Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Kırtasiye Nasıl Açılır?

Kırtasiye İşi Nasıl Açılır? Kırtaside karlılık oranları nasıldır? Kırtasiye işinde lokasyon seçimini önemi...

Kırtasiye malzemesine büyük küçük herkesin her an ihtiyacı olabilir. İş fikrini uygulamaya koymadan önce bu açıdan bakmak devam eden sürece pozitif bakmanızı sağlar. Şöyle düşünüyor olabilirsiniz, artık belli başlı küçük işletmelerde de bu malzemeler satılıyor.

Kırtasiye dükkanı açmanın karı olmaz. Elbette haklısınız, defter, kalem silgi bunlar kırtasiyelerin dışında pek çok dükkânda da satılmaya başlandı lakin her ürünün bir kalitelisi var değil mi? Satışını yapacağınız malzemeleri çeşitli, farklı, kaliteli tutarsanız, müşterinizi de çabaladığınız doğrultuda kazanmış olursunuz. Şimdi sıra kırtasiye açmak ile ilgili aklınızı kurcalan sorulara geldi. Öyleyse başlayalım.

 

Kırtasiye Açmak İçin Bütçe Nedir?

Araştırma yaparken en sık sorulan soru bu işin maliyeti nedir? Oluyor. Bu soruyu pas geçin. Çünkü kimse buna doğru bir yanıt veremez. Almanız gereken, ruhsal, vergi gibi işin kurulumuna dair belgelerinden, malzemelere kadar harcama yapacaksınız. Kırtasiye açmak size iyi gelecekse, bu iş gerçekten benim için uygun diyorsanız maliyetine göz yumun. Elinizde en az 80 bin TL bulunmalıdır. Çevreye kendinizi kabul ettirene kadar biraz sıkıntı çekebilirsiniz. İşin avantajlarına odaklanırken olabilecekleri gözden kaçırmayın. Gerçekçi düşünmekte fayda var. Kırtasiye dükkanınızın yaşamasını istiyorsanız tanıtımınızı etkili yapmalı ve ürünlerinizi kaliteli seçmelisiniz.

 

Kırtasi İşinde Lokasyonun Önemi

Kırtasiye markası olmuş büyük şirketler var. Bu tarz yerlerin yanı başında bir dükkân kiralamak cesaret gerektirir. Aslında stratejik hareket ettiğinizde size rakip olan markaların da önüne geçebilirsiniz. A ürünü diğer kırtasiyede ciddi anlamda pahalıysa siz başlangıçta bu ürünü daha düşük fiyata müşteriyle buluşturun. Özellikle tercih edilen kırtasiye ürünlerini ön planda tutmak, fiyatlarını erişebilir yapmak önemlidir. Kırtasiye açmak girişimi, günümüzde iş getirisi olarak değerlendirildiğinde çok iyi bir fikir olmasa da yönetimde uygulanan planlarla iyileştirilebilir. Lokasyonun kırtasiyenizin geleceğinde önemli bir rolü vardır. Okul, iş yeri gibi kırtasiye ürünlerine acil ihtiyaç duyulabilen konumlara yakın bir kırtasiye dükkânı açmak iş gelişimini hızlandıracaktır.

 

Kırtasiyede Karlılık Beklentisi

Kırtasiye açmak bu iş alanına ilgi duyanlar için isabetlidir. Kar beklentisine odaklanacak olunursa, beklenti yüksek tutulmamalıdır. İşi ilerlettiğiniz takdirde, anlaşmalı olarak fazla adet ürün satışına başlarsanız kar oranı yükselebilir. Aksi takdirde öncelikli olarak tercih edilmiyorsanız, hep ikinci planda kalıyorsanız kırtasiyenizi büyümek zor olacaktır. Kırtasiye açmak için borç almayın. Bu iş garanti kazandıran bir iş değildir. Her türlü riske açık olun.

 

Neden Kırtasiye İşine Girilmelidir?

Kırtasiye ürünlerine karşı sempati duyuyorsanız, satış yapmaktan anlıyorsanız, müşteri ilişkileriniz iyiyse bu iş için çabalayın. Kırtasiye sektörü zevklidir. Hobi olarak bu işi devam ettirmek istiyorsanız isabetli olacaktır. Lakin mucize bir fikir, henüz ortaya atılmamış bir proje üretmedikçe kırtasiyeden zengin olmak biraz zordur. Kırtasiye açmak günümüz şartları göze alındığında biraz dipte bir iş gibi kalıyor. Bunun sebebi ise kırtasiyeden alınması gereken ihtiyaçların artık ucuz ürün satışı yapan yerlerde dahi bulunmasıdır. Kırtasiye işi yapan güçlü isimler vardır ki, bunlar incelendiğinde kitapevi mantığı ile hareket etikleri görülür. Şayet aklınızda açacağınız kırtasiye için harika bir konsept varsa, şansınızı denemekten korkmayın.

 

Sonuç

İşletmeler ve öğrencilerin odak noktasında olan kırtasiyeler belli zamanlarda atağa geçerler. Okulların açıldığı ilk gün gibi. Size bol kazanç sağlayacak günlerde hamle yapmak, kendinizi ispatlamak, ürünlerinizi ortaya koymak önemlidir. Sadece bir kırtasiye değil, kırtasiyeden daha fazlası olmak için elinizden geleni yapın. Çevrenizdeki taleplere yetişmeye çalışın ve gelişen teknolojiyi takip edin. Satış performansınız farklılık yakaladığınızda artış gösterecektir.

 

 Kırtasiye Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans