Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

JOSEPH Kahve & Nargile Bayilik

Kahve dükkanı açmak, iş fikirleri'nin en gözdesidir. JOSEPH Kahve & Nargile markası da kahve dükkanı açmak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği bayilik veren firmalar arasındadır. 

Gelin kahve bayiliği veren JOSEPH Kahve & Nargile'nin bayilik şartlarını birlikte inceleyelim.

JOSEPH Kahve&Nargile

JOSEPH Kahve & Nargile Özel Röportaj

Evren ÇAPIN
ÇAPIN ŞİRKETLER GRUBU Yönetim Kurulu Başkanı

 

Kahve sizin için ne ifade ediyor, Joseph Kahve & Nargile zincirleri’nin hikayesi nasıl başladı?

Kahve keyif demek, lezzet demek biz de Tüm Türkiye’ye ulaşmak adına çıktık bu yola. Çapın Şirketler Grubu 23 yıllık köklü bir şirket İzmir de. İnşaat –Otomotiv – Gıda –Reklam iş kollarımız. Joseph markası da Gıda sektöründe en başta yer almasının en büyük sebebi 23 yıllık tecrübemiz. Joseph ile birlikte 2 sene önce çıktığımız bu yolda Türkiye de 42 Avrupa da 5 şubemiz var.

 

Türkiye’de kahve sektörü dünyada olduğu gibi son yıllarda önemli bir ivme kazandı. Kahve pazarındaki rekabetle birlikte pazar da hızla büyüyor. Sizce kahve sektörünün Türkiye’de geldiği nokta nedir ve varacağı yerde sizin hedefleriniz nelerdir?

Artık kahve Türkiye de vazgeçilmez ve biz şu anda en minimize halini yaşıyoruz. 5 sene sonra Coffee House dolu bir esnaf profili izleyeceğiz.


Franchise ile büyüme kararını ne zaman aldınız? Bu konudaki hedefleriniz ve büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için aldığınız aksiyonlar nelerdir?

Büyüme kararını biz vermiyoruz ,biz bir iş yapıyoruz ve buna inananlar markayı büyütüyor. Kazandırdığımız için saygı duyuluyor ve seviliyoruz. Hedefimiz doğru lokasyonlarda en güzel hizmeti vermek.


Sizin bir Franchise adayında aradığınız özellikler nelerdir? Markanızın temsilcisi olacak her bir Franchise’ın kurum kimliğine bağlılığını hangi yöntemlerle tesis etmeyi düşünüyorsunuz?

Yatırımcıdan beklenen yalnızca finansal yatırım değil JOSEPH markasını uzun yıllar marka prestijine uygun yönetmektir. Yatırımcı adayların da aranan en önemli özellik ise oluşturulan sistemi en iyi şekilde yönetme özelliğine sahip olmalarıdır.

 

Perakendenin büyüme hızı oldukça yüksek bu sektöründe kahve yatırımcısı sizi neden tercih etmeli? Sektördeki diğer firmalardan sizi ayıran özellikler nelerdir?

Açılacak olan şubeler için gerekli personel eğitimi tamamen ana firmamız bünyesinde bulunan Eğitmenlerimiz tarafından JOSEPH AKADEMİ de teorik eğitimler 1 hafta , Joseph şubelerinde pratik eğitimler 1 hafta olarak toplamda 2 haftalık eğitim süreci sağlanmaktadır. Egitimde başarılı olanlar alacakları sertifika ile iş başı yapmaktadırlar.
Egitim ekibimiz yeni açılan şubede 1 hafta boyunca istihdam edilen personellere eşlik etmekte ve şube sisteminin oturtulmasıyla da şube personellere devir edilmektedir. Ayda en az iki kez gizli ve haberli şube kontrolleri aynı zamanda gölge müşteri uygulamaları ile sürekli denetim devam etmektedir.

 

Yatırımcı buldunuz, sözleşmeler imzalandı, açılış yapıldı. Sonraki süreçte Joseph Kahve & Nargile Zincirleri sürecin neresinde olacak?

Bayilerimizin başarısı ve kazancını ilke edinen deneyimli uzman kadromuzda oluşturduğumuz JOSEPH markası; şubelerimizle birlikte aile olarak hep yanlarında olacak.

 

Franchise sürecinde yatırımcı için finansman süreci nasıl işliyor? Devlet, banka ve çeşitli desteklerden faydalanmaları için kurumlarla anlaşmanız var mı?

Şube adayımızı önce Genel Merkez de ağırlıyoruz ,birbirimizi tanıyoruz, sonrasında şubelerimize ufak ziyaret turları yapıyoruz. İşletmeciliğine çok inandığımız ve markamıza olumlu katkılar sağlayacağına inandığım kişilere Şirketler Grubumuzun finans departmanı faizsiz kredi imkanı sağlıyor. Bunun dışında 4 büyük banka bizim çözüm ortağımız sicilleriyle doğru orantılı ciddi destekler alıyoruz.

 

Son olarak; bana öyle bir şey söyleyin ki yarın franchise sözleşmesi imzalayalım?

Hedefi olmayanlar Hedefi olanlar için çalışırlar…

JOSEPH Kahve & Nargile

2000 yılından bu yana İnşaat, Otomotiv, Gıda ve Reklam sektörlerinde faaliyet gösteren grup firmalarımız, 2017 yılından itibaren yatırım yapma kararı aldı ve JOSEPH’i kurarak firma profiline ekledi.

JOSEPH’in kuruluş amaçlarından biri “Gıda Sektöründe de markalaşmaktır.” Bu amaçla, faaliyetleri kapsamında yeterli bir marka olarak hayatına devam eden JOSEPH’i ulusal ve uluslararası bir marka haline getirmek hedef olarak belirlenmiştir.

İlk önce JOSEPH, oluşturduğu güçlü kadrosu ve yaptığı atılımlar ile bünyesine JOSEPH AKADEMİ’yi kazandırdı. Yeni açılacak şubelerde istihdam edilmek üzere “JOSEPH İnsan Kaynakları” tarafından temin edilen personel adayları JOSEPH AKADEMİ’de gerekli eğitimi verdikten sonra şubelerde personel olarak görevlendirildi.

JOSEPH kısa sürede sektöründe haklı yerini almanın gururu ve mutluluğu içindedir.

Türkiye de 17 şubesi olan A plus yatırım yapan bir markayız. Marka bedeli alınmayan firmamızda anahtar teslim çalışılmaktadır. Joseph Akademi de eğitimler düzenleyip personle istihdamı sağlanmaktadır.

JOSEPH Kahve & Nargile İletişim Bilgileri

Marka

JOSEPH Kahve & Nargile

Yetkili Kişi

Zafer Bey (Marka Direktörü)

Sabit Telefon

0232 502 5656

GSM

0532 798 6185

JOSEPH Kahve & Nargile Bayilik Şartları

Sektör

Cafe, Tatlı, Pasta, Kahve

Marka Adı

Joseph Kahve & Nargile Zincirleri

Yatırım Tutarı

1.500.000 TL - 2.000.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

35.000 USD

Yatırımın Geri Dönüşü

12 - 18 Ay

Ortalama Kar Marjı

% 55

Kuruluş Yılı

2017

Çalışan Sayısı

615

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

500

Mevcut Şube Sayısı

47

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

14

Reklam Katılım Ücreti

Yok

Gelirlerden Pay

% 3

Hedef Bölge

Türkiye

Ürün / Hizmet Kapsamı

Kahve & Restaurant & Nargile Zinciri

Şube Büyüklüğü

En az 250 m2 açık-kapalı alan.

Destekler

Eğitim ve İnsan Kaynağı Desteği, Sanatçı Desteği ve Özel Organizasyonlar

JOSEPH Kahve&Nargile

Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans