kaliteli ürünler gelinlik mağazalarının tercih edilme oranının artmasında çok etkilidir. Ayrıca, çalıştığınız tasarımcılar da ciddi anlamda işin ustası olmalıdır. Bu iş milimetrik çalışma gerektirir. Mağazanızın dekorasyonuna da özenin. Işıklandırmaya özellikle dikkat edin. Bütün bunlar maliyeti artıran detaylardır. İşe adım attıktan sonra yine küçük de olsa masraflar çıkabilir. Bunu öngörerek tüm paranızı başlangıçta harcamayın. Gün geçtikçe profesyonelleşerek ihtiyacınız olan ürünleri daha iyi kavrayarak alınacaklar listesini öncelik sırasına göre hazırlayabilirsiniz. Tüm bunlar hesaba katıldığında büyük ihtimalle minimum 300 bin liraya ihtiyacınız olacaktır.

 

Gelinlik Mağazası Lokasyonun Önemi

Özellikle kadınların görebileceği yerde gelinlik mağazası açmalısınız. Öyle bir mekân olmalı ki, bulunduğu lokasyon kadınların sıklıkla uğradığı yerler üzerinde bulunsun. Kalabalık bir cadde üzerinde, gelinlik mağazası açmak müşteri sıklığını artırır. Bu da kendinizi daha fazla kişiye tanıtabilmenize olanak sağlar. Lüks gelinlik mağazalarının yanı başında bir yer açmak ise, başlar başlamaz sizi zarara uğratabilir. Özellikle aynı kategoride yarışmıyorsanız. Gelinlik mağazası açmak istediğiniz yerde sizin kalitenizden düşük gelinlik satışı yapan yerler olabilir. Rakiplerinize göz dağı vermiş olursunuz. Bir de insanlar iki mağazayı kıyaslayarak alışveriş yapacakları için daha iyi olduğunuzu kanıtlamaya fırsat doğar. Bu tarz ince düşüncelerle hareket ederseniz, tahmin bile edemediğiniz adette gelinlik ve yan ürün satışı gerçekleştirirsiniz.

 

Gelinlik Mağazası Kar Marjı Nedir?

İş girişiminde bulunan kişilerin hemen hepsinin aklına ilk gelen yaptığım yatırımın karşılığını alacak mıyım? Sorusudur. Yalnız buna verilen cevabın ucu açıktır. Şöyle ki, elde edilen kar nasıl bir mağaza üzerinden konuşularak değerlendiriliyor? Lüks bir semtte gelinlik mağazası açmak ile daha uygun fiyatlı gelinlik satışı gerçekleştirebileceğiniz bir bölgede işletme sahibi olmak arasında çok fark vardır. Yalnız genel anlamda gelinlik dükkânı açmanın karlı olduğunu söyleyebiliriz. Buda sizin işe olan uyumunuzla ilgilidir. Konuya hâkim olmayan, sıkıcı ve müşteri ile nasıl ilişki kuracağını bilmeyen kişiden ne yazık ki gelinlik mağazası yönetmesi beklenemez. Mağazanıza davetkar olacak detaylara dikkat ederek hızlı ürün satışıyla ciddi bir kar elde etmeniz olasıdır.

 

Neden Gelinlik Mağazası İşini Seçmeliyim?

Gelinlik mağazası işletmek müşteri portföyünüz oluştuğunda abartmaksızın eğlenceli bir iştir. Sıkılmazsınız. Daima günceldir. Özellikle yazık daha çok iş yaparsınız ama belli bir sezonu yoktur. Kış mevsiminde evlenilmeyecek diye bir kural olmadığı müddetçe dört mevsim hizmet verirsiniz. Üstelik, işinizi doğru yaptığınızda güzel kar elde etmiş olursunuz. Tasarım, moda, dikim gibi ince işlerden anlıyor ve zevk alıyorsanız gelinlik mağazası açmak tam anlamıyla size göredir.

Trendler daima güncellendiği için gelinlik stoku yapmamanızı tavsiye ederiz. Sadece karlı bir iş imkânı olduğu için denemek istiyorsanız bayilik almanız isabetli olacaktır. Bayilik almanın ek masraf demek olduğunu da hatırlayalım. Kararınızı verip işin başına geçtiğinizde, enerjiniz bol müşterilerle muhabbetiniz de tam olsun. Gelinlik mağazası açarak doğru kararı iyi ki vermişim diyeceğinizi umut ediyoruz!

 

 

 Gelinlik Mağazası


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans