Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Kebap Salonu Nasıl Açılır?

Kebap Salonu Nasıl Açılır? Kebap salonu açmaktaki potansiyeller, kar marjı nedir?

Yazılımda Öne Çıkan Markalar

Subbbbbbbbwo

hibyazilim2

 türkiyenin ilk hybrıd otomasyon sistemi 1 1

Kebap salonu nasıl açılır? Kebap dükkanı açmak maliyetli midir? Sorularına yanıt aramadan önce kısaca sektöre giriş yapalım. Gıda ya da yemek sektörünün öneminden bahsedelim.

Gıda sektörü, girişimcilik örneklerinin başında gelir. Yemek dediğimiz zaman Türk milleti için akan sular durur. Yemek kültürü Türkiye’de ciddi anlamda gelişmiştir. Bizim için bu kadar önemli olan yemek yeme faslının en sevileni nedir? Dersiniz. Herkesin sevdiği yiyecek farklı olabilir, ancak vejetaryen olmayan insanların belli bir ortak yemek zevkleri var. O da kebap. Kebap, özellikle et yemeği sevenlerin vazgeçilmez tercihidir.

Kebap dükkanları iki farklı şekilde işletilir.  Bireysel ve bayilik sistemi şeklinde. Her iki sistemde de mantık aynı olsa da işleyiş biraz daha farklıdır. Bireysel dükkan açtığınız zaman daha çok münferit hareket edebiliyorsunuz. Ancak bir markanın bayiliğini aldığınız zaman, markanın belirlediği kurallara göre hareket etmeniz gerekecektir.

 

Kebap Salonu Kurulum Maliyeti

Yeni bir dükkan açacak olanları en çok maliyet kısmı ilgilendirir. Öncelikle yapılacak olan işin ne kadara mal olacağı düşünülür. Bir iş için oluşturulacak sermaye oldukça önemlidir. Kebap salonu açmak ciddi maliyet gerektirir. Aklınızda bulunan rakamlardan daha fazlası karşınıza çıkabilir. Bir işe başlarken görünmeyen maliyetler içinde bütçe ayırmak gerekir. Kısacası bir kebap salonu için harcayacağınız ücret 70 bin ile 200 bin arasında değişiklik gösterir. Dekorasyon, teçhizat ve daha görünmeyen birçok ürün bunların içine dahildir.

 

Kebap Salonu Lokasyon Önemi

İyi bir kebapçının nerede olduğunun aslında bir önemi yok. Kebap dükkanı için lokasyon çok ciddi önem taşımaz. Reklamını iyi yapan ve lezzetine güvenen işletme nerede olursa olsun müşteri çekecektir. Sadece bulunduğu şehirde değil, il dışından da talep alacaktır.

Dükkanın şehir içinde iş yapmasını istiyorsanız, daha çok çalışan nüfusun fazla olduğu yerleri tercih etmelisiniz. Dükkanın yol üstünde veya ana cadde gibi konumlarda bulunması kazancı doğrudan etkileyebilir.


Kebap Salonu Kar Marjı

Kebapçı dükkanı geçmişten günümüze namını koruyan meslekler biridir. Her sene ülkemizde insanlar daha fazla et tüketiyor. Bu daha fazla para harcama ve alışveriş demektir. Özellikle de dışarı da yemek kültürünün ülkemizde tercih edilmesi restoranların önünü açıyor. Bu yüzden kebap salonu açan kişilerin kazanma olasılığı yüksektir. Et ürünlerine olan rağbetin fazla olması işlerinde iyi olduğu anlamına gelir. Kebap salonları ortalama 5 bin ile 20 bin lira arasında bir kazanç getirebilir.

 

Neden Kebap Salonu Açmalıyım?

Kebap sadece Türkiye'nin değil dünyanın da dikkatini çekmiş bir lezzettir. Özellikle yabancı ülkelerden gelen turistler, Türkiye'yi kebap yemeden terk etmezler. Türkiye’de yurtdışına markasını duyurmuş kebapçı dükkanı sayısı oldukça fazla. Almanya, Hollanda, Amerika, Çin ve daha birçok ülkede ünlü Türk yemeği olan kebabın satıldığını biliriz. Biz yine de fazla uzağa gitmeyelim. Kendi ülkemizde bir kebapçı dükkanı açalım diyorsanız, doğru yazıdasınız. Lezzetli kebapların sizin mutfağınızdan çıktığını düşünsenize. Sırf o kebaptan tatmak için binlerce kilometre yol kat eden insanlar olacaktır. Sadece Türklere özgü bu lezzeti tattırmak için sizde bir girişimde bulunarak dükkan açabilirsiniz. Dükkan açmak sanıldığı kadar zor değil. Yine de belli bir sermaye gerektirdiğinin altını çizelim.

Kebap salonu iş fikrinde bayilik veren firmalara buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Sonuç

Kebap salonu nasıl açılır, sorusuna yanıt aradık. Maliyetini ve getireceği kazancı sizlerle paylaştık. Sonuca geldiğimizde ise, dükkân açmaya yine sizler karar vereceksiniz. Her insan bir işletme sahibi olmak ister. Ancak her iş size uygun mu, bunu düşünmek lazım. Gıda sektörü güzel bir kazanç kapısıdır. Bu avantajı değerlendirerek işe motive olmak yaptığınız işin geleceğine yatırım yapmaktır.


 

Kebap Salonu Nasıl Açılır?

 
 

Gıda Kategorisinde Diğer Bayilik Fırsatları

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans