Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Gümüş Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Gümüş dükkanı açarken nelere dikkat etmelisiniz? Gümüş dükkanında potansiyel kar marjı nedir? Gümüş dükkanı lokasyon seçimi neden önemlidir?

Bu sektöre giren girişimciler genellikle metal işleme ve değerli taşlar konusunda tutkuludur ve değeri iyi görürler. Değerli taş işletmeleri genellikle benzersiz parçalarının birleşimi ile bir araya gelir. Gümüş dükkanı açmak isteyen aslında bu işin niceliklerini ve niteliklerini bilir.

Gümüş dükkanı nasıl açılır ve nasıl işletilir gibi sorular kafanızda yer edinmiş olabilir. Ancak günümüzde takı dediğimizde altından sonra aklımıza en çok gümüş gelir. Özellikle de 2021 senesinden sonra değeri artan gümüşe ilgi çoğaltmıştır. Bu alanda ilerlemek isteyen yeni iş sahipleri avantajlıdır.

Mükemmel iş fikrini buldunuz ve artık bir sonraki adımı atmaya hazırsınız. Bir iş kurmak için sadece devlete kaydolmaktan daha fazlası gerekiyor. Gümüşçü dükkanı açmak için bu basit kılavuzu bir araya getirdik. Bu adımlar, yeni işinizin iyi planlanmasını, düzgün bir şekilde kaydedilmesini ve yasal olarak uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Bir girişimci olarak başarı için net bir plan şarttır. İşletmenizin özelliklerini belirlemenize ve bazı bilinmeyenleri keşfetmenize yardımcı olacaktır.

 

Gümüş Dükkânı Kurulum Maliyeti

Gümüşçü mağazası açmak isteyenler ilk önce maliyeti düşünür. İster büyük ister küçük olsun maliyet her şeyden önce gelir. Küçük bir kuyumcu 200.000 TL gibi bir fiyata başlatılabilir. Ancak, bulunduğunuz yere bağlı olarak, başlamak için 1 milyon TL’yi de gözden çıkarabilirsiniz. Dolar bazlı olarak 20 bin dolar ile 150 bin dolar arasında bir dükkan sahibi olmak mümkün.

Sermaye için tipik bir gider dökümü şöyle görünebilir:

  • Kira
  • Genel giderler ve hammaddeler
  • Değerli metaller ve değerli taşlar
  • Sigorta
  • Temel araçlar
  • Görünmeyen giderler

Ek olarak bir tamirhaneye sahip olursanız, ileride ayrıca bir maliyet çıkabilir. Ancak gümüşlerin tamiratı da gelir olarak önemlidir.

İşiniz büyüdükçe, alet setinize öğütücüler, profesyonel bir tezgah, çeşitli gemolojik aletler, çekiçler ve tokmaklar, lazer kaynak makineleri, büyüteçler ve büyüteçler, metal şekillendirme aletleri, ölçü aletleri ve teraziler, kalıplar ve kalıplar dahil olmak üzere daha fazla alet ekleme ihtiyacı doğabilir.

Gravür aletleri, boncuk malzemeleri ve boncuklar, frezler ve matkaplar, yapıştırıcılar ve çeşitli özel bileşikler, parlatıcılar ve güvenlik ekipmanları bunlara dahildir. Maliyetler, elbette, operasyonunuzun boyutuna ve kapsamına bağlı olarak değişir.

 

Gümüş Dükkânı Lokasyonun Önemi

Gümüş ürünleri satan bir mağaza her zaman göz önünde olmalıdır. Hiçbir kıyı ve köşe lokasyon kabul edilemez. İyi bir satış rakamı elde etmenin püf noktası lokasyondur. Günde yüzlerce kişinin kullandığı ana cadde ve sokak ilk tercihler arasında olabilir. Buna ek olarak kapalı alışveriş merkezleri ve sokakları da iyi birer alternatiftir.

 

Gümüş Dükkanında Kar Marjı

Dünya geneli paylaşılan bir istatistiğe göre, bir değerli metal işçisi yılda 40.000 doların biraz altında kazanıyor. Bir kuyumcu mal sahibi-operatör ise, bu kadar net maliyet yapabilir. Ancak başarılı bir işletme sahibi, operasyonun konumuna ve boyutuna bağlı olarak daha fazla kazanabilir.

İşinizi büyütmek, kuyumculuk işinde daha fazla para kazanmanın anahtarıdır. Metal fiyatları emtia piyasaları tarafından belirlenir ve değerli taş fiyatları distribütörler tarafından belirlenir. Bu nedenle kuyumcu sahiplerinin iş genişletmeye odaklanması gerekiyor.

Ülkemizde ise kazanç oranı daha değişik şekilde görülebilir. Ancak, sadece işlenmiş gümüş değil, saf gümüş satışı da kazancı etkiler. İyi bir lokasyon yıllık kazancı 100 bin lirayı geçebilir. Hatta bu rakam çalışma şartlarına bağlı olarak 1 milyon TL’ye ulaşabilir.

 

Neden Gümüş Dükkanı Açmalıyım?

Emtia ürünlerine ilgi duyan girişimciler gümüşçü dükkanı açmak isteyebilir. Bu işi çıraklık döneminden beri yürüten ve üniversitesinde eğitim alan bireyler yeni bir işletme sahibi olabilir.

 

Sonuç

Gümüş dükkanı açmak için altın bir anahtar: İdeal müşteriler, nişan veya alyans için alışveriş yapanlardır. Alternatif olarak, lüks mücevherlere veya özel parçalara ilgi duyan ve karşılayabilen kişiler de ideal müşterilerdir.

Sonuç olarak, bir web sitesi oluşturmak önemli bir adım. Üretilen takılar internet üzerinden de satılmalı. Web teknolojisi son birkaç yılda küçük işletme sahiplerinin hayatlarını çok daha basit hale getiren büyük gelişmeler gördüğünü unutmayalım.

 

 

Gümüş Dükkânı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans