Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Güzellik Salonu Nasıl Açılır?

Güzellik Salonu Nasıl Açılır? Güzellik salonu için lokasyon seçimi nasıl olmalıdır? Güzellik salonları karlı mıdır?

Güzellik ve kişisel bakım sektörü dünya çapında müthiş bir büyümenin eşiğinde. Özellikle de kadınların daha fazla tercih ettiği sektörü hem yakından inceleyeceğiz. Hem de güzellik salonu nasıl açılır, sorusuna yanıt arayacağız.

Kadınlar, erkeklere göre bakıma daha fazla düşkündür. Kişisel bakıma önem veren kadınlar, genellikle güzellik merkezleri veya salonlarına gider. Kimi bayanlar günlük kimi bayanlar ise, haftalık düzenli olarak kişisel bakım yaptırır. Güzellik salonları artık bayanlar için bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Sektörün ne kadar geniş olduğunu paylaşacağım araştırmayla da doğrulamış olacağım. Önümüzdeki 3 ile 5 yıl içinde güzellik ve kişisel bakım sektörünün hacmi dünya çapında 1 trilyon dolar olacağı düşünülüyor.

Bayanların 1 trilyon dolar sadece kişisel bakıma harcadığını düşünsenize. Evli erkekler için durum pek iç açıcı gözükmeyebilir. Erkekler olaya genellikle maddi olarak bakar. Fakat bayanlar için durum öyle değildir. Kadınlar kendilerine bakım yaptıkları zaman daha rahat ettikleri söylerler.

Ülkemizde de rakamlar sektör için gayet iç açıcı. Türkiye de 20 milyon kadın güzellik salonlarını tercih ettiği belirtiliyor. Sadece ülkemizde değil turistik olarak gelen bayanlarda güzellik salonlarının sık sık kullanıyor. Ayrıca ülkemiz bu konuda sağlık turizmi adı altında yurtdışından transferler yapıyor. Sektör hem yurtiçinde hem yurtdışında daha iyi rakamlara ulaşacağı görüşü fazla. Peki bu sektörde güzellik salonu açmak mantıklı mı? Şimdi kurulum maliyeti ve lokasyon önemi gibi konularla işin işletme boyutuna bakalım.

 

Güzellik Salonu Kurulum Maliyeti

Güzellik salonu açmak oldukça maliyetlidir. Öncelikle belli bir sermayeyi gözden çıkarmak gerekir. Hatta maliyeti başta söyleyerek yazıya devam edelim. Güzellik salonu açmanın bir kişiye maliyeti en az 100 bin lira. Döviz kurlarının hareketliliği masraflarda büyük rol oynar. İşin daha iyi ve profesyonel olmasını istiyorsanız, 250 – 400 bin lira rakamlarına da çıkabilirsiniz.

Güzellik salonlarına alacağınız ürünler fiyatın artmasında birinci etken. Bazı ürünleri yurtdışından da getirmeniz gerekebilir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip işletme olabilmek için masraftan kaçınılmamalıdır. Kurulum maliyetinin içinde,

  • Cilt bakım cihazı
  • Lifting cihazları
  • Ozon veya buhar cihazı
  • El aparatları (maske kabı ve fırçası gibi)
  • Epilasyon cihazı
  • Masaj cihazı
  • Vakum cihazı
  • Solaryum cihazı
  • Derin ısı cihazı

gibi birçok ürünü güzellik salonuna almanız gerekecektir. İlla bu ürünlerin hepsine gerek yok. Ancak genellikle güzellik salonlarında bu ürünler bulunur.

 

Güzellik Salonu İçin Lokasyon Önemi

Kişisel bakım merkezlerinin kalitesi kadar bulunduğu konumda önemlidir. İşletmenin para kazanabilmesi için, iyi bir lokasyonda olması muhakkak şart. Açıkçası bir güzellik salonu kırsal kesimde neredeyse hiç iş yapamaz. Bakımına düşkün bayanların yoğun olduğu zengin ve potansiyeli yüksek semtler tercih edilmelidir.

Lüks yerlerin seçilmesinde aynı zamanda insanların gözünde kalite algısını daha da arttırır. Konum olarak şehrin önemli bölgeleri tercih edilmelidir. Yurtdışından gelecek turistlerde düşünülerek havaalanına yakın konumlarda bulunması ya da servis hizmeti verilmesi işinizin önüne açacaktır.

 

Güzellik Salonunda Kar Marjı

Güzellik merkezi açmak için belli bir maliyet harcanmaktadır. Ancak harcanan bu maliyeti kazançla kısa sürede kapatmak mümkün. 100 bin liranın altında sermaye ile bu işe girmeyeceğinizi yukarıda belirtmiştik. Güzellik merkezi kurmanın maliyeti oldukça fazla. Fakat kazancının bir o kadar iyi olması, yatırdığınız paranın kısa sürede kazanmanızı sağlayacaktır. Hizmet ve kalite sayesinde kazancınız aylık 10 bin ile 35 bin lira arasında değişiklik gösterir. Bu fiyatların üstüne ya da altına gelir etmek tamamen size kalmıştır.

 

Sonuç

Sonuca geldiğimizde, sektörün geniş olması ve önümüzdeki yıllarda da taleplerin artacağı aşikar. Bu unsurlar düşünüldüğünde güzellik salonu açmak mantıklı tercih olarak gözükmektedir. Yatırılacak olan sermayenin fazla olması girişimciyi biraz düşündürebilir. Farklı bankaların sağladığı iş kurma kredileri bu konuda yardımcı olmaktadır.


 

Güzellik Salonu Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans