Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

İş Geliştirme Merkezi Nasıl Açılır?

İş geliştirme merkezi nedir? İş geliştirme merkezi yatırım maliyeti ne kadardır? İş geliştirme merkezi için lokasyon seçimi nasıl olmalıdır?


İş geliştirme merkezi kurmak herkesin yapabileceği bir iş alanı değildir. Bu işi bilen ve anlayan kişilerin hizmet vermesi daha doğru olacaktır. Çünkü İŞGEM işletmesine sahip bir yer, sorunlara ve problemlere çözüm bulmalıdır. İnsanların ve işletmelerin yaşadığı sıkıntılara çare olmalıdır. İş Geliştirme Merkezi nasıl açılır, sorusuna geniş şekilde devam edeceğiz. Ancak öncelikle İŞGEM nedir? Bu sorunun cevabını verelim.

İŞGEM, yeni girişimciler için iş kurmayı destekleyen ve kolaylaştıran, işletmelerin iş başında yaşayacakları riskleri minimum seviyeye indirmeyi hedefleyen bir iş kurma modeli olarak tanımlanmaktadır. Bir işin kurulmasından sonra yeniden yatırım alabilmek için profesyonel destek sağlanır. İş Geliştirme Merkezi ile bunu sağlamak mümkündür. İŞGEM, Türkiye’deki en iyi girişim programı olarak da bilinmektedir. Pek çok kişi tercih etmektedir.

Hemen hemen her işin başlangıcında şirketler, iflasın eşiğine sürüklenir. Bu oran istatistiklere de oldukça yüksek yansır. Ancak İŞGEM ile bunun üstesinden gelmekte mümkündür. İş başarısızlığı normalde yüzde 60 ile 80 arasında olurken, İŞGEM sayesinde bu oran yüzde 10 – 20 seviyesine kadar düşmektedir. İş Geliştirme Merkezi açmak aynı zamanda daha fazla kişiye istihdam sağlamak demektir.

 

İş Geliştirme Merkezi Kurulum Maliyeti

İş Geliştirme Merkezi kurulum maliyeti için KOSGEB desteğini kullanabilirsiniz. KOSGEB’in sağladığı kolaylık sayesinde hangi alanda faaliyet göstermek istiyorsanız destek alabilirsiniz. Tüm finans kaynakları geri ödemesiz ve geri ödemeli sistemlerle halletmek mümkün. İŞGEM kuruluş süresi en fazla 18 ay olurken, işletme için verilen süre ise 36 aydır.

Kurulum maliyeti kısmını KOSGEB’de halledebilmek kişiye büyük kolaylık sağlayacaktır. En az 300 bin lirayla destek alınabilen sistemde üst limit ise 1 milyon lira. Mobilya ve donanım desteği, ortak kullanıma yönelik makine – teçhizat ve yazılım desteği, personel giderleri, eğitim, danışmanlık, tanıtım giderleri desteği KOSGEB tarafından karşılanmaktadır. Ancak gerekli belgeler ve proje ile birlikte KOSGEB’e başvuru yapmak gerekir. Daha detaylı bilgiyi KOSGEB ‘in resmin internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

İş Geliştirme Merkezi İçin Lokasyonun Önemi

İş Geliştirme Merkezi açmak için lokasyon ikinci planda kalabilir. İŞGEM de önemli olan işin sağlanabilmesi ve ortaya çıkmasıdır. Herhangi bir şekilde cadde ve sokak gibi işlek yerlerde bulunması şart değildir. Ancak yapılan işin alanına ve sektöre göre de bazı değişiklikler gösterebilir.

 

İş Geliştirme Merkezinde Kar Marjı

İŞGEM kurmak için KOSGEB’den destek aldıktan sonra insanın aklı kar marjına gidebilir. Özellikle de geri ödemesiz bir sistemle İŞGEM kurulacağı için buradaki kar marjı önemlidir. Ancak kuruluş ve işletme süresinin uzun tutulması net bir kar hesaplaması güç yapılabilmektedir. İstihdam sağlama gibi unsurlar düşünülünce gelirin ne kadar olacağını işletme sahibinin tutumu daha çok belirler.

 

Neden İş Geliştirme Merkezi Açmalıyım

İş Geliştirme Merkezi açmak daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar. İŞGEM sayesinde kuruluş aşamasındaki riskler minimuma iner ya da tamamen biter. Yerli ve yabancı pazarda daha fazla işletme ile iş yapma imkanı sağlar. Gelişim sürecini hızlandırır. Ortaya daha verimli iş sahaları çıkar.

 

Sonuç

İŞGEM kurmak işinize muhakkak katkı sağlayacaktır. Ayrıca bunun için destek alabileceğinizi düşünürsek oldukça avantajlıdır. Riskinin az olması da oldukça önemli. Genişlemek ve iş kuruluşunda daha iyi sonuçlara varabilmek için İş Geliştirme Merkezi kullanılabilir.


 

İş Geliştirme Merkezi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans