Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

İç Çamaşırı Dükkanı Nasıl Açılır?

İç çamaşırı dükkanı açmak mı; işte ölümsüz iş konularından biri daha. İç çamaşırı dükkanı için kuruluş maliyeti ve kar beklentisi ne olmalıdır?


İç giyim mağazası açmak da bunlardan biri. Hem erkeklerin hem de kadınların tercih ettiği iç giyim mağazaları insanların pek çok ihtiyaçlarını karşıladığı dükkanlar olarak bilinir. Kadınların daha fazla ilgi gösterdiği bir alan olsa da erkeklerde iç giyim için ara sıra alışveriş yapmaktadır.

İç çamaşır dükkanı açmak fikri ilk başta size sıcak gelmeyebilir. Özellikle de bir erkek girişimci için tuhaf olabilir. Ancak sektöre her girişimci başlangıç yapabilir. Giyim sektörü içindeki diğer alanlara nazaran daha uygun maliyetle dükkanların açılabilmesi birçok insanı bu kategoriye itmiştir. Fazla bir sermaye gerektirmeden işin içine atılım yapmak mümkün olduğu için son dönemlerde tercih edilen bir iş alanı haline gelmiştir.

Sektöre giriş için öncelikle ne yoğunlukta olacağını belirlemek de önemlidir. Sektör içinde sadece erkek ya da sadece kadınların ürünlerinin satıldığı mağazalar bulunmaktadır. Ama kimi yerde ise erkek ve kadın iç çamaşırlarının satıldığı bilinmektedir. Bu tamamen size kalmış bir tercihtir. Ayrıca bu iş alanına son dönemlerde büyük şirketlerde ciddi atılımlar yapmıştır. Belli markalarla anlaşarak sadece o ürünlerin satışını yapmak da mümkündür. Kısacası iç çamaşır dükkanı açmak avantajlı ve kazançlı bir iş alanı olarak karşımıza çıkıyor.

 

Subwoo

 

İç Çamaşırı Dükkanı Kurulum Maliyeti

İç giyim mağazası açmak isteyenlerin karşısına ilk olarak kurulum maliyeti çıkar. Bu maliyeti henüz işe başlamadan önce hesaplamak ve tüm riskleri göz önünde bulundurarak başlamak gerekir. Hesaplanacak tüm giderlerin masaya yatırılmasından sonra dükkan açılmalıdır. İşe girdikten sonra yavaş yavaş tamamlamak riskli bir seçenek olacaktır. Bu yüzden işe başlamadan önce hesaplamaları iyi yapın.

Dükkanın kiralanması, ürünlerin temin edilmesi, elektrik, su ve çalışan işçilerin giderleri gibi tüm kalemler ele alınmalıdır. Ayrıca 6 aylık süreçte para kazanamama ihtimaline karşı kenarda bir miktar para bulundurulmalıdır. Hepsini alt alta yazdığımızda ise 50 bin ile 100 bin bandında bir başlangıç maliyeti ortaya çıkacaktır.

 

İç Çamaşırı Dükkanında Lokasyonun Önemi

İç çamaşır dükkanı açmak isteyenler mağaza seçimini dikkatli yapmalıdır. Bu tarz yerler genellikle diğer giyim mağazalarının bulunduğu alanlarda yer almaktadır. Giyim sektörünün yoğun olduğu mağazaların yanında bir dükkan seçmek daha mantıklı olacaktır. Ayrıca cadde üstü ve sürekli canlı olan merkezi konum iş yapmanızı kolaylaştırır.

Kar elde etmek için dükkanın iyi bir konumda bulunması gereklidir. Bu yüzden seçim yaparken dükkan kirasının ucuzluğuna bakılmamalıdır. Çok pahalı yer seçerek bütçeyi de aşmayın. Mahalle aralarında bu işi yapmanız mümkün olmayacağı için lokasyon seçimi cadde ve sokak, hatta küçük şehirlerde AVM’lerin içi bile olabilir.

 

İç Çamaşırı Dükkanında Kar Marjı

İç giyim mağazası açtıktan sonra işlerin oturmasıyla birlikte güzel kazançlar elde edersiniz. 6 aylık gibi bir süreçte sıkıntı çeksenizde daha sonrasında kara geçebilirsiniz. Ancak lokasyon, hizmet ve kaliteli ürün satışları etkiler. Bu yüzden bunları iyi sağlamalısınız. Tüm masrafları çıktığımızda aylık işletme sahibine 5 ile 10 bin lira arasında kar bırakmaktadır. Bu fiyat yapılan iş hacmine göre azalabilir ya da daha da yukarılara çıkabilir.

 

Neden İç Çamaşırı Dükkanı Açmalıyım

Belli bir para ile yatırım yapmak isteyenler ve ciddi kazançlar elde etmek isteyenler iç giyim mağazası açabilir. Her sektörde olduğu gibi risk olsa da birçok iş sahasına göre daha az riski bulunur. Hem erkek hem de kadınlara hitap etmesi nedeniyle kolay kolay bitmeyecek bir sektör.

 

Sonuç

İç giyim mağazası açmak her yönüyle mantıklı bir seçenek olarak önünde duruyor. Ayrıca bu işi internet ortamına taşıyarak satışların bir kısmını buradan yaptığınızda geliriniz 2’ye belki de 3’e katlanacak. Orta halli bir kurulum maliyeti ile sektörde kendinizi deneyebilir ve görebilirsiniz.


 

İç Çamaşırı Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans