Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

İşitme Cihazı Merkezi Nasıl Açılır?

İşitme cihazı merkezi için kuruluş maliyeti ve kar beklentisi ne olmalıdır?


 

İşitme Cihazı Merkezi Açmanın Maliyeti

İşitme cihazı merkezi açmak için bir meslek kısıtlaması yoktur. Herhangi bir yatırımcı işitme cihazı merkezi açabilir. İş yeri açmak isteyen herkesin öncelikle merak ettiği konu maliyettir. İşitme cihazı merkezi açarken burada bulunması gereken bazı malzemeler vardır. Açtığınız cihaz merkezinde olmazsa olmaz malzemeler mutlaka maliyete dahil etmelisiniz. Tabi ki bu cihazlar çok düşük bütçeli değildir. Haliyle sermayenizin olması işitme cihazı merkezi açarken ciddi şekilde işleri kolaylaştıracaktır. Peki, işitme cihazı merkezi açmak için gerekli olan malzemeler nelerdir? İşte bu sorunun cevabı...

İşitme Cihazı Merkezi Açma için Gerekli Malzemeler

İşitme cihazı merkezi içinde bulunması gereken cihazlar ve bazı teknolojik ürünler vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

  • İyi bir bilgisayar
  • İşitme cihazı pili
  • İşitme cihazı ayar kabloları
  • Otoskop
  • Pil ölçüm cihazı
  • Kulak izi alma şırıngası
  • Kulak içi için macun yani otoform
  • Işıklı çubuk

İşitme Cihazı Merkezi Açmak için Alınması Gereken Belgeler

İşitme cihazı merkezi açmadan önce İl Sağlık Müdürlüğü’ne gidip detaylı bir bilgi alınmalıdır. Bu iş yerini açmak isteyen kişi kiraladığı yerin açılışını resmi olarak yaptıktan sonra bulunduğu ilçenin ya da ilin sağlık müdürlüğüne başvurarak ruhsat almalıdır. Ruhsat başvurusu yapmadan önce il sağlık müdürlüğünün yönetmeliğinde gerekli olan belgeleri temin etmelidir.

İşitme Cihazı Merkezi Açmak Karlı Mıdır?

Genellikle Odyooji lisans ya da odyometri ön lisans bölümlerinden mezun olan kişilerin memur olamadıklarında özel sektöre işitme cihazı merkezi açmayı düşünerek girdikleri görülüyor. Bu alanda hızlı bir girişim başarısız sonuçlanabilir. İşitme cihazı merkezi açmayı düşünenler şunu bilmelidir ki brüt karlılığa bakarak kazanç elde ederim diye düşünmek yanlıştır. İşitme cihazı merkezinizde yeterl miktarda işitme cihazı bulunmalıdır ki gözle görülür bir şekilde kar edebilesiniz.

Neden İşitme Cihazı Merkez Açmalıyım?

Herhangi biri olarak işitme cihazı satan kaç yer biliyorsunuz ya da yaşadığınız yerde bu merkezlere kaç defa rastladınız gbi kritik soruları önce cevaplayın. Çünkü bu cevapta neden işinme cihazı merkezi açmanız gerektiğiniz saklı olacak. Türkiye nüfusuna bakıldığında işitme cihazı satış ve uygulama merkezlerinin az olduğu görülmektedir. Bulunduğunuz yerde ihtiyacı karşılayacak bir merkez hiç yoksa hemen bu girişimi hayata geçirin. Birkaç tane bu merkezden bulunuyorsa açmak istediğiniz işitme cihazı merkezinin lokasyonuna doğru bir şekilde karar verin.

Sonuç

En kaliteli işitme cihazı markalarını araştırarak iyi bir girişimci olabilirsiniz. İşitme cihazı merkezinize gelen hastaları doğru yönlendirdiğinizde bu meslekte başarılı bir şekilde anılırsınız. Bu cihazları satarken bilirkişi rolündeyseniz işitme kaybının herkesin yaşayabileceği bir sağlık sorunu olduğunun da farkındasınızdır. Uzman bir odyolog ya da odyometrist olarak işitme cihazı merkezi açtığınızda temel hedefiniz hastalarınızı doğru yönlendirmek ve bilgilendirmek olmalıdır. İş etiğini bozmadan işitme cihazı merkezinizi işlettiğinizde hak ettiğiniz kazancı da elde ettiğinizi göreceksiniz. 

isitme cihazı merkezi


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans