Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Kitap Cafe Nasıl Açılır?

Kitap Cafe açmanın maliyeti nelerdir? Kitap Cafe için doğru lokasyon özellikleri, kitap cafe işinde kar marjı tahminleri anlatılmaktadır.


Kitap cafe nasıl açılır, sorusu kafanızı kurcalayabilir. Öncelikle bir cafe kurabilmek için gerekli resmi evrak ve belgeleri hazırlamalısınız. Daha sonra dükkan için gerekli eşya ve ürünleri temin edebilirsiniz.

Son zamanlarda cafe kültüründe değişiklikler yaşandı. Birbirinden farklı tarzlarda yeni cafe kültürü gelişmeye başladı. Kitap cafe de bunlardan biri. Aslında yeni bir gelişim olmasa da kitap cafe o kadar da eski kültüre sahip değil. İnsanlarımız kitap cafelere yeni yeni adapte olmaya çalışıyor. Hem yemek hem de kitap okuyabileceğiniz bir mekan. Bir yandan kahvenizi yudumlarken diğer yandan ise cafe de bulunan kitapları karıştırabilirsiniz. Kitap cafenin biraz daha otantik ve mistik bir havası vardır.

Kitap cafe her yaş kesiminden kişiye hitap eder. Normal cafeden farklı olarak daha çok kitap cafeler sessizliği ve dinginliği sevenler seçer. Öğrenciler içinde kitap cafe önemli alternatiftir. Kitap cafe açmak isteyenler için avantajlı tarafları çoktur. Ayrıca çevrenizde böyle bir yer bulunmuyorsa işiniz daha da kolay olacaktır.

 

Kitap Cafe Kurulum Maliyeti

Kitap cafe kurulum maliyeti olarak az sayılabilecek iş fikirlerindendir. Kitap cafe için önemli detaylar dekorasyon ve konsepttir. Müşterilerinizi cafenize bağlamanın yolu onları etkilemekten geçmektedir. Kitap cafenizde, kitap okuma hevesini artırıcı, ilham verici ögelerde kullanılmalıdır. Kitap cafe kurulum maliyeti gözünüzde büyütülecek kadar ciddi bir bütçe gerektirmeyecektir. Ortalama 50 bin lira civarında harcama yapmanız yeterli olacaktır.

Bütçe oluştururken harcanacak olan kalemleri iyi belirlemek gerekir. Personel, kira ücreti, alınacak eşya ve ürünlerin giderleri gibi materyallerin maliyetleri hesaplanmalıdır. Resmi işlerde de harcanacak paralar unutulmamalıdır. Ve her zaman kenarda 5 – 6 aylık zor günler için para bulundurmakta fayda vardır.

 

Kitap Cafe Kurarken Lokasyonun Önemi

Kitap cafe açmak için önceden kendinize plan belirlemelisiniz. Belirleyeceğiniz planın içinde muhakkak lokasyon olmalı. Kitap cafe iyi düşünülmüş bir iş fikridir. Önemli olan bu işi faaliyete geçirdiğiniz yerdir. Gençlerin daha sıklıkla geldiği kitap cafe, üniversiteye yakın bir yerde açılabilir. Burada hem ders çalışmak hem dinlenmek de mümkün olacağı için gençlere yönelik aperatif yiyecekler de sunmak mantıklı olacaktır.

Kitap cafelerde gençlerin aradığı en büyük özellik sessizliktir. Kahvesini yudumlarken aynı zamanda dingin bir şekilde ders çalışabilmek öğrencilerin en büyük zevkidir. Kitap cafeniz öğrencilerin sizi arkadaşlarına anlatmasıyla daha fazla tanınacaktır. Seçeceğiniz lokasyonun gürültünün çok olduğu bir yerde olmaması gerekir. Dolayısıyla kitap cafe için lokasyon büyük önem taşır.

 

Kitap Cafede Kar Marjı

Kitap cafe açma işlemini gerçekleştirdikten sonra işin kazanç kısmına gelebiliriz. Kitap cafe işletmeciliğine sahip bir yer pek çok üründen satış yapabilmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi kitap satışları ve kahve servisleri önceliklidir. Bu mekanlarda yemek çeşitleri de muhakkak yer alır. Çeşitlilik ne kadar çok olursa müşteri ve kazançta o kadar çok olur. Aylık kazancınız tüm giderleri çıktıktan sonra ortalama 10 bin lira olabilir

 

Neden Kitap Cafe Açmalıyım

Yeni bir heyecan ve girişim arayanlara kitap cafe açmak iyi bir tercih olabilir. Bu işten anlayanlar için daha avantajlı olan kitap cafe işi, doğru yapıldığı taktirde işletme sahibini mutlu eder. Kendi işini kurmak ve belli bir gelir elde etmek için denenebilir.

Sonuç

Kitap cafe açmak prosedür bakımında size fazla zahmet vermez. Mekan ve lokasyon konusunda fazla problem yaşamazsınız. Kolay ve kısa sürede bir işletme sahibi olabilirsiniz. Ancak kitap cafe işinde markalaşmak ve isminizi duyurmak önemli. Müşteri çekebilmek için gerekli argümanları kullanmalısınız.


 

Kitap Cafe Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans