Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

İş Fikirleri | Nasıl Açılır?

Girişimcilik, iş fikirleri ile başlar. Nasıl açılır bölümünde size en uygun iş fikirlerini detaylı inceleyebilir, girişimciliğe adımınızı atabilirsiniz. Karlı iş fikirleri 2022 yılında da size bir sürü fırsat sunacak. İs fikirleri incelenirken mutlu olacağınızı düşündüğünüz size en uygun iş fikrini seçin

Destek Uzmanımız Pınar Özçaltepe Bilgilendiriyor:
Devlet destekleri nelerdir. Ne yaparsanız hangi kuruma başvurmanız gerekir. Ne Destek alabilirsiniz? Alacağınız destek hibe mi teşvik mi? Proje usulü destekler ve proje usulü olmayan destekler nelerdir? Bunlar için hangi kurumlara başvuru yapmanız gerekir?

Açık Parfüm Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Parfüm, hem kadınların hem erkeklerin ortak kullandığı bir aksesuardır. Herkes kendi kişiliğine göre farklı kokuları tercih eder. Hatta günlük, haftalık bile ruh haline bağlı olarak parfüm kullananlar var. Bu durumu kadınlarda daha çok görebiliriz.


Akaryakıt İstasyonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Akaryakıt istasyonu açmak fikri kulağa hoş geliyor mu? Peki akaryakıt istasyonu açmanın maliyeti nedir? Yeterince karlı bir iş midir? Akaryakıt istasyonu nasıl açılır? Tüm bunların cevabını bulabileceğiniz bir yazıyı sizlerle paylaşıyorum.


Aktar Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Aktar dükkanı nasıl açılır? Sorusunu cevaplarken aynı zamanda aktar dükkanı sektörel bakışı yapacağız. Öncelikle kısaca bir aktar nedir?  Tanıyalım. Aktar, sağlık sektörüne alternatif olarak geliştirilen çoğunlukla doğal ürünler satan market olarak bilinir.


Alternatif Tıp Merkezi Nasıl Açılır?

Girişimci ruhunu yenilikçi kimliğiyle harmanlayıp günümüzde en çok tercih edilen alanlarda iş yapmak kesinlikle doğru bir hamledir. Son zamanların en çok konuşulan mesleklerinden biri Alternatif Tıptır.


Ambalaj Malzemeleri Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Ambalaj malzemeleri satan bir dükkan aklınıza iş olarak hiç gelmiş miydi? Bu alanda satış yaparak gelir elde etmenin mümkün olduğunu düşünmüş müydünüz? Ambalaj ve plastik ürünlerin satışlarından kazanç sağlamak ister misiniz?


Animasyon Şirketi Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Yeni girişimciler için karşımıza hemen hemen her gün yeni iş fırsatları çıkıyor. Günümüzde insanların farklı ihtiyaçlarına göre şekillenen sektörler günden güne değişiklik gösteriyor. İşletme sahibi olmak isteyenlerde bu işlerin peşine düşüyor. Ayrıca işten anlayan biri ve uzman kişinin kurduğu işletmeler daha başarılı hale geliyor.


Anket Firması Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Anket şirketlerini daha çok seçimlerde görüyoruz. Seçimlerin yaklaştığı günlerde anket çalışmalarıyla bazı veriler halkla paylaşılıyor. Peki sadece siyasi anketler mi yapılıyor? Elbette hayır... Şimdi anket firması nasıl kurulur? Gerekli şartları nelerdir? Hep birlikte bakalım.


Arabuluculuk Şirketi Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Arabuluculuk, Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan bir uygulama olarak günümüzde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. 22 Haziran 2013 yılından itibaren Hukuk Uyuşmazlıklarında, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren iş davalarında ve 1 Ocak 2019 yılı itibariyle de ticari uyuşmazlıklarda arabuluculuk sistemi devre girmiştir. Kısaca arabuluculuk, mahkemeye gitmeden tarafların uzlaşı sağlama yöntemidir.


Arıcı Dükkânı Nasıl Açılır?  | İş Fikirleri

Birçokları için arıcılık bir hobi olarak başlar. Ancak bunun ne kadar büyüleyici ve tatmin edici bir kariyer olabileceğini anlamaları uzun sürmüyor. Arıcılık dükkanı açmak insanlar için sonradan hobi olmaktan çıkıyor.


Asansör Servisi ve Bakım Firması Nasıl Açılır?

Çok katlı binalarda, sitelerde ve rezidanslarda yaşadığımız bu yüzyılda, asansörler hayatımızın olmazsa olmazı… Üstelik sadece yaşam alanlarında değil, yaşamın plazalarda geçtiği iş dünyasında da oldukça gerekli…


Askeri Malzeme Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Askeri malzeme dükkanı açmak isteyenler bu rehbere göz atabilir. Ülkemizde askerliğe uygun olan herkes görevini yapmakla mükellef olur. Belli bir zaman diliminde bu görevi yapmak için ülkenin dört bir yanına insanlar vazifelerini tamamlar.


Astrolojik Danışmanlık Firması Nasıl Açılır?

Astroloji kimileri için bilim, kimileri için eğlence, kimileri için de batıl inanç durumunda. Hatta bir grup insan için hiçbir anlam ifade etmiyor. Göksel evrenin 12 burca ayrılacak şekilde bölümlenmesi ve bu sistemin ardında yatan sembolizma, belirli bir kitlenin ilgisini çekiyor. Kimileri de hayatsal planlarını bu sistem içindeki öngörülere dayandırarak yapıyor.


At Çiftliği Nasıl Kurulur?

At çiftlikleri, at tutkunlarının vazgeçilmez yerlerindendir. Ülkemizde at çiftliği kurmak isteyen girişimciler KOSGEB’e başvurabilir. Projenizin başarılı olacağını düşünüyorsanız bunu ilgili yerlere iletmeli ve maddi anlamda destek alabilirsiniz. Para kazandıran girşimcilik fikirleri arasında artık at çiftlikleri de bulunmaktadır. Son yıllarda popüler bir girişimcilik alanı olan at çiftliği kurmak üzerine yapılan araştırmalarda sıklık kazanmıştır.


Atış Poligonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Bugün iş fikrinde atış poligonu konusunu ele alıyoruz. Adını daha önce sıkça duyduğumuz atış poligonu açmak mantıklı mıdır? Atış poligonu prosedürleri nelerdir? Atış poligonu nasıl açılır? Gibi konuların yer alacağı yazımız başlıyor.


Avize Mağazası Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

2022 yılına girdiğimizde girişimciler yeni iş sahası ve alanı aramaya devam ediyor. Ekonomik koşullar sağlandığı sürece her birey kendi iş yerini açmak istiyor. Günümüzde iş yeri açmak zor olsa da yapılan sektöre göre bir avantaj sağlayabilir. İnsanların ihtiyaçları göz önünde bulundurarak bu sektörlere yönelmek önemli.


Bakliyat Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Bakliyat dükkanı açmak, özellikle rekabetin az olduğu bir şehirde yaşıyorsanız kazançlı bir iş girişimi olabilir. İnsanlar, markette veya mahalledeki süpermarkette bulamayacakları bakliyat ürünlerine erişebilir. Bu yüzden bakliyat dükkanları biraz daha özeldir. Müşteriler ise, taze ve kaliteli bakliyat almak için sadece bu işi yapan dükkanları tercih edebilir. 


Balık Restoranı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Deniz ürünlerine olan ilgi son zamanlarda arttı. Ülkemizde yayınlanan programlarda sıkça deniz ürünlerinin yer alması ilgiyi bu yöne çekti. Tüketiciler daha fazla deniz ürünleri tüketmeye başladı. Geçmişe göre Türkiye’de deniz ürünlerine karşı sempati oluştu.


Balıkçı Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kışın sofraların vazgeçilmezi B12 vitamini balık, sektör olarak da oldukça hareketlidir. Özellikle de kış mevsiminde balıkçıların dükkanlarında kuyruklar hiç boş kalmıyor. Doğal bir besin kaynağı olması ve birden fazla yararının olması insanlar tarafından da tercih ediliyor.


Bebek SPA Merkezi Nasıl Açılır?

Çok değil, bundan 20 yıl önce bir bebeği büyütmek çok daha zahmetsizdi. Bebeğin temel bakımı ve ihtiyaçları ile ilgilenmek, ona sevgi ve ilgi göstermek, bebeğin gelişimi için yeterli oluyordu. Dünya daha az komplikeydi, ebeveynlik daha temel düzeyde sorumluluklar içeriyordu.


Bebek ve Çocuk Giyim Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Bebek ve çocuk giyim mağazası denildiğinde akla bin bir tane marka geliyor değil mi? Üstelik bebek kıyafetlerinin fiyatıyla yetişkin kıyafetlerinin fiyatları neredeyse aynı. Bebek ve çocuk giyim mağazası açmak fikrine sahipseniz imaj oluşturmalısınız. Mağazanıza giren ebeveynler de çocuklar da ürün almasalar dahi memnun ayrılmalılar.


Beyaz Eşya Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Beyaz eşya evlerimizin vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Evlerde beyaz eşya olmadan yaşamak pek mümkün değildir. Her evin birçok ihtiyacı muhakkak beyaz eşya ile görülür. Beyaz eşya ev ürünlerinde önemli yere sahiptir.


Beyaz Eşya Teknik Servisi Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Elektronik eşyalar, ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılır. Sıfır olarak alınan eşyalar zamanla bozulmaya yüz tutar. Garantileri bittikten sonra genellikle aşınmaya başlar. İç aksamı ve motor kısmından arızalar baş gösterir. Bu gibi durumlarda ise yetkili servisten ziyade kullanıcılar teknik servislere yönelir.


Bijuteri Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Bijuteri dükkânı açmadan önce aklınızı meşgul eden bazı sorular vardır. Bunlardan ilki, bu iş imkanının günümüz şartlarına uygun olma durumudur. Ne iş yapmalıyım? Diye düşünürken aklınıza gelen bijuteri açma fikrini uygulamaya dökmek için acele edin. Bijuteri işi kapsamlı bir iştir.


Bisiklet Tamircisi Nasıl Açılır?

Bisiklet tamircisi nasıl açılır başlığını görenler muhtemelen geçmiş zamana şöyle bir gideceklerdir. Genellikle mahallede, sokak aralarında bulunan küçük dükkanlarıyla tanınırdı bisiklet tamircileri... Şimdi öyle mi peki?


Bitcoin Borsası Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Gelir ve yatırım kaynakları her geçen gün çeşitleniyor ve yeni fırsatlar oluşuyor. Bitcoin borsası ve coin adını verdiğimiz yeni nesil para birimleri herkesin gündeminde. Birçok kişi bu yeni sisteme hızla ayak uydurarak para kazanma arayışına geçmiş durumda. Dolayısıyla Bitcoin borsası nasıl kurulur sorusu da sıkça sorulmakta. Bu coinleri bir yatırım aracı olarak kullanmanın yanında Bitcoin borsası açmak da ilgi çeken bir konu.


Böcek İlaçlama Firması Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Böcek ilaçlama şirketi açmak aklınızda varsa önce bulunduğunuz çevrede buna benzer hizmet veren kaç firma var araştırın. Riskli bir sektör çünkü küçük bir şehirde yaşıyorsanız rakip firmanın önüne geçmek zor olacaktır. Yaşadığınız bölgede böcek ilaçlama firmasına ihtiyaç duyuluyor mu?


Bowling Salonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Eğlence sektörü genellikle kazançlı ve karlı işlerin başında gelmiştir. Eğlence insanın hayatında vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Herkes kendine göre bir eğlence alanını tercih eder. Ama her insanın tercih ettiği ve eğlence duyduğu uğraşlar vardır. Eğlencesiz bir hayat kimine göre boştur.


Büfe Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Büfe açmak kolaydır. Çok fazla bütçe ayırmanıza gerek yoktur. Fakat büfeyi işletmesi zordur. İnsan ilişkilerinizin iyi olması gerekir. Birinci muhatabınız insan olacaktır. Yani iyi bir esnaf gibi davranmanız gerekmektedir. Güler yüzlü, muhabbetiniz iyi ve insanlara karşı saygılı olan bir işletme sahibi olduğunuz zaman muhakkaka kazanırsınız. İnsanlar için işletme sahibinin gösterdiği üslup oldukça önemlidir.


Burger Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Herkes hayatında en az 1 defa hamburger yemiştir. Bu müthiş lezzete karşı durmak ne mümkün? İşte bu sebeple burger dükkânı açmak oldukça parlak bir fikirdir. Hamburger dükkânı açmadan önce genel bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Bu meslekten çekinmenize hiç gerek yok. Günümüzde, fast- food tüketimi oldukça fazladır.


Çağrı Merkezi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Ülkemizde son yıllarda ortaya çıkan iş sahalarından biri de çağrı merkezi. Önemli bir büyüme hacmi yakalayan sektör, her sene daha da gelişerek ilerliyor. İş dünyasının ve insanların ihtiyacını karşılayabilmek için çağrı merkezlerinin bulunması son derece gerekli. Ve şirketlerin sadece bu hizmeti sağlaması da önemli bir nokta. Peki çağrı merkezi nasıl açılır? Herkes çağrı merkezi açabilir mi? Kurulum maliyeti nedir? Ciddi kazançlar sağlamak mümkün mü?


Çamaşırhane Nasıl Açılır?

Çamaşır yıkamak çoğu insan için hayatın önemli bir parçasıdır. Temiz giysiler talep edildiği sürece, çamaşırhane işi de olacaktır. Ne de olsa herkesin kendi çamaşır makinesi ve kurutma makinesi ya da kıyafetlerini kendi yıkama zamanı yoktur. İş yoğunluğu olan ya da bekar yaşayanların daha çok tercih ettiği biliniyor. Ayrıca çamaşırhaneler evde yıkanması mümkün olmayan eşyalar içinde idealdir.


Çay Bahçesi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Çay bahçesi nasıl açılır iş fikri size cazip geliyorsa muhtemelen ya çayı ya da sosyalleşmeyi seviyorsunuz demektir. Çay bahçesi açarken hedef kitlenizi göz önünde bulundurarak bir dekor hazırlamalısınız. Geçmişte çay bahçesi denildiğinde cılız bir mekan göz önüne gelirdi.


Çay Ocağı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Çay ocağı açmak, kimi insana göre basit bir iş gibi gelebilir. Ancak işin içine girdiğinizde öyle olmadığını göreceksiniz. Çaycılık işini basit ve sıradan görmek yanlış bir düşüncedir. Her işin kendi içinde belli zorlukları vardır. Çay ocağı işletecek olan kişilerin daha önceden bir tecrübeye sahip olmaları şart değildir.


Cep Telefonu Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Cep telefonu dükkanı açmak günümüzde en risksiz ve sermayesi az bir iş olarak gözükebilir. Fakat günümüzde döviz kurlarının artışı bu teoriyi çürüttü. Belli bir sermayenin üzerine çıkmanız gereken bir sektör haline geldi.


Çeyiz ve Ev Tekstili Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmak isteyenler buraya. Bu sektör hakkında bilmek ve öğrenmek istediğiniz pek çok konu yazımızda yer alıyor. Çeyiz ve ev tekstili dükkanı nasıl açılır? Çeyiz ve ev tekstili dükkanı günümüzde nasıl karşılanıyor? Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmak mantıklı mıdır? Gibi sorulara yanıt vereceğiz.


Çiçekçi Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Çiçekçi dükkânı açmak için araştırmalar yapamaya başladıysanız, iş kesinlikle ciddi! Yeryüzündeki en sempatik mesleklerden biri sayılan çiçek satıcılığı, işi becerebilen için iyi bir gelir imkanıdır. Herhangi bir dükkân açmak gibi sıradan aşamaları uygularsınız. Fakat satış aşamasına gelindiğinde, sarf ettiğiniz efor gerçekten önemlidir.


Çilingir Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Para kazanmak için çeşitli sektörler hakkında bilgi topluyorsanız kesinlikle çilingir dükkanı nasıl açılır? Yazımızı okumalısınız. Dükkan açmak büyük bir sorumluluk işidir. Çilingir dükkanı açmak için ise bilgi birikiminizin olması şarttır. Bu meslekte yıllarını geçirmiş onlarca çilingir ustası vardır. Çilingir olmayı yeni düşünüyorsanız işinizi modernize etmeniz gerekir. Bu yazımızda detaylı olarak çilingir dükkanı açmaya değindik.


Çin Lokantası Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Yeni lezzetler denemeyi çoğumuz severiz. Sürekli aynı yiyecek ve içecekler insanı sıradanlaştırır. Farklı mutfakların lezzetini deneyerek damak tatlarına bakmak insanı güzel hissettirir. Ülkemizde de hem yerel ve yöresel hem de dünya mutfaklarından pek çok örneği görebiliriz. Peki sizlerde bu hizmeti veren bir işletmeci olmak istemez misiniz?


Dalış Merkezi (Scuba Okulu) Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Türkiye’nin kıyı şeridinde yer alması birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Özellikle Ege ve Akdeniz kıyı kesimleri pek çok aktiviteye yer açıyor. Bunlardan biri de dalış sporu. Son yıllarda hem yerli hem de yabancı turistlerin bir hayli ilgisini çeken dalış sporu, ülkemizin farklı noktalarında yapılabiliyor. Bu alanda tecrübeli bireyler ise dalış merkezi açmak istiyor.


Dans Okulu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Dans her ne kadar yetenek gibi görünsede, aslında öğrenilerek sonradan da kazanılabilir. Bu kişinin isteğine göre değişir. Ben dans etmek istiyorum! Fakat kendimi yeterli bulmuyorum diyorsanız kaliteli bir dans okuluna yazılarak bu yönünüzü geliştirebilirsiniz.


Diş Muayenehanesi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Sağlık sektörü herkesin bildiği gibi oldukça geniş bir alana sahiptir. Sektör kendi içinde onlarca dala ve bölüme ayrılmaktadır. Sektörün içinde kadın doğum uzmanları, beyin cerrahları, göz doktorları ve diş hekimleri gibi birçok farklı bölümlerden kişiler yer alır.


Diyaliz Merkezi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Sağlık sektörü günümüzde yatırım yapılabilecek en mantıklı işlerin başında geliyor. İnsanların sağlığa karşı öncelik tanıması sektörü her zaman üst sıralarda tutuyor. Sadece hastalık da değil kontrol ve farklı amaçlarla sağlık sektörü pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.


Dış Ticaret Firması Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Neredeyse insanlar var olduğu sürece, ticaret de olmuştur. İthalat ve ihracat anlamında bugün dünyanın her yerinden yiyecek, içecek, mobilya, giysi ve neredeyse her şeyi satın alabiliyoruz.


Doğalgaz Tesisat (İç Tesisat) Firması Açmak | İş Fikirleri

Kış ayına girerken muhtemelen aklınıza daha parlak bir fikir gelmesi mümkün değildir. Hangi iş fikrinden mi bahsediyoruz(?) Elbette doğalgaz tesisatçılığından... Hayatta bazı ihtiyaçlar ihmale asla gelmez. Günümüzde doğalgaz bulunmayan pek çok ev hala farklı ısınma alternatifleri kullanıyor.


Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Olunur? | İş Fikirleri

Doğum fotoğrafçı stüdyosu, son yılların en popüler sektörlerinden biridir. Fotoğrafçılık sektörü kendi içinde birden fazla meslek dallarına ayrılır. Doğum fotoğrafçısı olmak da bunlardan biri. Ancak bu işi profesyonel yapanlar daha başarılı olur.


Dondurma Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Dondurma, yıllara meydan okuyan ve yazın lezzetine doyulmayan önemli yiyeceklerin başında gelir. Kimi menülerde soğuk yiyecekler kimi menülerde soğuk tatlı olarak tanıtılır. Kim nasıl tanıtırsa tanıtsın insanlar tarafından afiyetle yenilir. Bu işte bende varım diyenler için güzel hazırlanmış bir yazıya hoş geldiniz.


Dönerci Dükkanı Nasıl Açılır?

Pandemiden bu yana pek çok sektör yaşanan olumsuzluklar nedeniyle küçülmeye gitse de servis ve gıda sektörleri tam aksine büyüme gösterdi. Beslenme ihtiyacının hayat boyu devam eden bir güdü olduğunu düşünürsek bu durumu normal karşılayabiliriz.


Döviz Bürosu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Döviz bürosu açmak isteyen girişimciler için bu işin kolay olmadığını söylemek isterim. Dükkan açma maliyeti çok pahalı olmasa da döviz bürosu açılmasını sağlayacak şartlar oldukça ağır. İstenilen şartları yerine getirmek için ek bir sermaye gerekli. Sadece sermaye değil aynı zamanda anonim şirket de kurulmalıdır. İster yabancı ister Türk uyruklu olun Türkiye’nin her yerinde döviz bürosu açabilirsiniz.


Dövme Stüdyosu Nasıl Açılır | İş Fikirleri

Dövme sanatı geçici bir ilgiden daha fazlasıdır. Bu bir girişimcinin tutkusu olarak da anılabilir. Bir dövme dükkanını pazarlamak, işletmek ve sürdürmek konusunda liderliği ele geçirme düşüncesi sizi heyecanlandırıyor olabilir. Bu iş tamamen sevilerek yapılmaktadır.  Eğer geçici bir ilgi değilse dövme dükkanı açmak tam size göre olabilir.


Dürümcü Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Gıda, ülkemizde en çok tercih edilen ihtiyaçların başında gelmektedir. Temel ihtiyaç olarak bilinen gıda, her zaman vücudun alması gerekmektedir. Gıdaları da iki ya da üç farklı şekilde ele almak mümkündür. Evde yaptığımız veya hazırladığımız gıdalar. Diğeri ise hazır gıdalar.


Elektrik Taahhüt Şirketi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Yeni girişimciler üniversiteden mezun olduktan sonra ya da belli bir iş deneyimi kazandıktan sonra kendi iş yerini açmak ister. Bu konuda elektrik taahhüt şirketi açmak ilginizi çekebilir. Bu alanda gelişen ve sektör içinde çalışanların ilgisini çekebilir. Peki elektrik taahhüt şirketi nasıl açılır?


Elektrikçi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Günümüzde hayatımızın her alanında elektrikli aletleri kullanmaktayız. Bu elektrikli aletler de sürekli olarak çalışmayı sürdüren bir elektrik kaynağına ihtiyaç duymaktadır. İster evlerimiz, ister işyerlerimiz ya da başka alanlar olsun, doğru şekilde kurulmuş bir elektrik tesisatı neredeyse her alanda gereklidir.


Elektronik Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Elektronik işi, günümüzün dijital dünyasında en çok talep edilen iş fikirlerinden biri haline geliyor. Elektronik mağaza yıllar geçtikçe çoğalıyor. Her şey dijitalleşme evresine gidiyor. Ayrıca, çeşitli markalar, tüm markalara tek çatıdan erişmek için bir elektronik mağaza işletmesi kurmak istiyor.


Emlak Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Emlak dükkânı nasıl açılır, yazımızın konusunda sektörün getirileri, gelişmiş yönlerini ve kurulum aşamalarını ele alacağız. Emlak sektörüne giriş yapacak olanlar kendilerini şanslı hissedebilir. Çünkü kurulumu ve maliyetleri düşündüğümüzde en kolay kurulan işletme çeşidi emlakçılıktır.


Erkek Kuaför Salonu Nasıl Açılır?

Geçmiş yılların mahalle berberi kavramının günümüzde değişime uğradığı bir gerçek… Küçük bir dükkanda saç ve sakal bakımı hizmeti sunan berberler zaman içinde evrilerek erkeklere imaj hizmeti sunan işletmeler haline geldiler. Tek tük de kalsa eski nostaljik ruhu sürdüren erkek berber salonları mevcut olsa da işin kapsamının genel anlamda değiştiğinden söz edebiliriz.


Erotik Shop Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

İş fikirleri arayışı içindeyseniz popüler ve kazandıran bir sektör bulamamaktan yakınıyorsanız Erotik Shop nasıl açılır yazımızı okumalısınız. Genellikle erotik shop açmak isteyen ama açamayan insanlar mahremiyet konusundan şüphe duyarlar.


Eşarp ve Şal Dükkanı Nasıl Açılır?

Eşarp ve şal dükkanı açmak isteyenler bu yazımızı mutlaka okumalıdır. Günümüzde geçmişe nazaran tesettür giyim kategorisinde çok sayıda seçenek bulunuyor. Eşarp ve şal şatışı da buna bağlı olarak yükseliyor.


Ev Dekorasyon Mağazası Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Nitelikli bir ev dekorasyon mağazası açmak isteğiniz varsa bunun güzel bir girişim olduğu bilerek davranmalısınız. Verdiğiniz emeğin ve harcadığınız paranın karşılığın almak istiyorsanız doğru pazarlama yöntemleri kullanmanız faydalı olacaktır.


Ev Yemekleri Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kadın girişimcilerden tanıdığımız ev yemekleri sektörü son yılların popüler meslekleri arasında. Etrafımızda da rastladığımız kadım girişimciler ev yemekleriyle yiyecek sektörüne yeni bir bakış açısı getirdi. Hal böyle olunca ev yemekleri dükkanı açmak revaçta olmaya başladı.


Evcil Hayvan Bakıcılığı İşletmesi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Evcil hayvan bakıcılığı açmak, eğlenceli ve pek çok kişinin seveceği bir iş. Peki bu iş herkese göre uygun mu? Her hayvansever bu işi yapabilir mi? Bir belgeye ihtiyaç var mı? Tüm detaylar evcil hayvan bakıcılığı işletmesi nasıl açılır? Yazımızda…


Facebook’ta Şirket Hesabı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Günümüzde iş kurmak sadece geleneksel pazar anlayışıyla olmaz. Geçmişte sadece yerel pazar düşünülerek hareket edilirdi. Ancak artık dünya fazlasıyla büyüdü. Bu büyümeyle beraber insanların birbirine erişimi daha kolaylaştı. Artık dijital bir dünyanın gerçeğiyle beraberiz.


Fatura Ödeme Merkezi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Günümüzde fatura ödeme işlemlerinin bir kısmı internet üzerinden yapılmaktadır. Ancak reel ortamda fatura ödeme merkezlerini halen kullananların sayısı azımsanmayacak kadar çok. Yeni nesilde internet üzerinden ödemeler yapılsa da eski nesil insanlarda halen fatura ödemeleri reel bir dükkandan yapılmaktadır.


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Nasıl Açılır?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi açmak ülkemizde zor bir sürece tabi değildir. Özel fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerine yönelim arttıkça bu kurumların sayısı da artmaktadır. Yeni bir iş fikri hayata geçirmek insanlara maddi olarak sarsıcı geliyor.


Fotoğraf Stüdyosu Nasıl Açılır?

Fotoğraf stüdyosu açmak mı istiyorsunuz? Son yıllarda popüler bir meslek haline gelen fotoğrafçılık işini iyi yapanlar için güzel bir gelir kapısı olmuştur. Pandemi döneminde her sektör gibi fotoğrafçılık da geri planda kalsa da bu dönem bittikten sonra talep görmeye devam etmiştir.


Gece Kulübü Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Okumanın yaşı olmadığı gibi eğlenmenin de yaşı yok. Her insanın kendine göre eğlenmeye hakkı vardır. Ancak orta yaş grubu daha fazla eğlenceye ihtiyaç duyar. Stresini atabileceği ve iş yoğunluğundan bir nebze kaçabileceği yer ister. Gece kulüpleri orta yaşın eğlenmesi için oldukça uygundur.


Gelinlik Mağazası Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Gelinlik mağazası açmanın baz gereklilikleri vardır. Mesela modayı yakından takip etmeniz gerek ki müşterileriniz sizin seçimlerinizi önemsesin. Trendleri tasarladığınız gelinlikleri yasnıtmanız burada mühim bir konudur.


Geri Dönüşüm Tesisi Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Geri dönüşüm işi kurmak gibi bir hayaliniz mi var? İyi bir girişimci örneği sergileyerek geri dönüşüm işine mi atılmak istiyorsunuz? Hem dünyaya faydalı hem de geçiminizi sağlamak ana gayeniz mi? Peki geri dönüşüm tesisi nasıl kurulur? Prosedürler nerlerdir? Hangi evrak ve izinler gerekli? Maliyeti ne kadar?


Giyim Butiği Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Günümüzde iş alanlarının çalışma prensipleri değişti. Geleneksel pazarın yanında dijital pazarlama da hayatımıza girdi. Sadece dükkan satışı ile sınırlı kalmayan işletmeciler online pazarı da önemsedi. Özellikle de giysi satışı yapan işletme sahipleri için dijital mecralar ayrı bir alan oluşturdu. Giyim butiği açmak isteyenler 2021 yılında fırsatlar halen bitmemiş olabilir.


Gözlemeci Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Gözlemeci dükkanı açmak, gözleme yemek kadar kolay aslında. Nasıl mı? Dükkan açma konusuna yazının ilerleyen bölümlerinde değineceğiz. Şimdi gözlemeci sektörüne bir bakış atalım. Gözleme, yöresel bir börek olarak bilinmektedir. Peynirlisinden tutunda ıspanaklı, patatesli, kıymalı onlarca çeşidi vardır.


Gümüş Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Bu sektöre giren girişimciler genellikle metal işleme ve değerli taşlar konusunda tutkuludur ve değeri iyi görürler. Değerli taş işletmeleri genellikle benzersiz parçalarının birleşimi ile bir araya gelir. Gümüş dükkanı açmak isteyen aslında bu işin niceliklerini ve niteliklerini bilir.


Güneş Paneli Tesisi Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Enerji, günümüzde farklı şekilde üretilmektedir. Geçmişe dönük baktığımızda teknolojinin gelişmesiyle birlikte enerji üretiminde alternatif bir hayli çoğaldı. Son zamanların en çok tercih edilen enerji üretim şekli ise güneş tarlaları. Elektrik için doğrudan güneş ışınları kullanılarak enerji üretilebilmektedir.


Güvenlik Merkezi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Güvenlik, insanoğlunun birinci ihtiyaçlarından biridir. Barınma, gıda gibi ihtiyaçların yanında güvenliği de ekleyebiliriz. Kendini ve malını koruma altına almak geçmişte var olduğu gibi günümüzde de bulunuyor. Özellikle de günümüzde hırsızlık olaylarının fazla olması güvenlik tedbirlerini daha da önemli olduğunu gösteriyor.


Güzellik Salonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Güzellik ve kişisel bakım sektörü dünya çapında müthiş bir büyümenin eşiğinde. Özellikle de kadınların daha fazla tercih ettiği sektörü hem yakından inceleyeceğiz. Hem de güzellik salonu nasıl açılır, sorusuna yanıt arayacağız.


Halı Saha Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Bir grup arkadaşla spor yapmak ve günün stresini atmak için çok sayıda kişi halı saha alanlarını kullanmaktadır. Bu halı sahalar kimi zaman belediyelere veya vakıflara ait olmakla beraber, kimi zaman ise özel olarak işletilen halı sahalara rastlamak mümkündür. Oldukça popüler şekilde kullanılan bu halı saha alanları, yeni bir iş kurmayı planlayan kişiler için iyi bir fırsat oluşturmaktadır.


Halı Yıkama Şirketi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 

Temizlemek size keyif veriyorsa, en iyi yıkama hizmetini sağlamak için garantici konuşuyorsanız halı yıkama şirketi açmak kısa sürede sizi kara geçirecektir. Daha önce halı yıkama şirketinde çalışma imkânınız olduysa iş hakkında çoğu şeyi de biliyorsunuz demektir. Şimdi halı yıkama şirketi nasıl açılır? Konusunun detaylarına inelim.


Hobi Dükkânı Nasıl Açılır?  | İş Fikirleri

Model trenler, bulmacalar ve her türden oyun büyük iştir. Bir hobi mağazası açmak perakende işi başlatmak sizi finansal özgürlüğe giden yol olabilir. Hobi mağazaları, bir perakende mağazasından, bir alışveriş merkezi veya kendi web siteniz aracılığıyla bir çevrimiçi mağaza olarak işletilebilir.


Hosting Firması Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 

İnternet aleminin gelişmesi sayesinde insanlar dijital ortama yönelmiş durumda. Eskiye nazaran insanlar interneti daha fazla kullanıyor. En basit alışveriş işlemleri bile artık dijital ortamdan yapılıyor. Mutfak ihtiyaçlarını gidermek adına tüketiciler internet alışverişini seçiyor.


Hukuk Bürosu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 

Öğrenciler, mezun olduktan sonra iş kaygısı yaşamaya başlar. Hangi meslekte olursanız olsun belli bir dönem iş kaygısı oluşur. Henüz iş ile ilgili tecrübesi olmadığı için işe alım süreçleri sancılı geçer. Süreç böyle ilerlerken okuduğunuz meslekle ilgili bir iş yeri açma fikri de mantıklı gelebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir konu vardır. Hukuk bürosu nasıl açılır? Adlı başlığımızda yeni mezunların ya da uzun süredir bir yerde çalışan kişiler için iyi bir rehber hazırladık.


İç Çamaşırı Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Giyim sektörü kendi içinde başlı başına birden fazla iş sahası oluşturuyor. Farklı kategorilerde ya da iş sahalarında işletme sahibi olabilmek mümkün. Sadece bir alanı belirleyerek sektörün o kısmında giysi satabilirsiniz.


İş Geliştirme Merkezi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

İŞGEM olarak da bilinen İş Geliştirme Merkezi, yeni girişimci olan herkese kapılarını açıyor. İş sahibi olmak isteyenler ya da işini genişletmek isteyenler için İŞGEM, çok avantaj sağlıyor. İş Geliştirme Merkezi’nin verdiği destekle beraber ekonomi yeniden can buluyor. Bu nedenle İş Geliştirme Merkezi açmak son zamanların önemli işletme adımı olarak gösteriliyor.


İş Güvenliği OSGB Şirketi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Suç ve terörle ilgili endişelerin artmasıyla özel güvenlik hizmetlerine olan talep arttı. Özellikle de iş alanında güvenliğin önemi günümüzde anlaşılıyor. Her ne kadar teknoloji gelişmiş olsa da insan gücüne ihtiyaç duyuluyor.


İşitme Cihazı Merkezi Nasıl Açılır?

2022 kazandıran iş fikirleri olarak arama motoruna baktığınızda binlerce seçeneğe denk gelirsiniz. İşitme cihazı merkezi ise daha geri planda kalmış ama ihtiyaç duyulan bir iş alanıdır. Elbette sağlıkla ilgili bir iş yeri açmak söz konusu olduğunda prosedürler de farklı işleyecektir. İşitme cihazı merkezi açmak için neler gereklidir gibi soruların detaylı cevaplarını bu içeriğimizde bulacaksınız.


Jimnastik Salonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Jimnastik günümüzde özellikle ebeveynlerin tercih ettiği sporlardan biridir. Aileler çocukları için küçük yaşta gelişim göstermeleri ve spora alışmaları için jimnastik salonunu yolunu tutarlar. Çocukların gelişimi için önemli olan jimnastik, aynı zamanda yeni girişimciler içinde bir iş sahası oluşturmaktadır.


Kadın Kuaförü Nasıl Açılır?

Güzelleşme ve gençleşme arzusu çağlardan beri kadınların düşlerini süslüyor. Güzel görünme arzusu taşıyan kadınlar her dönemde, dönemlerinin imkanlarını zorlayarak daha güzel, daha etkileyici görünmek adına çabalıyor. İçinde bulunduğumuz dönemde ise, teknolojinin gelişmesi ile güzel ve genç kalmak artık çok daha kolay…


Kahvaltı Salonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 

Kahvaltı salonu açmak gibi bir düşünceniz varsa bilmelisiniz ki kahvaltı güne mutlu başlamanın anahtarıdır. Buna sebep olmak, insanların sizin hazırladığınız kahvaltı menüsüyle enerjisini artırmasını sağlamak gurur vericidir. Cemal Süreya’nın şiirinde belirttiği gibi ‘’kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı’’ yaklaşımını pek çok insan doğrular. Kahvaltı salonu açmanız için en güzel sebep faydalı olacağınızı bilmektir.


Kahve Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kahve Sektörüne Genel Bakış

Son zamanlarda insanların daha fazla iş arayışına girdiği ve kendi işinin mimarı olmak için adım attığı bir gerçektir. Günümüzde en karlı yatırımlardan biri olan kahve dükkânı / cafe açmak ilk etapta maliyetli olsa da profesyonel bir yönetimle kazandıran bir işletme haline gelecektir. Çevrenizdeki kahve dükkanlarına bir bakın, neler görüyorsunuz? En ünlü cafelerin hangi yönü kuvvetli?


Kamera Sistemleri Şirketi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Güvenlik, insanoğlunun en birincil korunma durumudur. İnsan kendini her daim güvende olduğunu hissetmek ister. Güven ve korunaklı bir hayat günümüzde ise artık teknolojik aletlerin görevi haline geldi. Güvenlik kamera sistemleri sayesinde insanların yaşam alanları korunmaya başlandı. İster ev ister iş yeri olsun insanların güvenilir alana ihtiyacı ortaya çıktı. Bu da yeni bir sektörün oluşmasını sağladı. Kamera sistemleri şirketi açmak adlı yazımızla birlikte yeni bir sektörü daha sizlerle buluşturacağız.


Kasap Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kasap dükkanı açmak mı istiyorsunuz? Et ve et ürünlerinde iyi bir geçmişe mi sahipsiniz? Belki de bu sektör tam da size göre. Ancak bazı adımları izlemek size yararlı olacaktır.


Kebap Salonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kebap salonu nasıl açılır? Kebap dükkanı açmak maliyetli midir? Sorularına yanıt aramadan önce kısaca sektöre giriş yapalım. Gıda ya da yemek sektörünün öneminden bahsedelim.


Kişisel Gelişim Kursu Nasıl Açılır?

Kişisel gelişim kursu açmak isteyenlerin haberdar olması gereken prosedürleri ve bilgileri bu metnimizde derledik. Her ne kadar kurs açmak için uygun şartlara sahip olsanız da eğitmenlik konusunda beceri düzeyiniz önemlidir.


Kitabevi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kitap kokusunu sever misiniz? Binlerce kitabın arasında dolaşmak, bilgilerinizi sunmak ve kitap severlere yardım etmek isterseniz kitabevi açmak size uygun bir iş demektir. Yeni iş fikirleri için uzun uzun düşünmek yerine mizacınıza en uygun mesleğe yatırım yapmak en doğrusu olacaktır.


Kitap Cafe Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kitap cafe açmak isteyenler için iyi bir rehber olacağını düşünüyorum. Bu işin incelikleri ve sektördeki yerini sizlerle paylaşacağım. Farklı bir tarz ile anlatılan kitap cafe artık popüler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.


Kırtasiye Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kırtasiye malzemesine büyük küçük herkesin her an ihtiyacı olabilir. İş fikrini uygulamaya koymadan önce bu açıdan bakmak devam eden sürece pozitif bakmanızı sağlar. Şöyle düşünüyor olabilirsiniz, artık belli başlı küçük işletmelerde de bu malzemeler satılıyor.


Kokoreççi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kokoreç severler, kokoreç yemek istedikleri zaman şehrin bir ucuna kadar gidebilirler. En iyi tadımı yapmak için farklı ustaların kokoreç yapışlarını bile incelerler. İnternette yapacağınız araştırmalarda bu konuda çok çeşitli bilgilere rastlayabilirsiniz. Peki, kokoreççi nasıl açılır? 


Kooperatif Nasıl Kurulur?

Kooperatif nasıl kurulur? Sorusuna iş fikirleri arasında yer vermek istedik. Bunun ilk sebebi kooperatiflerin kuruluş amacıdır. Ekonominin sıkıntılı sürecinde, çoğu insanın çeşitli konularda yardıma ihtiyacı olabiliyor. Kooperatifler çıkarların olmadığı, karşılıklı yardımlaşma ve dayanışmanın merkezde bulunduğu tüzel kişiliklerdir. Bu yazımızda kooperatifler nasıl kurulur? Başlığını inceleyeceğiz.


Kostüm Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Yeni bir iş imkanıyla daha karşı karşıyayız. Genel sektörlerin dışına çıkabilmek ve alışılmışın dışında meslek icra etmek, cesaret işidir. Genç bir girişimi için farklı olduğunu düşündüğümüz bir sektöre “merhaba” deyin. Hadi gelin hep birlikte kostüm dükkanı nasıl açılır? Sorusuna yanıt bulalım. Bu iş sahasını detaylandıralım.


Kozmetik Mağazası Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Elinizde belli bir bütçeniz var ve güzel bir yatırım yapmak istiyorsunuz. Elbette bu kararınıza saygı duyuyoruz özellikle bu başlığı inceliyorsanız! Tüyo vermek serbest. Kozmetik mağazası nasıl açılır? Sorusu son zamanlarda çok fazla merak ediliyor. Bunun sebebi ise, güzellik algısının değişiyor olması.


Kreş Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kreş nasıl açılır? Iş fikrini anlatmadan önce şunu söylemekte fayda var çocukla anlaşabilen herkes kreş açmaya kalkmamalıdır. İşi yaparım demekle sürecin içinde bulunmak apayrı şeylerdir. Kreş açmak için bazı şartlar vardır. Bu yazımızda kres nasıl açılır? Detaylı bilgi vereceğiz.


Kumpir Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Şirket kuruyorum prensibiyle çıktığımız bu yolda bir az sermayeli sektörü daha buluşturuyoruz. Kumpirci dükkanı açmak isteyenlere sevindirici bir haberi başta verelim. Böyle bir işe kalkışmak isteyenler 50 bin liranın altında bir sermaye ile dükkan açabilir.


Kuru Temizleme Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kuru temizleme dükkânı son yılların en çok tercih edilen meslekleri arasına girmiştir. Birçok yeni girişimci kuru temizleme işi yapmak için araştırmaya koyuldu. Yeni bir iş arayışında olanlar için iyi bir alternatif olan kuru temizleme mesleği sanıldığı kadar kazançlı mı?


Kuruyemiş Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kuruyemiş dükkanı nasıl açılır? Sorusundan önce kuruyemiş hakkında kısa bilgiler vermek isterim. Kuruyemişin Türk toplumundaki yeri ve önemi nedir? Ne kadar kuruyemiş tüketiyoruz? Vereceğimiz bu bilgilerin dükkan açma konusunda yardımcı olacağını düşünüyorum.


Kurye Şirketi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Yeni bir iş kurmak isteyen girişimciler için birçok sektör bulunmaktadır. İş sahasının geniş olması girişimcilere pek çok alanda yeni imkanlar sunmaktadır. Arz – talep dengesinin karşılanması için yeni iş girişimleri muhakkak yapılmalıdır. Kurye şirketi açmak ve bu iş sahasını sağlayabilmek son derece önemli bir sektördür.


Kuyumcu Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Kuyumcu dükkânı açmak her dönem gündemde olan bir sektördür. Altın, geçmişten günümüze önemli bir ziynet eşyası olarak bilinir. Aynı zamanda bazı dönemlerde altın, değiş – tokuş işlemlerinde de kullanılmıştır. Günümüzde ise, insanlar tarafından daha çok yatırım amaçlı kullanılır.


Lastikçi Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Otomotiv sektörü en revaçta iş sahasıdır. İnsanlar vasıta olmadan neredeyse hiçbir şey yapamamaktadır. İnsan hayatında otomobiller önemli bir ulaşım aracı olmuştur. İster şahıs olarak ister toplu taşıma aracı olarak kullanın, otomobiller hayatımızın değişilmez bir parçasıdır.


Lazer Epilasyon Merkezi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Lazer epilasyon merkezi açmak mantıklı mıdır? Lazer epilasyon merkezi nasıl açılır? Güzellik merkezleri günümüz şartlarında nasıl görülmektedir? Sektörün alanı yeterli iş sahasına sahip midir? Bu ve buna benzer soruları sizler için cevaplayacağız.


Limited Şirket Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

 

İnsanlar bir kısmı şirket kurmayı hayal eder. İstedikleri alanda ya da sektör için şirket açmayı ister. Girişimciler ve ticari kafa taşıyan insanlar başka kişilerin yanında çalışmayı kabullenemezler. Bu yüzden kendilerine ait bir iş yeri açmak ister. Bunun için ülkemizde şahıs, limited gibi şirket kurulumu yapılmaktadır.


Linkedin’de Şirket Hesabı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 

Bir işletmenin iş hayatı sadece geleneksel pazar üzerinde olmamalı. Dijital argümanlar işletme tarafından aktif kullanılması gerekli. Günümüzde dijital iş dünyasını yok sayan şirketler kaybetmeyi göze alır. Ticaret hacminin artık büyük bölümü dijital ortama taşındı. Bu yüzden iş sektörü fark etmeksizin e-ticaret tercihi masada olmalıdır.


Lojistik Firması Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 

Günümüzde işi garantiye almak çok ciddi bir problem haline gelmiştir. Buna ilaç gibi gelen bir sektör vardır. Taşımacılık yani daha nitelikli anlamıyla lojistik sektörü! Son yıllarda lojistiğe düşkünlük artmıştır. Bu artışın perde arkasını elde edilen kazan ve talep oluşturur. İş kurmaya hevesli gençler lojistik sektörünü düşünebilir. Yalnız bilgi birikimi ve tecrübenin bu meslekte ciddi önem taşıdığı bir gerçektir.


Lokmacı Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 

Son dönemin yıldızı parlayan sektörüyle tanışmaya hazır mısınız? Belki de son yıllarda bu kadar çabuk yayılan nadir mesleklerden biri. Başlıkta da gördüğünüz gibi bu sefer ki sektörümüz lokmacı dükkanı. Bu yazıda "lokmacı dükkanı nasıl açılır?" konusunu derinlemesine masaya yatıracağız. Günümüzde halen lokmacı açmak mantıklı mı? Sorularına yanıt arayacağız.


Lunapark Nasıl Açılır?

Güncel iş fikirlerini anlattığımız bu seride sıra Lunapark açmaya geldi. Lunapark nasıl açılır sorusunun detaylı cevabı metnimizde yer alıyor. Öncelikle şunu belirtelim ki Lunapark ile eğlence merkezleri aynı kefeye konulmamalıdır. Lunaparklar eğlence merkezlerine göre daha görkemlidir. Ayrıca lunaparklar açık alana kurulmuştur.


Makarna Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Makarna, spagettiden fettuccine ve mantıya kadar, tüm harika biçimleriyle insanlara sunuluyor. Öğle ve akşam yemeklerinin temelini oluşturuyor. Ortalama bir insan haftada yaklaşık 90-100 gram makarna tüketebiliyor. Bunları düşündüğümüzde bir makarna dükkanı açmak iyi bir fikir olabilir.


Manav Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Manavcılık başlı başına yapılan meslek türleri arasındadır. Herhangi bir tecrübe gerektirmeyen bu sektörde her yeni girişimci manav dükkanı açmak için kolları sıvayabilir.


Mantı Salonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Mantı salonu açmak günümüzün gıda sektöründe iyi bir alternatif oluşturuyor. Bu alanda kendine iş imkanı sağlamak için bir fırsat olabilir. Özellikle kadın girişimciler için daha avantajlı bir iş sahası olduğunu söyleyebiliriz.


Masaj Salonu Nasıl Açılır?

Yaşamın kaosu ve günlük hayatın stresi, bedenimizde ve ruhsal benliğimizde zararlı etkiler yaratır. Bu zararlı etkilerden sıyrılmak adına manevi boyutta dua, meditasyon, çeşitli inanç ve ritüellerden destek alırız.


Maske Üretim Fabrikası Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Her gün farklı meslek alanlarına ya da farklı sektörler iş sahası olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin lokmacı dükkanı açmak bir ara çok revaçtaydı. Ya da nohut pilav dükkanı açmak insanlara ciddi gelir sağlıyordu. Şimdi ise maske üretim fabrikası kurmak son derece revaçta.


Matbaa Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Günümüzün iş alanlarından birisi de matbaacılık. Teknoloji ve dijital medyanın gelişmesine rağmen matbaacılık halen tercih edilebilmektedir. Hem insanlar tarafından hem de yeni bir iş yeri açmak isteyenler matbaacılık sektörünün ölmediği görüşünde.


Medikal Estetik Merkezi Nasıl Açılır?

Estetik, günümüzde artık çoğu insan için bir ihtiyaç haline geldi. İnsanlar sadece güzellik için değil farklı nedenlerden dolayı ameliyat içinde estetik işlemlerini tercih ediyor. Günümüzde güzellik salonları ve medikal estetik merkezleri fazlasıyla tercih ediliyor. Bunu bilen yatırımcılar ve iş sahipleri bu alanda işletme kurmak istiyor. Peki medikal estetik merkezi nasıl açılır? Diğer iş sahalarından ne gibi farkı vardır? Herkes açabilir mi?


Medikal Market Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Sağlık sektörü, ticaretin önemli bir kısmını oluşturur. İstemesek de hastalıklarla geçirdiğimiz bir hayatımız vardır. En azından bir kere de olsa hastaneye gitmişizdir. Bu işin bir de ticari boyutu var. İlaç ticareti olarak da bilinir. Sağlık sektörü dünyanın her yerinden ticaretin önemli bölümünü oluşturur.


Medya Şirketi Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Günümüzde medya artık çok daha kapsamlı bir alana sahip. Durum böyle olunca da medya şirketlerine olan ilgi artıyor. Medya şirketi nasıl kurulur? Başlıklı bu yazımızda aydınlatıcı bilgiler vereceğiz. Öncelikle şunu söylemek gerekirse medya deyince akla artık televizyon sektörü gelmiyor. Bir de işin dijital boyutu var.


Meslek Kursu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 Meslek kursları gün geçtikçe daha fazla önem kazanıyor. İnsanların yeni meslekler edinmesini sağlayan bu kurslar sayesinde bireyler yeni iş imkanı da buluyor. Her. Açıdan avantajlı olan kurslar kişisel gelişime de katkı sağlıyor. Günümüzde oldukça revaçta olan meslek kursu nasıl açılır? Meslek kursu açmak mantıklı mıdır? Kurs açmak için neler yapılması gerekir? Bu yazıda meslek kursu açmanın inceliklerine yer vereceğiz.


Meyhane Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

İnsanlar arasında meyhane kültürü artık bir kült haline gelmiş durumda. Pek çok insan meyhane, gece kulübü, bar gibi yerleri eğlence amaçlı tercih etmektedir. Sevmeyenler kadar sevenlerinde çoğunlukta olduğunu söylemek mümkün. Pandemiden sonra bu gibi mekanların daha çok rağbet gördüğü biliniyor. Yeterince eğlenemeyen insanlar meyhanelerin yolunu tutuyor. Peki aklınıza hiç meyhane açmak geldi mi?


Midyeci Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Sokak lezzeti dediğimizde aklınıza ne geliyor? Sokak lezzetleri sizce revaçta mı? Tüketiciler tarafından sokak lezzetleri tercih ediliyor mu? Tüm bu soruları sizler için midyeci dükkanı nasıl açılır? Sorusunda yanıtlayacağız. Herkesin bildiği üzere midye de bir sokak lezzeti olarak geçmektedir. Öyleyse sektöre giriş yaparak yazımıza başlangıç yapalım.


Mobilya Mağazası Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

 

Mobilya mağazası açmak mı istiyorsunuz öyleyse bu yazımızda tüm ayrıntıları bulacaksınız.  Mobilya her gün alınan bir eşya olmadığı için aslında sektör göz korkutabilir. Avantajını düşündüğünüzde mobilya fiyatları kısa sürede ciddi artış gösterir. Bunu mağazanız adına iyi kullandığınızda müşteri çekebilirsiniz. Rakip firmaların ani fiyat artışlarını takip edin. Onların koydukları fiyat farklarının biraz daha aşağısında mobilya satışı gerçekleştirin. Tabii başlangıçta... Yeni kurulan bir mobilya mağazasından müşteri önce indirim bekler. Potansiyel müşterilerinizi hayal kırıklığına uğratmak istemezsiniz değil mi?


Montessori Okulu Nasıl Açılır?

Montessori kavramı ülkemizde son zamanlarda büyük ses getirmiştir. Özellikle benimsediği eğitim metodları sebebiyle tercih edilen Montessori eğitimde yeni bir kültüre geçişi sağlamıştır.


Motosiklet Mağazası Nasıl Açılır?

Motosiklet tutkunuysanız ve bu işin ticaretini yapmak istiyorsanız bu içeriğimizi mutlaka okumalısınız. Motosiklet mağazası açmayı düşünüyorsanız satı tekniklerini bilmeniz gerekiyor. Ürün çeşitliliği de mağazanızı öne çıkaran unsurlardan olacaktır.


Muhasebe Bürosu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

 

Bazı işler vardır, herkes tarafından yapılabilir. Bazı işler ise sadece alanında uzman kişiler tarafından yapılabilmektedir. Muhasebe bürosu açmak da tam da öyle bir şey. Herkes istediği gibi muhasebe dükkanı açamaz. Bu işe girişebilmek için bazı yetki ve yeterlilik sahibi olmak gerekir. Kısacası muhasebe ya da mali müşavir olarak çalışmak gerekir. Bu işin mutfağında yer almadan işe kalkışmak çok yanlış seçenek olur.


Nakliye Şirketi Nasıl Açılır?

İster şehir içi, ister şehir dışı olsun taşınmak çok sıkıntılı bir süreçtir. Yeni bir evde, yeni bir hayata başlamak çok keyifli olsa da her şeyin yerli yerinde olduğu bir düzene ulaşmak hemen olmaz.


Nikah Şekeri Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

2022 yılında pandeminin daha az etkili olmasıyla birlikte düğün sezonu daha hareketli geçebilir. 2019 senesinden sonra 2 yıllık dönemde birçok etkinlik iptal olmuştu. Şimdi ise etkinliklerin daha faal olabileceği bir dönem başlıyor.


Okul Kantini Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Bu konumuzda okul kantini açmak fikri üzerine yoğunlaşacağız. Okul kelimesini vurgulama sebebimiz bu kantinlerin yalnızca eğitim dönemlerinde aktif çalışmalarıdır. Gürültüyü sevmiyorsanız veya hızlı olmak size göre değilse okul kantini açmak fikrini yeniden düşünmelisiniz.


Optik Mağazası Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Günümüzde iş kurmak isteyen pek çok girişimci bulunuyor. Yıllar geçse de sektörlerin geleceği değişmiyor. İhtiyaçların olmasından dolayı her sektör kendi ihtiyacını karşılamak zoruda. Bu yüzden arz-talep dengesi kurulması için yeni işletmelerin kurulması gerekiyor.


Organik Gıda Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Bilmediğiniz bir konuda işe girişmek her açıdan risklidir. Yalnız, hayatınızı ne üzerine kurguluyorsanız ve yaptıklarınızla yürüttükleriniz aynı doğrultudaysa işte o zaman başarılı olursunuz.


Organizasyon Şirketi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

En yeni karlı iş fikirleri arasında organizasyon şirketleri açık ara diğerlerine fark atabilir. Neden mi? Çünkü çok fazla rağbet görmeye başladı. İnsanlar zaman kaybetmemek için düğün, davet, doğum günleri gibi organize edilmesi gereken işleri artık profesyonellere bırakmayı tercih ediyor. Son zamanların popüler girişimi olan organizasyon şirketi nasıl açılır?


Otel Nasıl Açılır?

Otelcilik, her dönemin kazançlı sektörleri arasında yer alır. Her ne kadar pandemi sürecinde sıkıntılardan geçse de global anlamda popüler ve trend bir sektördür. Hizmet sektörü olması sebebiyle operasyonel anlamda güçlükleri olsa da iyi kurgulanmış bir operasyonla potansiyel risk ve problemleri elimine etmek mümkündür.


Oto Aksesuar Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Otomobil sektörü başlı başına geniş bir alanı oluşturuyor. Otomotiv olarak sektörün ticaret kısmı önemli bir konumda. Elbette sektör kendi içinde de belli başlı meslek gruplarına ayrılıyor. Yedek parça satanlar, özel servis hizmeti verenler, oto galeri dükkanı açanlar, oto aksesuar dükkanı ve daha sayamadığımız birçok meslek grupları...


Oto Ekspertiz Firması Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Oto ekspertiz açmak aklınıza daha önce hiç gelmiş miydi? Otomotiv sektörüyle beraber büyüyen bir iş kolu haline gelmiş alanda iş kurmaya ne dersiniz? Ancak bu iş sahasında yapılması gereken bazı detayları atlamamak gerekir.


Oto Galeri Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Son zamanların en karlı işlerinden birinde olamaya ne dersiniz? Altın, Dolar ve Euro gibi birimlerden daha fazla değerlenen bir sektöre giriş yapmak ister misiniz? Durduğu yerde değerine değer katan yıllar geçse bile eskimeyen eşyaların başında geliyor. Hangi sektörden mi bahsediyoruz? Elbette otomotiv sektörü.


Oto Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Oto yıkama dükkanı açmadan önce etraflıca bir araştırma yapmak gerekir. Bu dükkânı kendiniz mi kuracaksınız yoksa bayiilik mi alacaksınız buna göre değişen prosedürleri muhakkak okuyun.  Her iş girişimi gibi, oto yıkama sektöründe de riskler mevcuttur. Çevrenizde bu iş ile daha önce ilgilenmiş yahut hala ilgilenen birileri varsa fikirlerini alın.


Oyun Merkezi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Zamanında hepimiz çocuk olmuşuzdur. Çocuk olmanın en güzel tarafı ise, oyun oynamaktır. Oyun oynamanın yeri, zamanı ve mekanı yoktur. Bu deyim aslında günümüze daha fazla geçerli. Önceden sokakta oyun oynayan çocuklar akşam güneş batmadan eve gelirdi.


Oyuncak Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Oyuncak dükkanı açmak son zamanların en popüler tercihi haline geldi. Keyifli bir insan olduğunuza inanıyorsanız, bu çağda yetişen çocukların ihtiyaçlarını yakinen takip ediyorsanız oyuncak dükkanı açmak fikri oldukça keyif vericidir. Her iş alanında olduğu gibi oyuncak satıcısı olmak da emek ve bilgi ister.


Özel Dedektiflik Bürosu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Dedektifleri insanlar filmlerden bilir. Amerika yapımı filmlerde daha fazla gördüğümüz dedektiflik işleri aslında gerçek hayatta da var. Ancak bu insanlara biraz uzak gibi geliyor. Özellikle Amerika ve Avrupa’da özel dedektifler oldukça fazla. O filmlerde ya da dizilerde gördüğümüz dedektiflik bir meslek.


Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Yeni girişimciler, yapabilecekleri işlere daha çok yönelir. Ticari olarak kafasına yatan işler kişilerin birinci tercihi olur. Kazanç ön planda tutulur ve tamamen önemli olan gelir elde etmektir. Fakat bazı meslek gruplarında gelir kadar yapılan işinde manalı olması etkilidir.


Özel Öğrenci Yurdu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Ülkemizde son zamanlarda yurt işletmeciliği revaçta olan sektörlerin başında geliyor. 2000 senesinden sonra yatılı okulların ve üniversitelerin fazlalığı bir sektörün daha yükselişine neden oldu. Girişimci ruhu olan pek çok insan özel öğrenci yurdu açmak için kolları sıvadı.


Özel Poliklinik Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Sağlık, insanın en büyük hazinesidir. Sağlıklı bir vücuda sahip değilsek yaşamın hiçbir anlamı kalmaz. İsterseniz dünyanın en zengin insanı olun ama sağlığınız yerinde değilse para bir şeyi ifade etmez. Ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde sağlık adına ciddi adımlar atılmaktadır.


Özel Tiyatro Salonu Nasıl Açılır?

Özel tiyatro salonu açmak isteyenler bu işi sadece bir girişim olarak düşünmemelidir. Sanata katkı sağlamak, değerli sanatçıları ağırlamak için gerekli şartların sağlandığı bir tiyatro salonu açmalıdır.


Parfümeri Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Güzel kokular sürmek ve güzel kokmak insanın doğasında var. Güzel kokmak ise bazı ürünler kullanarak mümkün olmaktadır. Bu ürünlerin başında da parfümler gelir. Kadın - erkek fark etmeksizin güzel kokmayı ister.


Parti Malzemeleri Dükkanı Nasıl Açılır?

Doğum günü, nişan, özel bir kutlama… Amacınız ne olursa olsun, parti, eğlenceli bir aktivitedir. İster kalabalık bir grupla, isterseniz çekirdek bir ekiple olsun, partilerin eğlenceli ve davetkar bir havası vardır. Bir taraftan kutlamayı da sembolize ettiği için unutulmaz anılar yaratmaya da olanak tanır.


Pastane Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Ülkemizde kimse farkına varmasa da bir pastane kültürü oluştu. Bu kültürün oluşmasında televizyon dizilerinin rolü büyük. Birçok dizi de yer alan pastaneler insanların gözünü açtı. Özellikle de genç kadın girişimciler için pastane açmak fikri ortaya çıktı.


Pide Salonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Yeni bir gıda sektörü ile ilgili yazıyı sizlerle buluşturuyoruz. Bundan önceki yazılarımızda kebap salonu nasıl açılır, gözlemeci dükkanı nasıl açılır ve steakhouse dükkanı nasıl açılır? Yazılarını paylaşmıştık. Şimdi ise, pide salonu nasıl açılır, adlı yazıya değineceğiz. Diğer gıda sektörlerindeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.


Pizzacı Dükkanı Nasıl Açılır?

Dünya mutfağı dendiğinde akla ilk gelen pizzadır. Domates, peynir ve diğer malzemelerin mayalı hamur tabanı üzerine yerleştirilmesiyle oluşturulan pizza; İtalya’nın tüm dünyaya tanıtıp sevdirdiği tatların başında gelir. Ülkemizde de pizza sevilmekte ve yoğun olarak tüketilmektedir.


Psikolojik Danışmanlık Merkezi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

İnsanoğlunun hayatında bazı şeyler her zaman istediği gibi gitmez. Ara sıra insanın hayatında inişli çıkışlı dönemler olur. Bu dönemlerde kendimizi iyi hissedeceğimiz bir yerler arar dururuz. Bizi dinleyecek ve bize yol gösterecek birilerine ihtiyaç duyarız.


Rehinci Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Rehin dükkanları, bankalarından kredi başvurusu yapmak istemeyen veya vakti olmayan kişiler için hızlı ve uygun kredi talebini dolduruyor. Bir rehin dükkanının ana işi, rehinli mallara karşı yüksek faiz oranlarıyla kısa vadeli kredi sunmaktır.


Reklam Ajansı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Reklam denilince haliyle ilk önce düşünülen şey sektörün zorluğudur. Reklam alanında eğitim almışsanız daha cesur olabilirsiniz. Bu konuda eğitiminiz yoksa bir işe sıfırdan giriş yapmayı planlıyorsanız daha zor bir süreç sizi bekliyor diyebiliriz.


Reklam Tabela Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Firmalar, yaptıkları işlerin bilinirliğini insanlara göstermek ister. Yapılan işlerin ya da müşterilere bir ürün satmak için pazarlama yolunu kullanır. Pazarlamanın en etkili yöntemi ise reklamdır. Reklam vererek firma yaptığı işi tanıtır veya firma reklam sayesinde ürününü satışa çıkarır.


Rent A Car Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Rent A Car açmak isteyenler ve bu sektörü merak edenler doğru yere geldi. Yeni bir iş yeri kurmak ve kendi işinizi yapmak istiyorsanız, günden güne büyüyen bir sektöre hoş geldiniz. Ancak bu yazıyı okuyacaklar için baştan şunu söylemeliyim: Oto kiralama dükkanı açmak o kadar düşük maliyetli bir iş değil. 100 – 200 bin liranın altında bir sermeye ile işletme yapabileceğinizi düşünmeyin.


Saatçi Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Saat, dünya genelinde en çok kullanılan aksesuarlardan biri. Erkek olsun kadın olsun yaş aralığı fark etmeksizin herkesin özenle seçtiği ve kullandığı bir aksesuardır. Saatlere olan merak geçici bir heves olarak gözükmez. Yıllar geçse de saatlere olan ilgi hiçbir zaman azalmaz.


Sanal Mağaza Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Sanal Mağaza Nasıl Açılır? Sorusu çok fazla gündeme gelen, arama motorlarında sıklıkla araştırılan bir konudur. Sanal mağaza açmak için başvuranların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun ilk sebebi kazancı ciddi oranda artırması ve daha fazla kişiye ulaşma imkânı sağlamasıdır. Sanal mağaza açmak için belirlenmiş birtakım kurallar vardır.


Sanat Galerisi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Sanat her toplumun aynasıdır. Sanat olmadan bir toplumun gelişmesi ve medeniyet örneği göstermesi zordur. Geçmişten günümüze kadar gelen pek çok ülke ve imparatorluklar sanata önem vermiştir. Devletlerin sanata önem vermesi bireysel olarak da olumlu karşılanmıştır.


Şarap Evi Nasıl Açılır?

Şarap evi açmak bu işi yapmayı gerçekten çok isteyen biriyle mümkündür. Başarılı bir kariyer yakalamak istiyorsanız şarap evi açmak için iyi bir araştırma yapmalısınız.  Şarabı içmenin bir usulü olduğunu söylerler.


Şarküteri Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Ülkemizde şarküteri sektörüne insanlarımız yabancı değildir. Hatta vejetaryen olmayan pek çok insan şarküteri reyonunu ya da bölümünü sever. Önceleri şarküteri marketin içinde bulunan bir bölüm olarak bilinirdi.


Şekerci Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Gıda sektörünün her alanında birilerine muhakkak iş vardır. İster bir kebapçı açın, ister bir pideci. Gıda üzerine bir iş kumayı kafanızda planladıysanız iyi bir sektör seçtiğinizi söyleyebiliriz. Elbette koşullarında iyi gitmesi yaptığınız işin önünü açar.


Sigorta Acentesi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Sigorta acentası açmak sürecin başında sizi düşündürebilir. Bu işe, sağlayacağınız karı düşünerek odaklanmak size tecrübe ve maddiyat kazandırır. Sigorta acentesi nasıl açılır sorusunun cevabını almak isteyenler bunu sigorta bayiliği olarak da araştırabilir. Kafanızın karışmaması adına iki ismi de bilmelisiniz.


SPA Merkezi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

SPA merkezi açmak diğer iş sahalarına benzemez. Ciddi çalışma, başarı ve azim ister. SPA yeri açmak büyük bir girişimcilik örneğidir. SPA, daha baştan diğer meslek dallarıyla ayrışır. SPA dükkanı açmak için iyi bir iş tecrübesi gerekmektedir.  Öncelikle kısaca SPA’nın tanımına bakalım.


Spor Mağazası Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Spor dünyanın birçok yerinde hem profesyonel hem de amatör olarak yapılan bir etkinliktir. Profesyonel olarak yapılan sporlar genellikle insanlara para kazandırırken amatör olarak yapan insanlar ise formunu korumak, vakit geçirmek ve hobi olarak yapmaktadır. Sektörün geniş olmasın en çokta bu işi yapan işletmeleri sevindirir.


Spor Salonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

İnsanlar artık sağlıklı yaşam için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu da bazı ihtiyaçları beraberinde getiriyor. Yürüyüş yapmak, düzenli ve dengeli beslenmenin dışında yaşam kalitelerini artırmak adına profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorlar.


Spotçu Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Spotçu dükkanı açmak isteyenler bu işin inceliklerini ve niteliklerini araştırır. Ancak bu işin genel temasında geniş bir yayılım söz konusudur. Satılan ürünler fazlasıyla çeşitli olur. Öncelikle spot ürünler daha uygun ve ikinci el olmuş ya da yenilenmiş şeklinde de bilinir. İnsanların buna rağbet etmesi geçmişten bu zamana kadar devam ediyor.


Steakhouse Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Günümüzün yeni restoran anlayışı çoktan değişti. Şimdilerde artık Steakhouse restoranları ünlendi. Steakhouse dükkanı nasıl açılır? Sorusuna yanıt vereceğiz. Ancak öncelikle Steakhouse nedir ve nereden gelmiştir? Ve kısaca tarihine göz atalım.


Su Bayisi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Su, insanlığın önemli kaynağıdır. Su olmadan insanlar yaşamını sürdürmesi oldukça zordur. Özellikle de temiz suya olan ihtiyaç her zaman fazladır. Suyun yaşantımızda etkisini inkar edemeyiz. Ve konu içme suyu olduğunda her şey daha çok değişir.


Süt Üretim Çiftliği Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Köy hayatı yaşamak herkesin en büyük hayali. Hem köyde yaşayıp hem de çiftçilik ya da hayvancılık yaparak geçimini sağlamak isteyenler günümüzde pek çok kişinin en büyük hayalidir. Bu hayali gerçeğe çevirmek kolay değil.


Süt ve Süt Ürünleri Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Gıda, insanların öncelik ihtiyacı olduğu için bu alanda doğru ve planlı iş adımları başarıyı getirir. Bu yüzden sektör içinde hangi alanda iş yapılırsa yapılsın kazanç olabilir. Ancak burada izlenen yol ve stratejinin önemini bilmek lazım.


Taksi Durağı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Her geçen gün insanlar iş kurmak için yeni iş sahaları arıyor. Bu iş sahalarına bakarken girişimciler genellikle yapabilecekleri meslekleri tercih ediyor. Tecrübe sahibi olmasa dahi ticari anlamda belli kazanımlar elde edenler için her iş yapılabilir seviyesine geliyor. Ancak bazı işleri yapmak içinde tecrübe, bilgi ve birikim gerekiyor. Taksi durağı açmak isteyenler için belli bir tecrübeye sahip olmaları önemli.


Tatlıcı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Yeni bir iş kurmak isteyen ve geleceğini yeni işine adayan birçok kişinin son zamanlarda en çok tercih ettiği iş fikirleri içinde tatlıcı dükkanları geliyor. Sermayeniz olabilir ancak, doğru işin hangisi olacağı yönünde hiç bir fikriniz olmayabilir. Tatlıcı nasıl açılır?


Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Tarımsal iş gücünün büyüklüğü ülkemizde yeniden rağbet görmeye başladı. Bir kısım çiftçiler işlerine son verseler de bazı yeni girişimciler tarımsal yatırımlarına devam ediyor. Tarımsal yatırımın yanında en çok tercih edilen sektörlerin başında hayvancılık da geliyor.


Tekel Bayii Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Karlı iş fikirleri arasında tekel bayisi açmak mutlaka yerini alır. Tekel bayisi işletmenin püf noktaları bilindiğinde işler yolunda gidecektir. Tekel bayisi çoğunlukla alkol ve sigara içen insanların sık sık uğradığı marketlerdir. Türkiye’nin perakendecilik potansiyeli yüksek ülkeler arasında olması da bu işin parlak bir fikir olduğuna işarettir.


Tekne – Yat Kiralama Şirketi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Bugünkü konumuz tekne yat kiralama şirketi nasıl kurulur? Başlığında bazı tavsiyeler vereceğiz. Öncelikle şirket kurarken bu iş için ne kadar bütçe ayıracağınızı önemsersiniz değil mi? Tekne ve yat kiralama şirketindeki asıl önemli detayda tamamen sermaye!


Teknoloji Mağazası Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Teknoloji, günümüzün vazgeçilmez bir çılgınlığı. Kimine göre önemli bir ihtiyaç. Kimine göre ise halen teknolojinin yapamadığı şeyler var. Bana sorarsanız doğru kullanan için teknoloji büyük bir nimet. Teknoloji dediğimde aklımıza pek çok şey gelebilir.


Tekstil Atölyesi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Türkiye’de tekstil atölyesi açmak büyük bir rekabetin içine girmekle eş değer olsa da kazancının yüksek olduğu bir gerçektir. Tekstil atölyesi kurmak için kesin kararlıysanız sermayenizi gözden geçirmeniz gerekiyor.


Tercüme Bürosu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

İş sektörü her zaman farklı meslek dalları ile karşımıza çıkıyor. Birden fazla mesleğin bulunması insanlara alternatif yollar açıyor. Bazı meslekler eğitim ya da tecrübe gerektirmeden bazı meslekler ise eğitim ve tecrübeyle ilerliyor. İşte bu yazımızda da tecrübe ve eğitimi baz alarak bir sektör tanıtacağız. Bu yazıda tercüme bürosu nasıl açılır? Konusunu işleyeceğiz.


Terzi Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

El zanaatı günümüzde halen kıymeti olan mesleklerin başında. El becerisi olan ve bunu işe döken pek çok işi için iş kurulumu 2022 yılında da geçerlidir. Terzicilik de bunların başında gelir. Terzi dükkanı açmak 2022 yılında da yapılabilecek mesleklerden biridir.


Tesettür Giyim Mağazası Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Giyim üzerinde bir mağaza açmak karar verdiğinizde önünde birden fazla seçenek çıkar. Tüm hepsini yapabilmek yeni bir girişimci için zor olabilir. Bu yüzden giyim sektöründe yeni bir iş yeri açmak isteyenler belli bir alanı seçer.


Tesisatçı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Tesisatçı dükkanı açmak isteyen kişiler, açılış şartları hakkında araştırmalar yapıyor. Rekabet şartlarının yoğun olduğu bir meslek olması gözlerden kaçmıyor. Piyasayı dikkatle incelemenizi öneriyoruz. Ön hazırlık yapmadan, rakiplerinizi tanımadan, fiyatlandırma politikalarını öğrenmeden, tüketici talebini incelemeden, yeni bir işletmeye para yatırmak doğru bir tutum olmaz.


Toptan Market Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Toptancılık market anlayışı günümüzde çok genişledi ve genişlemeye de devam ediyor. Hem ticari işletmeler hem de bireysel müşteriler toptan marketlerden alışveriş yapıyor. Bu imkanı toptan marketlerinin sağlaması da müşteriler tarafından olumlu karşılanıyor.


Tur Şirketi Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Tur şirketi açmak için harekete geçmek istiyorsanız bu makalemizi mutlaka okuyun. En karlı iş fikirleri arasında bulunan tur şirketi açmak kesinlikle canlı bir sektöre merhaba demektir. COVID – 19 döneminde bile turizm sektörünün bitmemesi için çok çaba sarf edildi.


Tütüncü Dükkânı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Halk sağlığı kampanyalarına ve tütün ürünlerine karşı yasalara rağmen, tütün ürünlerine talep olmaya devam ediyor. Aslında, insanların sigara içebilecekleri yerlere getirilen sınırlamalar tiryakileri zevklerinden vazgeçiremiyor. Bu iş tütün dükkanı açmak isteyenlerin elini daha da kuvvetlendiriyor.


Vegan Restoran Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Vegan restoran nasıl açılır? Diye kapsamlı bir araştırmaya koyulduysanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Şunu unutmayın ki vegan beslenen birinin zevklerinden ancak vegan birileri anlar. Bu restoran fikri sadece tutunmak için sizden çıktıysa oturup biraz daha düşünmelisiniz.


Veteriner Kliniği Nasıl Açılır?

Evcil hayvan sahibi olmak büyük bir mutluluktur. Sadık ve neşeli bir dostla beraber yaşamanın keyfi tarif bile edilemez. Evcil hayvanlarla hayatı paylaşan çocuklar daha sorumluluk sahibi olurlar.


Video Oyun Şirketi Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Her geçen gün yenilenen teknoloji sayesinde iş alanları daha da genişliyor. Henüz insanların keşfetmediği pek çok meslek karşımıza çıkabiliyor. Günümüzün ve geleceğin mesleklerini teknoloji ile bağdaştırmak zorunda kalıyoruz.


Vize Danışmanlık Merkezi Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Gerek turizm gerek iş için zaman zaman yurt dışına çıkmamız gerekebilir. Bazı ülkelere vizesiz giriş mümkün olsa da genellikle vizeye ihtiyaç duyarız. Bu durumda da vize danışmanlık hizmetinden yararlanmak çeşitli avantajlar sağlar. Evrak işlerine boğulmadan vize işlemlerini tamamlamak böylelikle mümkün hale gelir.


Waffle Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Türkiye’de geleneksel tatlıların yerini artık yenileri alıyor. İnsanlar bazen yeni lezzetleri arıyor. Bu sayede farklı damak tatları ortaya çıkıyor. Hatta geleneksel olarak üretilen birçok tatlı çeşidi artık bizlere farklı şekilde sunuluyor. Bunlardan birisi de lokma tatlısı. Ancak biz bu sefer farklı bir lezzete yelken açacağız.


WhatsApp Şirket Hesabı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Sosyal medya platformları günümüzde insanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Özellikle de en fazla mesajlaşma uygulamalarının kullanıldığını biliyoruz. Bu uygulamalar kişisel hayatta yardımcı olan birer kurtarıcımız. Yaşantı boyunca adeta bir temel ihtiyaç gibi.


Yabancı Dil Okulu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Yabancı dil öğrenmek günümüzde neredeyse zorunlu bir hale geldi. Genci yaşlısı fark etmeksizin her kesimden insan dil öğreniyor ya da dil biliyor. “Bir dil bir lisan” sözü oldukça yerinde söylenmiştir. Çünkü dil bilmek sosyal ve iş hayatının artık bir parçası.


Yapı Denetim Şirketi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Bir girişimcilik fikrini daha sizlerle paylaşmak için araştırmalarımızı yaptık. Bu başlığımızda Yapı Denetim Şirketi nasıl açılır detaylarını inceleyeceğiz. Her şirket gibi yapı denetim şirketinin de kuruluş aşamaları var. Kurumsal ve büyük bir girişime adım attığınızı unutmadan hatırlatalım.


Yaşam Koçluğu Hizmeti Nasıl Verilir?

Yaşam koçluğu, son dönemlerin en popüler mesleklerinden biri… Yoğun ve yorucu bir hayatın içinde profesyonel bir desteğe ve bakış açısına ihtiyaç duyan bireyler, bu hizmetten sıklıkla faydalanır. Meslek olarak yaşam koçluğunu seçen bireyler, gerekli eğitimleri tamamlamalarının ardından hizmet vermeye başlayabilirler.


Yayınevi Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

İnsanın sevdiği ve benimsediği işi yapması çok önemli. İster çalışan olun ister bir işletme sahibi olun sevdiğiniz işi yaptığınız zaman hiç çalışmış gibi olmazsınız. Bu bir mecazi söylem olsa da insanlar sevdiği işi yaptığı zaman fazla yorulmaz ve daha verimli bir iş ortaya çıkarır. Bu ise kanıtlanmış bir gerçektir. Yayınevi nasıl açılır, yazımıza başlamadan önce severek yapabileceğiniz bir iş olduğunu söylemek isterim.


Yazılım Şirketi Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri

Bilişim sektörü oldukça geniş bir alana ve sahaya sahip. Bilişim dediğimizde bile kendi içinde birden fazla dala veya meslek grubuna ayrıldığını söyleyebiliriz. Yazılım ya da programlama da bunlardan birisi. Ama yazılım bile kendi içinde farklı alanları ve meslek gruplarını içerir. Yazılım şirketi kurma hayalinde olanlar tüm bunları düşünerek yola çıkması daha yerinde bir karar olur.


Yufkacı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri

Hanımların vazgeçemediği ve börek işlerinde sıklıkla kullandığı ürünün satışını yapmaya ne dersiniz? Bu yazıda yufkacı dükkanı nasıl açılır? Kurulum maliyeti ve kar marjı nedir? Karlı bir iş midir? Konularına değineceğiz. Yıllardan beri var olan yufkanın üretim ve satış aşamalarını sizlerle paylaşacağız.


Yüncü Dükkanı Nasıl Açılır?

Yüncü dükkanı açmak istiyorsanız bu yazınızdaki tüm başlıkları mutlaka okumalısınız. Her sektörün kendine göre zorlukları vardır. Yüncü dükkanı açarken de bu ayrıntıyı bilmelisiniz. Nasıl olsa ip ve ıvır zıvır satacağım gibi basit düşünürseniz bu iş de tutunmanız zor olacaktır.


2022 İş Fikirleri

İş kurmak isteyenlerin en büyük amacı doğru sektör içinde yer almaktır. Doğru meslek grubu ya da sektör seçildiği zaman kazanç da aynı oranda işlemektedir. Ülkemizde genellikle her dönem iş yapılabilen sektörler tercih edilmektedir. Bunların başında gıda, sağlık ve otomotiv sektörü gelir. Ancak her sene bazı iş grupları öne çıkabilmektedir. 2022 yılında da farklı iş gruplarıyla karşı karşıya kalabiliyoruz. 2022 yılı iş fikirleri diğer senelere göre biraz farklı oldu.

2019 yılında başlayan salgın hastalık 2022 yılında da etkisini gösterdi. Birçok alışkanlık bu salgın döneminde değişti. Gündelik ve iş hayatı önemli derecede etkilendi. Home Office çalışma düzeni ortaya çıktı. Bununla birlikte yeni iş sektörleri de can buldu. Örneğin, 2022 yılı iş fikirleri için maske üretim fabrikaları çoğaldı. Dezenfektan üretimi yapan kimyevi fabrikalar oluştu. Bu sektörlere de ilgi artmış oldu. Yeni girişimciler meslek dalı olarak 2022 yılında sağlık sektörünü ön plana aldı.

Yeterince bütçe ayıramayan girişimciler ise 2022 yılının patlama yaşadığı bir diğer sektöre yöneldi. Bu da gıda sektörü oldu. İnsanların temel ihtiyacı olduğu için gıda salgın döneminin vazgeçilmez iş grupları içinde yer aldı. Gıda, özellikle salgının ilk yaşandığı dönemlerde zirve yaptı. Vatandaşlar ilk olarak market, şarküteri, manav ve kasap gibi dükkanlardan ihtiyaçlarını giderdi. Birçok sektörde işletmeler kepenk kapattı. Fakat gıda işletmeleri bu krizden çıkabildi.

Yeni iş yeri kurmak isteyenler daha az riskli meslek gruplarını tercih etmek ister. Kriz dönemlerinde yapılan işlerden zarar etmek en önemlisidir. Bu yüzden tercih ve iş planı düzgün şekilde yapılmalıdır. 2022 yılı iş fikirleri geleceğin mesleklerini de oluşturmaya başladı.

 

Öne Çıkan 2022 Yılı İş Fikirleri

2022 yılı içinde oluşan ya da oluşacak meslek grupları geleceğe de ışık tutacaktır. Bazı meslekler önümüzdeki senelere belki de damga vuracak. Özellikle sağlık alanında daha çok gelişimi görebileceğiz. Sağlık sektörünün içinde de farklı dallar iş haline çoktan geldi. Ayrıca temizlik ve hijyene olan ilgi insanlar tarafından arttı. Temizlik şirketleri bu süreçte yine yıldızı parlayan işletmeler oldu.

2022 yılı iş fikirleri tamamen insanlara odaklı oldu. Yeni bir işletme açmak isteyenler bu alanlara muhakkak yönelmelidir. Yani hizmet yerine müşterilerin kullanabileceği ürünlerin satışı ön plana çıktı. Bu dönemde online alışverişin önemi bir kez daha arttı. Firma kurmak için online pazarlarda tercih edildiğini unutmamak gerekir. Belli başlı iş fikirlerini şu şekilde sıralamak mümkündür.

 

Sağlık Sektörü

Koronavirüs salgını nedeniyle sağlık sektörü, son 3 senedir ciddi şekilde rağbet gördü. Özellikle özel klinik ve hastaneler insanlar tarafından daha çok tercih edildi. Bunun en büyük nedeni salgın oldu. Birçok iflas riski taşıyan özel hastane pandemi döneminde yeniden can buldu. Özel hastane açmak bu dönemde sermayesi olanlar için mantıklı sayıldı. Buna özel klinikleri de dahil edebiliriz.

 

Gıda Sektörü

Geçmişten bugüne her dönemin vazgeçilmezi gıda sektörüdür. Bir iş yeri açmak isteyen girişimcinin ilk aklına bakkal dükkanı açmak gelir. Temel ihtiyaçlardan biri olduğu için gıda sektörü de salgın döneminde fazlasıyla rağbet gördü. 2022 yılı iş fikirleri içinde elbette yeri olmalı.

 

Temizlik Sektörü

Koronavirüs döneminin vazgeçilmez üçlüsü sağlık, gıda ve temizlik sektörü. Bu sektörlerin ciddi pirim yaptığını söylemek mümkün. Hijyenin insan sağlığına etki ettiği bu dönemde temizlik şirketleri de güzel kazançlar sağladı. Temizlik şirketi açmak da trend oldu.

Yukarıda verdiğimiz sektörlerden hariç yine aktar dükkanı, animasyon şirketi, böcek ilaçlama, büfe, diyaliz merkezi, diş muayenesi vb. sektörlerde tercih edildi.

 

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans