Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Hosting Firması Nasıl Açılır?

Hosting firması kurmayı düşünüyorsunuz! Hosting firması için kuruluş maliyeti, lokasyon seçimi ve diğer unsurlar değerlendiriiliyor...


Kampanyalarla birlikte internet kullanımı adeta teşvik ediliyor. Fakat internet üzerinden sadece ürün satışı gerçekleştirilmiyor. Farklı alanlarda hizmet yine dijital kanallarla veriliyor. Bunlardan biri de Hosting hizmeti. Ancak biz bu yazıda Hosting firması nasıl açılır? Sorusunu cevaplayacağız. Şimdi kısaca bir Hosting nedir? Açıklık getirelim.

Hosting, internet düzenin sağlanabilmesi adına alt yapıya erişebilme imkanı sunan servis ağ hizmet sağlayıcısıdır. Yani bir işletme sahibi internet kuracağı zaman Hosting’e sahip olması gerekmektedir. Hosting sayesinde siteye giriş yaparak görsel, metin, ürün vb. argümanların eklenmesini sağlar. Hosting firmaları ise bu hizmeti işletme sahipleriyle buluşturur. Hosting firması açmak isteyenler servis sağlayıcı hizmetini sorunsuz şekilde vermelidir.

Geleneksel pazarda yer alan birçok firma aynı zamanda internet dünyasına da giriş yapıyor. Ancak bu süreç biraz sancılı olabiliyor. Bu yüzden verilen Hosting hizmeti sizin açınızdan sorunsuz olması gerekmektedir. Site sahipleri sizden farklı Hosting hizmetleri isteyebilir. Bunun için tüm hizmetleri sağlayabilen bir şirket olmalısınız. Gelen müşteri geri çevrilmemelidir.

Hosting şirketi kurmak içinde bazı şartları yerine getirmek gerekir. Ancak bu şartlar diğer şirket kurma prosedürleri gibidir. Hatta kurulum maliyeti bakımından daha uygun olabileceğini söyleyebiliriz. İnternetin var olduğu sürece önü açık bir hizmet olduğunu da hatırlatalım.

 

Hosting Firması Kurulum Maliyeti

Hosting firması kurmak için bir işletmeye sahip olmak gerekir. Vergi levhası, şahıs ya da limited şirket kurulumu yapılmalıdır. Sigorta ücretleri gibi pek çok ödenmesi gereken kalem bulunmaktadır. Önceliğiniz bir şirket açmak olmalıdır. Daha sonrasında ise Hosting için gerekli araçlar belirlenmelidir. Burada sıradan bir ofis mantığı ile hareket edilebilir. Masa, sandalye, dolap gibi ofis malzemeleri temin edilmelidir. Buna ek olarak sistemleri kaldırabilecek bilgisayarlar satın alınmalıdır.

Hosting şirketi kurulum maliyeti yukarıda saydığımız kalemlere doğrudan bağlıdır. Ayrıca Hosting hizmeti vereceğiniz için ağ sağlayıcı ve lisans gibi özel giderlerde bulunmaktadır. Örneğin, donanıma sahip işlemcili sunucu için ortalama 4 bin ile 8 bin lira ödemeniz gerekmektedir. Hosting için gerekli olan simetrik internet sağlıyıcısına da ciddi ücretler verilmektedir. Kısacası en az 40 bin lirayı gözden çıkmalısınız. İyi bir Hosting şirketi için 100 bin lira harcanabilmektedir.

 

Hosting Firması Kurarken Lokasyonun Önemi

Hosting firması için işletme sahipleri sizleri ziyaret etmeyecekse konum ikinci planda tutulabilir. Bu sayede kira ücretini daha düşük ödeyebilirsiniz. Ancak yine de merkezi konumda yer alması önemlidir. Hem ulaşım için hem de çalışanlar için gereklidir. Rezidans veya plazaların içinde bir ofis olması size daha çok avantaj sağlayacaktır. Uygun fiyatlı ofisler tercih edilebilir.

 

Hosting Firmasında Kar Marjı Nedir?

Hosting şirketi açmak isteyenler kazançlarını merak edecektir. Günümüzde Hosting hizmeti veren firmalar çoğalmıştır. Kar marjı zamanla daha az seviyelere kadar inmiştir. Ancak yine de kazancın olduğunu söyleyebiliriz. İyi bir rekabet içinde olduğunuz sürece yıllık önemli kazanç elde edilebilir. Yatırım yaptığınız parayı 1 yıl içinde doğru stratejiyle çıkarabilirsiniz.

 

Neden Hosting Firması Açmalıyım?

Hosting işinden anlıyorsanız bu iş tam size göre. Sadece bilgisayardan anlamak yetmez. Hosting tamamen farklı bir olaydır. Ağ düzenleme yönetme ve hizmet verme işlemlerini iyi şekilde bilmelisiniz. Üniversite de bu alanda kendilerini geliştirenlerinde açabileceği bir alan.

 

Sonuç

Hosting şirketi açmak isteyenler için geldik sonuca. Kurulum maliyeti için standart bir işletme boyutundan bahsettik. Ancak bir veri ve sunucu hizmeti gibi geniş kapsamlı düşünürseniz fiyatlar milyonlara kadar çıkar. Sonuç olarak internetin var olduğu sürece yapılabilecek bir iş. Ancak burada vereceğiniz hizmetin kalitesi, işin tanımı ve kalite çok önemli. Tanıdık bir Hosting firması bulabilirseniz bilgi ve deneyimlerinden faydalanın. İyi araştırın, ona göre karar verin.


 

Hosting Firması Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans