Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Kozmetik Mağazası Nasıl Açılır?

Kozmetik Mağazası Açmak? Kozmetik mağazasında karlıklık beklentisi ne olmalı? Kozmetik mağazasında lokasyon seminin önemi nedir?

Kozmetikte Öne Çıkan Markalar

Yeşil Adam Bayilikler Veriyor

Elinizde belli bir bütçeniz var ve güzel bir yatırım yapmak istiyorsunuz. Elbette bu kararınıza saygı duyuyoruz özellikle bu başlığı inceliyorsanız! Tüyo vermek serbest. Kozmetik mağazası nasıl açılır? Sorusu son zamanlarda çok fazla merak ediliyor. Bunun sebebi ise, güzellik algısının değişiyor olması.

 

Kozmetik Mağazası Açmak?

Bakımlı olmak artık belli bir sosyal çevreye bakmıyor. Herkes kendine özen göstermeye başladı. Bu da kozmetik mağazaları için mutluluk verici bir haber haline geldi. Etrafınıza bir göz gezdirin. Hangi kozmetik mağazası boş. Neredeyse hiçbiri... Yeni bir iş girişiminde bulunmak ve kısa sürede tercih ettiğiniz sektöre tutunmak istiyorsanız kozmetik mağazası açmak doğru bir tercih olacaktır.

 

Kozmetik Mağazası Kuruluş Maliyeti Nedir?

Maliyet sektörde nasıl yer almak istiyorsanız ona göre şekillenir. Lüks kozmetik ürünleri satacaksanız ve bayilik almayı düşünüyorsanız 1 milyon TL masrafınız olabilir. Kozmetik sektöründe bayilik veren firmaları buradan inceleyebilirsiniz. Halka hitap etmek istiyorsanız ve ulaşılabilir fiyatlarda ürünler satacaksanız bayilik aldığınız takdirde 300 bin TL gibi bir miktar harcamanız olasıdır. Kendinize ait kozmetik mağazası açmak hayalinizse daha düşük bir maliyeti olacaktır. Yaklaşık 100 bin TL harcayabilirsiniz. Sektöre imzanızı neden atmayasınız? Hedef kitleniz belli ve en iyisini istiyorlar. Bunu uygun fiyata sunabildiğiniz takdirde müşteri daima size sadık kalır. Tabii memnuniyet de çok önemlidir. İlginizi, kuruluşunuza önem veren müşterilerin etrafında toplayın. Kurarken cebinizden çıkan para kısa sürede kasanıza dönecektir.

 

Kozmetik Mağazasında Lokasyonun Önemi

Kozmetik mağazası işlettiğiniz yerde, müşterilerinizin beklentisini bilmek zorundasınız. Lokasyon sizi neler satabileceğiniz konusunda bir nebze de olsa yönlendirir. Müşterilerinizin sosyal yaşantısı, alım gücü, alışkanlıkları gibi detayları satış ipuçlarıdır. Mağazanızda en çok rağbet gören ürünü bilmelisiniz. Hangi ay, hangi ürünü daha çok satmışsınız? Bu bilgi de önemlidir. Rakipleriniz ile kendinizi kıyasladığınızda eksikleriniz var mı? Gibi kilit sorulara cevap arayın. Üzerinde bulunduğunuz lokasyonun sizi yönlendirmesine izin verin. Kozmetik mağazası açıp yalnızca satış yapmayı beklemek çıktığınız bu yolculuğun sonunu getirir. Çevrenize hâkim olmak, iş yerinizin bulunduğu bölgedeki müşterilerinizle gerektiğinde fikir alışverişi yapmak mağazanızı yükseltir.

 

Kozmetik İşinde Karlılık Beklentisi

Kozmetik sektörü atağa geçti dersek şu anki halini ifade etmiş oluruz. Beklentinizi büyük tutun ve uçmaya hazır olun. Kozmetik mağazası açtığınızda kendinizi ifade etmek için nasıl bir yol izlersiniz bilemeyiz. Ama güler yüzün ve beklentiyi karşılamanın bu sektördeki yeri başka. Kar beklentisine gelince, bu sattığınız ürüne göre değişse de iyi bir gelir bırakacaktır. Kozmetik mağazası kâr marjı % 130 olarak iddia edilmektedir. Elbette bu mağazanın bulunduğu konuma ve yönetilme şekline bağlı olarak değişir. Bu sayılar kesinlik ifade etmez. Beklentinizi, iş yapmaya başladığınız günden itibaren arttırın. Pozitif olmak kazancı da pozitif etkileyecektir.

 

Neden Kozmetik Sektörüne Girilmelidir?

Karlı iş fikirlerinin yıldızı kozmetik mağazası açmaktır. Ürünlerinizi kabul ettirdiğiniz sürece sorun yaşamazsınız. Sattığınız markaların kozmetik ürünlerini deneme fırsatınız varsa, deneyin. Müşteriye bilmediğiniz, yanlış bir ürünü satmak kötü izlenime sebep olur. Sattığınız her şeyden emin olmak, müşteriye güven vermek başarı grafiğinizi artıracaktır.

 

Sonuç

Kozmetik mağazası açmak için daha fazla beklemeyin. Bu işi yürütmek istiyorsanız tam vakti diyebiliriz. Mağazanızı ücra bir köşede açmayın. Göz önünde bulunmak müşteri çekmek adına atılan sağlam bir adımdır. Yeni nesil kozmetik ürünlerine oldukça ilgilidir. Sektörün ivme kazanmasındaki asıl sebep budur. Kozmetik mağazası açmak için gerekli olan tüm işlemler halledildiğinde keyif verici bir sektöre giriş yapacaksınız. Yeni çıkan ve keşfedilmeyi bekleyen kişisel bakım ürünlerine mağazanızda yer vermeyi unutmayın!

 

 

 Kozmetik Mağazası Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans