Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Hamido Baklava & Fıstık Bayilik

Tatlı dükkanı açmak girişimcilik ekosisteminde iş fikirleri arasında en çok talep gören iş fikirlerinden biridir. Hamido Baklava & Fıstık; Baklava Bayilik almak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği bayilik veren firmalar arasındadır.

Gelin baklava bayilik veren Hamido Baklava & Fıstık’ın bayilik şartlarını birlikte inceleyelim.

Hamido Baklava & Fıstık

Hamido Baklava & Fıstık ile Özel Röportaj

Hamit YILDIZ
Hamido Baklava & Fıstık Sahibi

Baklava sizin için ne ifade ediyor, Hamido Baklava & Fıstık ‘ın hikayesi nasıl başladı?

Ben öncelikle kendimden bahsedeyim. Silahlı Kuvvetler Jandarma Genel Komutanlığından 2008 yılında Malul Gazi olarak ayrıldım. Hayalimde her zaman insanlığa faydalı olmak, güzel şeyler ortaya koymak vardır. Alanında duayen ve bu işin piri bir kadro ile ismimle müsemma Hamido markasını oluşturduk. Dürüstlük ve kaliteli ürün beraberinde başarıyı getirdi. Şu an 12 bayisi ve Amerika’dan Hong Kong’a, Singapur’dan Avusturya’ya kadar çok geniş bir yelpazede satış zinciri olan bir konuma gelmemizde bu anlayışın büyük önemi var. Bayi adaylarımıza ilk söylediğimiz şey “bizi bayilerimize sorun onlar gerekli referansı verecektir.” oldu. Şu an Gaziantep’teki en iyi 5 baklavacı içinde anılıyor olmaktan da ayrıca onur duyuyoruz.

 

Türkiye’de gıda pazarındaki rekabetle birlikte pazar da hızla büyüyor. Sizce gıda sektörünün Türkiye’de geldiği nokta nedir ve varacağı yerde sizin hedefleriniz nelerdir?

Türkiye’de maalesef işini temiz, olması gerektiği gibi, hakkaniyet ve kul hakkı gözeterek yapan firma sayısı çok az kaldı. Bizim bir yeminimiz var. Basında Hamido Yemini olarak çıkınca biz de ismini Hamido Yemini koyduk. Kısaca yeminimizin özeti evladımıza yedirmeyeceğimiz hiçbir ürünü ne üretiyoruz ne de satıyoruz. Kendi ailemizle gönül rahatlığı ile yiyebileceğimiz ürünler imal ederek göğsümüzü kabartarak gururla satıyoruz. Bizim hedefimiz kalitemizden asla ödün vermeden Hamidoyu bir dünya markası yapmak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

 

Franchise ile büyüme kararını ne zaman aldınız? Bu konudaki hedefleriniz ve büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için aldığınız aksiyonlar nelerdir?

Franchise ile büyüme kararını 2016 yılında aldık. Her isteyene bayilik vermiyoruz. Bayiliği her lokasyona da vermiyoruz. Bayilik isteyen ve istenen yeri değerlendirerek uygun görülmesi halinde sözleşme imzalıyoruz. Franchise bayilik sistemi ile ürünlerimizi iyi bir sunumla Türkiye’nin birçok şehrine taşıyor olmaktan mutluyuz.

 

Sizin bir Franchise adayında aradığınız özellikler nelerdir? Markanızın temsilcisi olacak her bir Franchise’ın kurum kimliğine bağlılığını hangi yöntemlerle tesis etmeyi düşünüyorsunuz.

Öncelikle gerçekten bu işi severek yapmalı. Sabırlı olmalı. Bir işletmenin geleceğini belirleyen temel 3 ayak; “Doğru ürün, doğru tanıtım ve doğru yer” bu 3 ayağı sağlam oturtması lazım. Bal satarsınız yüzünüz sirke satarsa o işten netice beklemeyin. Zamanlı ve zamansız olarak bayilerimizi denetliyoruz. Kurum kimliğimizle bağdaşmayan ya da sözleşmeye aykırı durumlar söz konusu olduğunda sözleşme iptaline varan yaptırımlarımız da söz konusu olabiliyor. Biz karşılıklı dürüstlük prensibi ile çalışılması taraftarıyız.

 

Perakendenin büyüme hızı oldukça yüksek bu sektöründe gıda yatırımcısı sizi neden tercih etmeli? Sektördeki diğer firmalardan sizi ayıran özellikler nelerdir?

Dürüstlük anlayışımız ve kalitemiz. Bu iki husus bizi tercih etmelerindeki ana nedenler olarak söyleyebiliriz. Helal olmayan 1 kuruş talep etmiyoruz. Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmadığınızda zaten bayi ve satış noktası memnuniyeti de beraberinde geliyor.

 

Yatırımcı buldunuz, sözleşmeler imzalandı, açılış yapıldı. Sonraki süreçte Hamido Baklava & Fıstık sürecin neresinde olacak?

Biz sürekli bayilerimize bir telefon kadar yakınız. Her aşamada bayilerimize sürekli danışmanlık yapıyoruz. Biz kaliteli ürünlerimizi günlük olarak zamanında sevk ederek sürekli bayilerimiz ile eşgüdüm içinde çalışmaktayız.

 

Franchise sürecinde yatırımcı için finansman süreci nasıl işliyor? Devlet, banka ve çeşitli desteklerden faydalanmaları için kurumlarla anlaşmanız var mı?

Bazı bayilerimiz KOSGEB’den yararlandılar. Ancak KOSGEB ödemelerinin geç olması bayilerimizi mağdur edebiliyor.

 

Son olarak; bana öyle bir şey söyleyin ki yarın franchise sözleşmesi imzalayalım?

Geleceğin markası Hamido’da yerini almak için geç kalma! Seni de aramızda görmek isteriz.

 

 

Hamido Baklava & Fıstık

Hamido Baklava & Fıstık, Gaziantep merkezli olarak Gaziantep Baklavası üretimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Firmamız bünyesinde uzman bir ekiple çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Antep Baklavası üretiminde kentimizin parmakla gösterilen baklava ustaları bünyemizde bulunmaktadır. Hedefimiz müşterilerimizin Antep baklavasıyla tanışmasını ve bu nefis yöresel lezzeti herkesin tatmasını sağlamaktır. Gaziantep kent merkezinde bir üretim merkezimiz ve bir satış noktamızla halkımıza hizmet vermekteyiz. Ürünlerimizin tamamı birinci sınıf işçilik ve birinci sınıf malzemeyle itinalı şekilde hazırlanmaktadır. 

Sektör içinde 2016 yılında Hamido Baklava & Fıstık olarak Türkiye geneline açılma kararı aldı. Aldığımız kararla yurt çapında geniş bir bayilik ağı kurmayı hedefliyoruz. Başlangıç olarak 50 bayilikle yurt çapına açılmayı planlıyoruz.  Şu an İstanbul Bostancı, Ankara Yenimahalle, Kayseri, Fethiye, Iğdır, Merzifon ve Çorlu olmak üzere toplam 7 franchise bayiye sahibiz. Ürünlerimiz günlük olarak Gaziantep'te imal edilerek bayilerimize gönderiliyor. İstanbul ve Ankara için özel baklava kargomuz mevcut. Eşsiz yöresel lezzetlerimiz olan Antep Baklavası ve çeşitlerini bünyemiz aracılığı ile bayilik kanallarımıza ulaştıracağımızın garantisini veriyoruz.

Hamido Baklava & Fıstık bayiliği almak için bayinin fiziki şartlarının uygun olması gerekiyor. Bu da kentinizin işlek olan caddeleri ve sokaklarında kiralayacağınız mekanlar olarak kendini gösteriyor. Girişimciden beklentilerimiz ise öncelikle insan ilişkilerinde başarılı bir karakter olması. Yani ticari misyonda güler yüzünü, tatlı dilini ve liderlik vasıflarını taşıyarak hem kendi işletmesine değer katmalı hem de Hamido Baklava &Fıstık’ın marka değerini yükseltmeli.

Hamido Baklava & Fıstık olarak yöresel lezzetimiz Gaziantep Baklavasını ve çeşitlerini yeni nesillerinde tüketmesini, bu lezzeti herkesin tatmasını istiyoruz. Gelecek hedeflerimizi ve büyüme planlarımızı bu başlık altında düzenliyoruz. Hedefimiz gerçek Antep baklavasına ve çeşitlerine tüm Türkiye’nin en kısa şekilde ulaşmasını sağlamak.

Hamido Baklava & Fıstık İletişim Bilgileri

Marka

Hamido Baklava & Fıstık

Yetkili Kişi

Hamit Yıldız

Sabit Telefon

0343 322 9084 - 444 9084

GSM

0505 706 4725

Hamido Baklava & Fıstık Bayilik Şartları

Sektör

Cafe Tatlı Pasta Kahve

Marka Adı

Hamido Baklava & Fıstık

Yatırım Tutarı

50.000 TL - 200.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

İl merkezi: 60.000 TL İlçe: 25.000 TL

Yatırımın Geri Dönüşü

18 Ay

Ortalama Kar Marjı

% 30 - % 35

Kuruluş Yılı

2016

Çalışan Sayısı

22

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

50

Mevcut Şube Sayısı

12

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

3

Reklam Katılım Ücreti

Yok

Gelirlerden Pay

Yok

Hedef Bölge

Türkiye

Ürün / Hizmet Kapsamı

Baklava, Fıstık, Dondurma

Şube Büyüklüğü

35 m2 - 250 m2

Destekler

Her aşamada bilgilendirme, danışmanlık.


Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Gıda Kategorisinde Diğer Bayilik Fırsatları

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2023 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans