Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Halı Yıkama Şirketi Nasıl Açılır?

Halı yıkama işi karlı mıdır? Neden halı yıkama şirketi kurmalıyım? Halı yıkma işinde fırsatlar nelerdir?


Yeni bir iş kurmak isterken sizi en çok zorlayan süreç hangi işin size göre olduğunu tespit etmektir. Mesleğe adım atmak kolay değildir. Hemen bir dükkân kiralayıp istediğiniz mesleği yapmaya başlayamazsınız. Halı yıkama şirketi açmak için de biraz zamana ihtiyacınız vardır. Öncelikle neden bu mesleği yapmak istiyorsunuz bunu değerlendirin. Kimse sevmediği bir işte başarılı olamaz. Temizlemek size keyif veriyorsa, en iyi yıkama hizmetini sağlamak için garantici konuşuyorsanız halı yıkama şirketi açmak kısa sürede sizi kara geçirecektir. Daha önce halı yıkama şirketinde çalışma imkânınız olduysa iş hakkında çoğu şeyi de biliyorsunuz demektir. Şimdi halı yıkama şirketi nasıl açılır? Konusunun detaylarına inelim.

 

Halı Yıkama Şirketinin Kuruluş Maliyeti Nedir?

Açmaya düşündüğünüz şirketin ne kadar kapsamlı olacağına bağlı olarak maliyet değişecektir. Küçük bir iş yerinde basit makinalarla halı yıkama işine girecekseniz kuruluş maliyeti minimum seviyede olacaktır. Yalnız halı yıkama işinde basite kaçarsanız bunun geri dönüşünün de pek iyi olmayacağını bilmelisiniz. Beklentiniz yüksekse, işi gerçekten tüm sorumluluklarıyla üstlenmek istiyorsanız 150.000 TL gibi bir maliyete hazırlıklı olmalısınız. Kullandığınız ekipmanların kalitesine göre yaptığınız temizliğin düzeyi artacaktır. Müşteriler memnun kalırsa işinizde başarılı olursunuz. Memnuniyetin temizliğe bağlı olduğu halı yıkama işinde ekipmanları kalitesiz kullanmak ciddi bir risktir.

 

Halı Yıkama Şirketi İçin Lokasyonun Önemi Nedir?

Halı yıkama şirketi açarken sizi ayakta tutacak tüm detayları araştırmalısınız. Dükkanınızın konumu büyümenizi hızlandıracaktır. Şirketinizi açarken isminizi duyurmanız ve reklamınızı iyi yapmanız gerekir. Seçtiğiniz lokasyonda hitap ettiğiniz kişilerin tercihleri, standartları sizi ilgilendirir. Elit bir bölgede birinci sınıf olmayan ekipmanlarla iş yapmak, şirketinizi iflasa sürekler. Müşterilerinize yönelik anketler yaparak sizden neler beklediklerini öğrenmek güçlenmenizi sağlar. Elinizdeki bilgiyi halı yıkama şirketinizin büyümesi için doğru bir şekilde kullanmalısınız. Seçtiğiniz lokasyonda sizinle beraber yeni açılan halı yıkama şirketleri varsa yahut köklü firmalar bu hizmeti veriyorsa tutunmanız bir hayli zorlaşır. Meslek adına güzel planlarınızı hemen uygulamaya başlamalısınız. Girişimciyseniz her zaman bir B planınız olmalı ki, rakiplerinizle rekabetiniz kolay olsun.

 

Halı Yıkama Şirketinde Karlılık Beklentisi

İşe ilk başladığınızda ciddi bir kampanya yapmalısınız ki, denemek için sizi seçsinler. Çevredeki halı yıkama şirketlerinin ortalama fiyatlarının aşağısında bir ücretlendirme izleyin. Tabii taban fiyat verseniz de bu iş yerinizi zarara uğratacak şekilde olmasın. Müşteri kazandıktan yani belli bir piyasa oluşturduktan sonra fiyatı biraz artırabilirsiniz. Ülkemizde halı yıkama şirketleri ciddi anlamda iş yapmaktadır. Kar beklentinizi kısıtlamayın. Bulunduğunuz bölgede tanınmaya başladığınızda elde ettiğiniz gelir ciddi anlamda tatmin edici olabilir.

 

Neden Halı Yıkama İşi?

Halı yıkama işi mevsimsel bir iş değildir. Dönemsel olarak yoğunluk artsa da daima talep olan bir meslektir. Çalışma yönünden zayıfsanız ve yoğunluktan hoşlanmıyorsanız halı yıkama sizi biraz streslendirebilir. Şayet daha önce halı yıkamacıda çalıştıysanız konuya daha hâkim olacağınız için karşılaştığınız zorlukları daha rahat atlatabilirsiniz. Bu iş güzel gelir getirir. İlk etapta biraz para harcamanız gerekse de, karşılığını aldığınızı göreceksiniz. Yıl içinde bazı zamanlar işler yoğunlaşacaktır. Özellikle bayramlardan önce temizliğe yoğunlaşanlar halılarını da hemen halı yıkama şirketine temizlettirirler. Performansınız ne kadar iyiyse siparişlerin tekrarlanacaktır. Bu da güzel bir kazanç döngüsünün başlangıcı olacaktır.

 

Hala Yıkama Şirketi Kararı

Halı yıkama şirketlerinin özellikle ev hanımlarına büyük kolaylık sağladığı bir gerçektir. Şirketinizi geliştirmek için, ev hanımlarına yönelik kampanyalar düzenleyebilirsiniz. İşinizi ciddiye alarak yaptığınızda artık bu mesleğin vazgeçilmezlerinden biri oldunuz demektir. Ülkemizdeki temizlik kültürüne yaraşır kalitede hizmet sunduğunuzda şirketinizi büyütme imkânınız olur. Bu meslek gelişime açıktır siz de hazır olun.

 

 

 

 Halı Yıkama Şirketi Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans