Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Güvenlik Merkezi Nasıl Açılır?

Güvenlik merkezi işi nasıl kurulur? Güvenlik merkezi işi kuruluş maliyetleri, güvenlik merkezi kar hedefleri hakkında bilgiler veriliyor.

Güvenlik, insanoğlunun birinci ihtiyaçlarından biridir. Barınma, gıda gibi ihtiyaçların yanında güvenliği de ekleyebiliriz. Kendini ve malını koruma altına almak geçmişte var olduğu gibi günümüzde de bulunuyor. Özellikle de günümüzde hırsızlık olaylarının fazla olması güvenlik tedbirlerini daha da önemli olduğunu gösteriyor.

Sadece gece saatlerinde değil, gündüz vakitlerinde bile hırsızlık olaylarına rastlamışızdır. Bu yüzden iyi bir güvenlik ekipmanları ve teçhizatına ihtiyaç vardır. Gerekli ihtiyaçları ise güvenlik şirketleri tarafından temin edilebilmektedir. Peki güvenlik şirketi nasıl açılır?

Güvenlik için artık tedirgin olmaya gerek yok. Çünkü güvenliğiniz sağlamak artık emin ellerde. Profesyonel ve sertifikalı kişiler tarafından korunabilirsiniz. Bu anlattıklarımızdan yola çıkarak günümüzün önemli sektörlerinden birine giriş yaptık. Güvenlik şirketi açmak isteyenleri kısa da olsa bilgilendirdik. Kısaca, insanların güvenlik konusunda önceliği vardır. Eğer bu sektörü seçiyorsanız doğru tercih yapmaktasınız.

Özel güvenlik şirketleri, bireysel ve kurumsal olarak insanların ihtiyaçlarını karşılamak için bulunurlar. Konut, daire, apartman gibi yerlerin korunmasının yanında; banka, hastane, özel kurumlarda güvenlik şirketleri tarafından korunmaktadır. Yani sektörün içinde iş alanı oldukça fazla. Ancak rekabet edeceğiniz işleme sayısı da fazla.

Özel güvenlik merkezi açmak istiyorsanız, birinci kıstasınız gerçekten güvenlik olmalıdır. Sistemde hiçbir güvenlik açığı yer almamalıdır. Geleneksel koruma yöntemlerinin yanında dijital cihazlardan da yararlanmak gerekir. Sertifikalı ve alanında uzman kadrolar kurmanız gerekir. İnsanların güvenlik şirketinden beklentileri oldukça yüksektir. Bu beklentileri karşılamak içinde üst düzey çalışmalar yürütmelisiniz.

Son olarak sektörün her zaman yeni bir güvenlik şirketine ihtiyacı olabilir. Eğer sistem içinde yaşanılan aksaklıkları göz önünde bulundurarak bu işe başlarsanız insanlar tarafından çabucak benimsenirsiniz. Şimdi güvenlik şirketi açmanın maliyeti nedir? Güvenlik şirketlerinde lokasyon önemli midir? Ve güvenlik şirketi açarak ciddi kazançlar sağlamak mümkün mü? Sorularına yanıt arayacağız.

 

Güvenlik Merkezi Kurulum Maliyeti

Güvenlik merkezi açmak için gerekli şartlar yerine getirilmelidir. Bu şartlardan sonra kurulum aşamasına geçilir. Şirketin ilk kuruluş aşamasında da maliyet son derece önemlidir. Sermaye doğru ve oldukça idareli kullanılmalıdır. Bol keseden atarak kullanılan sermaye henüz kurulum bitmeden tükenebilir. Bu yüzden her zaman plan ve program önemlidir.

Güvenlik merkezi açmanın maliyeti ise minimum 100 bin ₺ olarak hesaplanabilir. İş yeri kirası, çalışanlar, vergi, güvenlik ekipman ve eğitim gibi masraflar hesaba katılmaktadır. Eğer bu işi yapmak istiyorsanız bir bilene sormak gerekir. Tecrübe edinen kişilerin bilgileri daha önemlidir. 1 milyon liraya kadar geniş kapsamlı güvenlik şirketi açılabilir.

 

Güvenlik Merkezi İşinde Lokasyonun Önemi

Güvenlik şirketlerinin lokasyonu çok önem taşımaz. Lokasyon tercihinde iş yerinin büyük ve geniş olması önceliğiniz olmalıdır. Geniş bir alanda ve çalışanlarında kolay ulaşım sağlayacağı noktalar seçilmelidir. Ayrıca iş yeri kirasını da düşünerek uygun lokasyonlar belirlenebilir.

 

Güvenlik Merkezi Kar Marjı

Özel güvenlik işletmesine sahip olan biri için kar marjı işin önemli kısımlarından biridir. Kar hesaplayabilmek için yaptığınız işin niteliğine bakmak gerekir. Güvenlik şirketleri genellikle proje bazlı çalışmaktadır. Örneğin, bir bankanın ya da stadyumun güvenliği sağlamak için yıllık anlaşmalar yapılmaktadır. Aynı şekilde hastane ve özel kamu alanları da buna dahildir. Yapacağınız yıllık anlaşmalarda tüm giderleri çıktıktan sonra net kalan parayı kar marjı olarak kabul etmek mümkün.

 

Neden Güvenlik Merkezi Açmalıyım?

Güvenlik herkes için vazgeçilmez bir ihtiyaç. Bu ihtiyacı sağlamak için güvenlik merkezi açmak isteyebilirsiniz. Ciddi bir sermaye ile başlamak isteyenler için güzel bir sektör. Ama her zaman dikkat edilmelidir.

 

Sonuç

Güvenlik şirketi kurmak isteyenler öncelikle iyi bir araştırma yapmalıdır. Günümüzde bu sektörün içinde pek çok işletme bulunmaktadır. Bu yüzden getirisi ve götürüsü iyi hesaplanmalıdır. Anlaşma yapacağınız şirketler belirlenmeli ve iyi ilişkiler kurulmalıdır.


 

Güvenlik Merkezi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans