Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Hukuk Bürosu Nasıl Açılır?

Hukuk bürosu kuruluş maliyetleri nasıldır? Hukuk bürosu için kar beklentileri ne düzeydedir?


Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra hemen kendinize ait bir hukuk bürosu açmak riskli olacaktır. Öncelikle işleyişi bilmek için tecrübe edinmelisiniz. Eğer bir tecrübeniz yoksa işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Böyle bir durum yaşamamak için en azından 1-2 sene bir büro da verimli şekilde çalışılmalıdır. Daha sonrasında kazandığınız deneyim ve birikimlerle bir hukuk bürosu açılabilir.

Kendinizi yeteri kadar hazır hissetmezseniz süreyi uzatılabilir ve 5 sene gibi bir süre zarfında deneyim kazanmak sizi güçlendirir. Davalara katılıp olumlu şekilde sonuçlandırır ve ses getirecek işlere imza attığınızda işte o zaman adınız duyulacaktır. Böyle bir vakitte bir hukuk bürosu açılabilir.

Hukuk bürosu açmak isteyenleri tecrübeden sonra bir de kurulum için gerekli evrakları tamamlanma süreci bekliyor. Öncelikle 4 senelik Hukuk Fakültesi’nden mezun olmak gerekiyor. Daha sonrasında ise 6 ay adliyede, 6 ayda avukatların yanında görev yapmalısınız. Bunları tamamladıktan sonra gerekli barolardan avukatlık ruhsatnamesi alınmalıdır. Tüm bu süreçten sonra normal bir ofis kurulumu işlemlerine geçilmektedir. Ancak güncel bilgileri yine çalıştığınız ya da etrafınızda bildiğiniz bir avukat sormak da fayda var.

 

Hukuk Bürosu Kurulum Maliyeti

Bir hukuk bürosu açmanın maliyeti girişimciler için önemlidir. Özellikle de yeni mezun olup az bir çalışmayla hemen büro açmak isteyenlerin sermayeyi daha önceden hazırlamaları gerekir. Çok gösterişli olmadan ve kirası uygun bir yer açacaklar kurulum maliyetini düşürebilir.

Ortalama olarak bir hukuk bürosu kurulum maliyeti 10 bin ₺ ile 100 bin ₺ arasındadır. Bu tamamen alacağınız eşya ve kiralama giderleri ile doğru orantılıdır.

 

Hukuk Bürosu Lokasyon Seçimi

Hukuk bürosu açmak isteyen bir kişi önceliğini lokasyona vermelidir. Adliye saraylarının yanı başında olması büyük kolaylık sağlar. Ayrıca insanların tercih etmesi daha da kolaylaşır. Adliye işlerinizde büronun yakın olması işleri kısa sürede halletmenize yardımcı olur.

 

Hukuk Bürosunda Kar Marjı

Hukuk bürosu açmaya niyetlenen bir avukat için merak edilen konulardan biri de kazançtır. Sonuçta bireysel bir hukuk bürosu açmak isteyen biri kazancını da düşünecektir. Birinin yanında çalışmaktan ziyade kendi işinizi yapacağınızı düşündüğünüzde kazanç daha fazla olacaktır.

Avukatların kazancı aldığı davanın miktarına göre değişkenlik gösterir. Aylık kaç tane dava incelediğiniz ve davanın maddi boyutu kazancı şekillendirir. Bu yüzden net bir rakam vermek doğru olmaz. Ancak iyi işler çıkardığınızda aylık 20 bin ile 100 bin lira arasında gelir yakalamak mümkün olabilir.

 

Neden Hukuk Bürosu Açmalıyım

Hukuk bürosu açmak pek çok mezunun hayali olabilir. Ancak neden açmak istediğinizin sorusunu bulmalısınız. Kendinize ait bir hukuk bürosu istiyorsanız açabilirsiniz. Hukuk konusunda kendinize güveniniz tam ve iyi bir tecrübe sahibi olduysanız şirket kurabilirsiniz.

 

Sonuç

Hukuk bürosu nasıl açılır? Yazımızın sonuna geldik. Büro açabilmek için öncelikle ilgili bölümden mezun olmanız gerektiğini hatırlatmak isterim. Kurulum ücretinden ziyade yapacağız işe odaklanmalısınız. Üstesinden gelebileceğinize inandığınız taktirde planlı şekilde başlayabilirsiniz. Diğer türlü sonucu hüsran olabilir. Bu yüzden dava kazanma ve davayı sonuçlandırma çok önemlidir. Eğer bunu yaparsanız o zaman başarılı bir avukat olarak ön plana çıkarabilirsiniz.


 

Hukuk Bürosu Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans